Nejbohatší muž v Babylóně

Nejlepší kniha, která kdy byla napsána na téma bohatství. Je vynikající inspirací a návodem, jak zbohatnout! Nejlepší ze všech inspiračních děl na téma obchodní zdatnosti a finanční prosperity vedoucí k osobnímu blahobytu. Prosté a přitom fascinující příběhy vás usměrní na správnou cestu vedoucí k úspěchu a ke spokojenosti, nabídnou vám správný pohled na ekonomiku a řešení vašich osobních problémů.Odhalí vám tajemství, jak se k financím dostat, jak si je udržet a jak peníze vydělávají další peníze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26814/nejbohatsi-muz-v-babylone-9Vf-26814.jpg 4.3234

The Richest Man in Babylon (1926)

Literatura světová, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Pragma

Jessica007

Výborná kniha. Četla se mi moc pěkně, tolik jsem se toho dozvěděla, dost, co jsem věděla, jsem si zopakovala. Knížka je psaná už dávno, pořád je ale aktuální. Opravdu je to výborná kniha a moc ji doporučuji. Není první, kterou jsem na toto téma četla, ale pokud není vyloženě nejlepší, tak k těm nejlepším určitě patří.

antonin0999

Myslím, že takto poutavě by se měla finanční gramotnost vyučovat. Mnozí se v komentářích zlobí, že je kniha napsána "jak pro pitomce" a "nic nového jsem se nedozvěděl". Já tvrdím, že opakování je matkou moudrosti - v exekuci už je skoro milion občanů ČR. Mně příliš prospěšná rovněž nebyla, ale čas to byl příjemně strávený a komukoliv, kdo má s financemi potíže, bych ji doporučil.

Mruskulka

Popravdě jsem netušila, o čem kniha je. Ležela mi doma a tak jsem ji otevřela. Kniha radí, jak získat bohatství. Popravdě mě to tak nadchlo, že jsem se podle toho zařídila a už se těším, jak se mi budou penízky hromadit :-D

LenkaK666

Zajímavá kniha, pěkně se čte a člověku může dobře posloužit i v praxi - některé postupy jsem začala aplikovat po jejím přečtení a musím říci, že to nese své ovoce :-) Daří se mi snáze a více šetřit než před jejím přečtením. Dluhy naštěstí řešit nemusím :-) Myslím si, že spoustě lidem, kteří se ve světě financí moc neorientují, začínají se živit sami, třeba po škole, nebo to prostě neřeší a leckdy žijí "z ruku do huby" může dobře posloužit v tom, jak finance vnímat a jak s nimi nakládat tak, aby člověk nestrádal a zároveň si budoval nějakou finanční jistotu...

Ramazith

Zdá se mi to, že takových knih v poslední době vycházejí mraky. Jsme zahlceni knihami o tom, jak být šťastní, bohatí, úspěšní. A ve výsledku tyto tři úspěchy shrábnou autoři těchto knih. V téhle knize člověk najde nějaké základní finanční myšlení, ale je potom otázka, zda se mine či nemine účinkem. Není problém utrácet, není problém si půjčovat, ale ušetřit a zbytečně nerozhazovat, to je už něco jiného; o smysluplném investování ani nemluvě.

HT21

skvělá knížka, dobrý základ finanční gramotnosti

konstelanski

První a nejzlatější pravidlo: Zaplať vždy nejdřív sobě.. a druhé: nech peníze vydělávat.. ta samá myšlenka v tuctu různých historkek ze starého Babylonu.. ale nějakou moudrost to má.

Angelo
28.12.2017

Výstižné příběhy s principy fungování financí. Dobrý základ finanční gramotnosti. Knihu doporučuji.

martin8738
06.12.2017

Dobrý odpočinkový příběh. Líbí se mi. Četl jsem ji snad už 100x a vždycky se k ní budu vracet.

Nira_DeRaven
22.08.2017

Pokud máte všech 5 pohromadě je kniha zbytečná. Je to rozkošný příběh, který přečtete za večer, ale že bych se cítila chytřejší?
Můj názor zní, dejte to číst dětem. Pro ně to je adekvátní. Ale o financích bylo napsáno mnoho lepších knih.

V.lee
19.08.2017

Myslím si že by se tato kniha neztratila v lavicích základních škol rád jí čtu znovu a znovu .-)

Vašík192
11.08.2017

Nejlepší kniha co se financi týká. Krásně se čte, skoro jako pohádka a opravdu mi pomohla. Rád se k ní často vracím

Romčuška
23.03.2017

Pro člověka utrácivého je to velmi dobrá kniha (teda pokud si z ní něco vezme)... pro mě jakožto člověka spořivého je to jen připomenutí toho, že to dělám dobře... Ale tohle z Vás milionáře asi neudělá (ale možná bych ani nechtěla)... Ale budete mít aspon takovou jistotu kdyby se něco po*ralo... Ta první věta zase tak nic neznamená, protože získat je může každý (prácí, dobrý nápadem), ale udržet si je to je právě to oč tu běží!!

kazatell
20.01.2017

Krásné příběhy ale jako návod je to spíše pro úplně neznalé a možná jako učivo pro děti

Zikus
06.01.2017

Nejcennější rada je zmíněna hnedka na začátku knížky a ten zbytek bych bral víceméně jako takovou samozřejmost, která by měla být každému jasná.

Damato
17.11.2016

Základy finanční gramotnosti dostupné široké veřejnosti - je na každém z nás, jak s těmito informacemi naloží a jak si je vysvětlí. Nevím proč , ale při čtení jsem měla pořád v hlavě ukázku z pohádky Pyšná princezna: " Už máš zaplacené daně uhlíři?"
- Ono až tak moc jednoduché to s tím bohatstvím podle mě zase nebude, ale zajímavá a pochopitelná tahle kniha je, to zase určitě.

Jana_Z
30.09.2016

Líbily se mi jednotlivé příběhy jako takové. Poučení z nich beru jako bonus. Někomu se zdají zbytečná, protože jsou tak samozřejmá, ale proč potom existují exekutoři?

Fremr
09.08.2016

V poutavém a prostém příběhu se naučíte zacházet s penězi. Pokud si přečtete tuto knihu a budete se jí držet, je pravděpodobné, že už se budete mít finančně jenom lépe. Musíte s ní ale pracovat, opravdu si ji vštípit do paměti a uvést do praxe. Tato kniha se zaměřuje na pomalejší, ale jistější postup v přibývání zlaťáků na Vaše konto. Rady jsou jednoduché, proto by je měl zvládnout každý. To je také poselství této knihy, aby každý člověk mohl začít klidně od nuly a postupně se zvedat. Zdali budete Nejbohatší muž v Babylóně už je pouze na Vás. Jedna z nejlepších a stále nejsvěžejších knih o vydělávání peněz, jaká kdy byla napsána (poprvé vydána v roce 1926).

femar
25.07.2016

Velmi zajímavé a poučné čtení

FishCo.
29.06.2016

Už je to nějaký ten pátek co jsem ji četl...Hlavní myšlenka a koncept je čtenáři předložena nenuceně a formou poměrně chytlavého příběhu. Hezký náhled do historie jak hospodařit s financema.

vesead
21.03.2016

Nic vyloženě převratného jsem se po přečtení nedozvěděla, každopádně i tak se kniha četla hezky.

StepanB.
12.02.2016

Peleus:
Shrnul jsi to pěkně! Také tu 1/10 považuji za nejdůležitější. Navíc, rozumím tomu tak, že ty peníze (desátky) by pro člověka měly dále pracovat.

Na knize je napsáno "PŘES 3 MILIONY PRODANÝCH VÝTISKŮ"
Samotného by mě zajímalo, kolik z toho množství čtenářů (bude jich dnes jistě více) nějaké rady doopravdy dodržuje, byť jen odkládání a investování 1/10?

Peleus
31.01.2016

Jsem zmaten množstvím pětihvězdičkových hodnocení. Jaké že to ohromné tajemství kniha odkrývá?
1. Dát stranou nejméně 1/10 výdělku a neutratit vše najednou? To je snad samozřejmostí. Potřebujeme babylonskou moudrost, abychom si přečetli o tzv. "desátku pro strýčka příhodu"?
2. To, že kasino vždy vyhrává a sázením na dostihy apod. si na stáří nevyděláme, je také jasné, i bez úvah obchodníků s dobytkem.
3. Je dobré mít úspory do "důchodu", praví Arkád a další přitakají. Výborně! Jak překvapivé zjištění!
Je ovšem pravda, že psát to Mika Waltari, je kniha mnohem delší, neboť by si neodpustil vyjmenování celého pantheonu bohů s popisy tehdejšího života a ukotvením do kontextu doby! A tak tři babylonské hvězdy za krátkost a literární styl. Nechť bohyně Ištár laskavě shlíží na všechny, jež mají danou knihu v Přečtených!

Taji
15.01.2016

Nádherná, moudrá a jedním dechem přečtená kniha. Už je to pár let, co jsem ji četla a neuškodí, dát si ji znova.

VladimirTetur
16.12.2015

Krásná knížka. Tohle dávám jako etalon kvality nad pana Kyiosakiho a podobné motivátory, živící se prodejem knih. Stačí to napsat jednou a pořádně.

Rozhodně doporučuju.

StepanB.
14.09.2015

Kniha obsahuje spoustu návodů a základních principů jak hospodařit se svým majetkem a rozmnožovat ho. K samotným radám se člověk může vracet stejně často, jako křesťan k Bibli. Vícekrát ji číst a tak si uvědomovat, přemýšlet nad tím, co je v knize psáno.

Ovšem nejdůležitější je ten první krok, kterým si čtenář ověří pravdivost Arkádových slov.

Musím říct, a velmi rád, že Arkád měl pravdu :)

Silverdiamond
29.07.2015

...'krásné, 'pravdivé a poučné příběhy moudrých a bohatých lidí z období Babylonu... 'donutí čtenáře k zamyšlení nad hospodařením s financemi, 'jehož zásady jsou celé tisíciletí neměnné... 'rozhodně není na škodu si tuto knihu přečíst, 'doporučuji... 'knihu sfouknete jedním dechem...'

farbi
26.07.2015

Už som ju čítala viackrát. Myslím, že nikdy nieje na škodu osviežiť si finančné zákony :) Ostáva už len začať sa podľa nich riadiť...

petulienka126
01.05.2015

nic len doporucit

812kopretina
30.04.2015

Krásný příběh o tom, jak se stát sebevědomým člověkem, jak najít svou hodnotu a naučit se žít v hojnosti. Vřele doporučuji :)

bohatství finance finanční gramotnost osobní rozvoj úspěch seberealizace dluhy, zadluženost

Autor knihy

George Samuel Clason