Nehody dopravních letadel v Československu 1918-1939 - 1.díl

Nehody dopravních letadel v Československu 1918-1939 - 1.díl https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79101/bmid_nehody-dopravnich-letadel-v-ceskosl-euY-79101.jpg 5 7 2

Kniha v historickém přehledu přibližuje nehody, které provázely československé dopravní létání od jeho zrodu až do konce roku 1992 (první díl je věnován l. 1918-1939). Popisuje průběh událostí i závěry vyšetřování. Ukazuje i vývoj bezpečnosti létání. Kapitoly jsou uspořádány podle typů letadel. Obsahují základní technický popis stroje a záznamy o nehodách a haváriích. Jedna z kapitol je věnována smrtelné havárii letadla M. R. Štefánika.... celý text

Layyen
23.11.2019 3 z 5

Zajímavé čtení, ke knihám jsem se dostal na základě seriálu o leteckých nehodách na technetu.. jen jsem se utvrdil v tom že lítání letadlem není zrovna bezpečné, ač statisticky to tak vychází.. :)

stal-ker
16.12.2016 5 z 5

Výborná série, ale díl 3 a 4 mi přijde slabší než první dva díly, důvodem je, že jsou uvedené celé, nebo téměř celé zprávy, kde je obsáhle řešené počasí apod. i když mělo na nehodu pramalý vliv. Díl 1 a 2 je tak paradoxně díky nedostatku informací čtivější než díl 3 a 4.

letadla letecké katastrofy

Kniha Nehody dopravních letadel v Československu 1918-1939 - 1.díl je v