Nejbarevnější kuchařka

Nejbarevnější kuchařka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360799/bmid_nejbarevnejsi-kucharka-sAQ-360799.jpg 4 135 59

Je určena všem, kteří milují jídlo, život, cestování a hledání nových pestrých chutí a vůní. Všem, kteří rádi objevují barevné světové kultury skrze jídlo, baví je příběhy a nebojí se experimentovat. Je to knížka plná tradičních receptů, které jsem získala při svých cestách od kuchařek, kuchařů a hospodyněk z celého světa a které jsou upraveny tak, aby se daly uvařit v českých podmínkách a přitom neztratily na své chuti. Naopak. Všechna jídla hýří barvami, výraznými chutěmi a láskou. Konečně jsou ta nejoblíbenější jídla nejbarevnějších zemí světa pohromadě v jedné knize a vy je můžete doma bez sebemenšího strachu uvařit. Protože v jednoduchosti je síla a fantazii se meze nekladou. Objevte to nejlepší z vietnamské, čínské, korejské, japonské, peruánské či mexické kuchyně společně s mými vybranými autorskými recepty a nechte se inspirovat. Nejbarevnější kuchařka je jednoduše pro všechny, co mají rádi pestrost a barvy v srdci, životě i na talíři.... celý text

KajusaKil
KajusaKil
dnes 4 z 5

Nádherná kuchařka, asi nejhezčí co jsem kdy viděla a pravděpodobně i uvidím. Pestrobarevné obrázky, fotky. Úžasné zpracování, tlustá a těžká kniha. Hvězda dole je za výběr receptů, mnoho z nich se v našich podmínkách velice těžce vaří, pokud nejste z Prahy a nemáte kolem sebe spoustu alternativních obchůdků :)

JancaMia
JancaMia
30.12.2023 5 z 5

Po téhle kuchařce jsem prahla od doby jejího vydání , v jednom nejmenovaném antikvariátu se na mě usmálo štěstí a já ji za 159,- konečně mám. Poslední týdny vaříme jenom podle ní. Určitě je to jeden z klenotů kuchařských knih. Kniha je krásně zpracovaná i typograficky.

KateTheBlogger
KateTheBlogger
08.11.2020 5 z 5

Perfektní kuchařka po všech stránkách. Je to opravdu nejbarevnější kniha co jsem kdy viděla. Nádherné fotky, skvělá kompozice knihy. Velmi oceňuji i vegetariánské varianty receptů. Pokud milujete asijskou kuchyni, tuhle kuchařku zkrátka musíte mít!

nafrei
nafrei
09.06.2020 4 z 5

Pro milovníky asijské kuchyně opravdu perfektní kuchařka - hodí se pro začátečníky i pokročilé a pokryje zásadní recepty především z vietnamské, thajské a japonské kuchyně. Škoda jen, že se téměř nevěnuje sladkostem, které jsou zrovna v těchto zemích dost zásadní. Přestože velké množství surovin nemá klasická česká domácnost po ruce, dají se za rozumnou cenu sehnat na e-shopech a minimálně v každém krajském městě. Počáteční investice tak může být vyšší, ale poté se již cena jídel pohybuje velmi nízko. Barevnost jídel i kuchařky samotné nemůže již vzhledem k názvu snad také nikoho překvapit, rozhodně mi však nepřipadala rušivá, text je naprosto čitelný.

Pedias
Pedias
18.02.2020 5 z 5

Naprostá bomba! :) furt v ní musím listovat

Ortie
Ortie
06.01.2020 5 z 5

Jedná se opravdu o velice barevnou kuchařku, která je plná úžasných receptů (už jen při pohledu na fotky má člověk chuť všechno vyzkoušet uvařit). Baví mě, jak je každá strana jiná, přijde mi, že k této kuchařce to prostě sedí. Každému nemusí sednout, ale pro mě je to opravdu klenot mezi kuchařkami.

dlabikk
dlabikk
02.10.2019 5 z 5

Kuchařka je naprosto dokonalá. Už jen listování v ní mně donutí něco uvařit. Díky jejímu pořadu, který je inspirativní a originální (hlavně kvůli její osobě) je vaření asijské kuchyně potěšení. Lituji ty poptávající v bazaru, protože téhle kuchařky se nemůže dobrovolně nikdo zbavit :o)

Kittywu
Kittywu
10.09.2019

Žeru Kamu, takže žeru i tuto knihu.

Pulkrmon
Pulkrmon
29.01.2019 5 z 5

Tak jsem se ji konečně dočkala,objednala jsem si obě kuchařky zároveň. A za mě neskutečná bomba. Kuchařka je nádherná.Každá strana úplně jiná. Takto má podle mě vypadat kuchařka...fotky,barvy,různé druhy písma. Už i to že jsou zde popsány bylinky,omáčky,kořeni,a vše co v receptech používá a kde je možné to sehnat nebo nahradit. Za mě 10 hvězdiček. Zatím nejkrásnější kuchařka která se mi dostala do rukou.

xnova58
xnova58
22.01.2019 4 z 5

Pro nadšence asijské kuchyně ideální kuchařka. Bláznivě zpracovaná stejně bláznivou Kamu. Je pravda, že grafika je občas rušivá. Není to klasická kuchařka jen s recepty, ale najdete zde hodně fotek a příběhů ze života autorky. Zatím jsem všechny ingredience sehnala bez problémů - Sapa to jistí.

Vivienca
Vivienca
11.01.2019 1 z 5

Dárek k Vánocům, který zklamal, bohužel... Nedoporučuji kupovat na slepo bez možnosti nahlédnutí. Vzhledem k používaným ingrediencím, je pro mě reálné uvařit z kuchařky asi tak polovinu, navíc (ačkoli nejsem příznivec minimalismu) je na mně grafika - hlavně šílené fonty překombinovaná a působí na mně dost chaoticky, rušivě. Na prolistování a inspiraci dobrá, ale než koupíte, raději si ji pořádně prolistujte.

angloumene
angloumene
01.01.2019 5 z 5

Kamu mě nikdy příliš nezaujala a tak mě její kuchařka pod stromečkem celkem překvapila. Nakonec se ale zdá, že jsem dostala víc, než jsem čekala. V úvodní části se nachází jednoduchý, ale relativně všeobjímající popis všech základních a trochu netradičních surovin, které v kuchařce budeme potřebovat (bylinky, omáčky nebo papričky,...). Dál už se můžeme těšit na pořádnou porci nejrůznějších receptů, původem zejména z Vietnamu nebo Japonska. Jediné, co mě trochu mrzí je slabé zastoupení bezmasých pokrmů. Kromě řady zajímavých receptů kuchařka nabízí nejen pěknou obálku, ale i pěknou vnitřní grafiku. Pravdou je, že je občas tak zběsilá, že pořádně nejdou přečíst popisky, ale klobouk dolů - vydat něco, kde se na jediné stránce střídá několik extra sytých barev, písmo střídá víc fontů a navíc to všechno dohromady dává smysl... Prostě super :)

No ale kuchařka je hlavně o receptech. Ty mi přijdou jasně popsané, každý má přiloženou fotografii. Už se těším, až je vyzkouším. Jediné, co mě trochu mrzí je, že řada receptů obsahuje suroviny, které nejsou běžně k sehnání. Teď nemyslím bylinky atp., ale hlavně ryby. Přeci jen si nedokážu představit, kde budu shánět čerstvou (a tím pádem chutnou) chobotnici... No uvidíme.

veronika4270
veronika4270
27.12.2018 5 z 5

Nejlepší a nejoblíbenější kuchařky co mám ve sbírce

lenkaBajza
lenkaBajza
09.12.2018 3 z 5

Kuchařka je opravdu ta nejbarevnější - což ji dělá nepřehlednou, na škodu je i ohromné množství fontů. To se prostě nepovedlo.
Tak ráda bych všechna ta jídla ochutnala, ale kuchařka je pro mne spíše inspirací na cesty (kde převážně ochutnáváme místní jídla), než abych si podle ní doma vařila. Jsou to pro mne cizí, neznámé chutě, které musím první vyzkoušet "originál", a až potom se je učit připravit doma.

Petrlova.L.
Petrlova.L.
17.11.2018 5 z 5

Krásně zpracovaná kuchařka s běžně dostupnými potravinami. :) Doporučuji.

Ichabod
Ichabod
10.09.2018 5 z 5

Nejlepší kuchařka, dle které vaří partnerka nejčastěji (a nejlépe :-) ).

LuCc1211
LuCc1211
30.07.2018 5 z 5

Jedním slovem úžasná! Dostala jsem ji k narozeninám a všichni mi říkali "Na co kuchařku.. Ty s ní naděláš.." Po pravdě? Už mám uvařeno pár receptů a chystáme se na další. Knížka plná barev, vůně. Knížka, kterou si zamilujete už jen co ji vezmete do ruky! :)) Určitě doporučuji. Není to "jen" kuchařka.

anája
anája
26.07.2018 5 z 5

Kniha je moc hezky zpracovaná.Dočtete se tam zajímavosti o autorce,která projela Vietnam.Recepty máme vyzkoušené zatím jen některé,ale zatím výborné.Suroviny jsou dostupné i v Lídlu kde probíhá často Asijský týden.

ciele
ciele
24.05.2018 1 z 5

Hlavní smysl kuchařky byl splněn, jsou v ní recepty, podle kterých se dá vařit.
Ale poté, co se mi prvně dostala do rukou, jsem si připadala, jako bych dostala onou knihou ránu po hlavě. Opakovaně. Stránku po stránce.
A proč? Protože tato kniha je z grafického hlediska totální propadák a ostuda, za kterou by se měl každý grafik stydět. Fontů víc než v bulvárním plátku. Nečitelnost díky špatně zvolené barevnosti textů a jejich podkladů. Spousta zbytečných osobních fotografií autorky. Atd.....

petuska1881
petuska1881