Nějaké další otázky? – Proč se hvězdy třpytí a jiné hádanky každodenního života ekniha

Tančící kapky vody na horkých kamnech, vlhké sklepení v létě a studené nohy v posteli - svět je plný úžasů. Tato kniha na stovkách zábavných historek ukazuje, jak můžeme tyto záhady odhalit a jak se z nich můžeme poučit. Už jste někdy v létě leželi trošku zasnění na trávníku, obdivovali mraky a dívali se na oblohu a najednou jste se podivili, proč je vlastně modrá? Každý den je co objevovat, pokud se díváte pozorněji, neboť nejzajímavější příběhy a fascinující souvislosti se často skrývají za malé věci každodenního života. Vždy to začíná jednoduchou otázkou: Proč to tak je? Na základě pozorování a zkušeností, do nichž se může pustit každý, nás Ranga Yogeshwar zavede do vzrušujícího světa poznání. Jeho toulky povedou od jednání o platu v matematice, historce o croissantu v neděli ráno až k letní obloze ve fyzice. Čím déle budete číst, tím více bude zřejmé příčinné spojení. A často nás zavede zpět do každodenního života, neboť mnohá vysvětlení jsou nejen informativní, ale také užitečná: Nebo snad víte, kdy je nejlepší čas navštívit zubaře? Poznejte, jak zábavné mohou být znalosti. Tato kniha je pozvánkou, abychom šli po světě s otevřenýma očima, zůstali zvědaví a byli otevřeni změnám, neboť to dokazuje, že život je mnohem zajímavější a tím lépe mu budeme rozumět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209436/nejake-dalsi-otazky-proc-se-hvezdy--209436.jpg 31
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno (ekniha), Anag

Autor knihy

Kniha Nějaké další otázky? – Proč se hvězdy třpytí a jiné hádanky každodenního života je v