Nehoda

Nehoda https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259262/bmid_nehoda-iJE-259262.jpg 3 87 24

„Pokud milujete nervy drásající příběhy, letos jsem žádný lepší než tenhle nečetl.“ Stephen King Na začátku byl rukopis. Anonymní příběh nazvaný Nehoda. Kdokoli si ho přečetl, okamžitě věděl, že tenhle text změní svět. Že tomu, kdo ho vydá, přinese obrovský zisk. Ale kdokoli zná jeho obsah, ten se rázem dostává do smrtelného nebezpečí – a morálního konfliktu. Newyorská literární agentka Isabel Reedová či Hayden Grey, zástupce CIA v Kodani, o tom vědí své. A pak je tu pochopitelně autor, ukrytý v Curychu a čekající, až jeho kniha vyjde... Nehoda odkrývá ledacos ze života mocných a vlivných lidí. Putuje napříč vydavatelstvími a zachraňuje či ničí kariéry a společnosti. A donutí každého konfrontovat své představy o sobě se svým skutečným já. Nehoda je nový působivý, důmyslný a mnohovrstevný thriller Chrise Pavoneho (držitele prestižních cen Edward Award a Anthony Award za debut Bez domova). Thriller, před nímž neutečete – nebo uděláte velkou chybu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Accident , 2014

SoniaR
11.01.2020 3 z 5

Nervy drásající asi ne, ale líbila se mi. Takové fajn čtení.

Aghatte
13.07.2019 odpad!

Asi jsem četla něco jiného, nic nervy drásajícího tam nebylo, spíš pořádná nuda...

konimka
04.10.2018 2 z 5

Nic moc....

DenisaV
25.09.2018 3 z 5

Tato kniha mě trochu zklamala. Dočetla jsem ji jen s velkým přemáháním, i když ve finále jsem ráda. Konec byl totiž alespoň trochu zajímavý.
Bohužel nechápu Kingovo doporučení, během celého díla jsem zůstávala naprosto v klidu, spíš jsem musela některé stránky číst dvakrát, namísto toho, abych děj hltala jako u jiných knížek.
Námět ale vcelku zajímavý a originální.

kaja3190
03.03.2018

Čekala jsem něco napínavého a akčního, ale nic z toho tam nebylo... Musela jsem to bohužel odložit.

peedbook
30.01.2018 3 z 5

Celkom dobré ..... Napísané trošku ako scenár k filmu ....

Danago
23.08.2017 4 z 5

Na začátku byl rukopis nazvaný Nehoda. Anonymní a skrývající se autor čeká, až jeho kniha vyjde... Rukopis obsahuje tajemství ze života mocných a vlivných lidí.
Knížka rozhodně není špatná. Nápad je opravdu skvělý. Jen to zpracování je trochu nešťastné. První půlka je opravdu tak nějak zmatečná, dost špatně se orientuje v postavách a trochu se táhne. Druhá půlka knížky je mnohem lepší jen čtenář musí vydržet.

rodak
05.05.2017 4 z 5

Tak jak bych začal.Nápad výborný -ta první část knihy strašně zamotaná ,ale díky negativním komentřům zde jsem si řekl že vydržím dočíst.Přijde mi že p Pavone psal první půlku v nějakém divném rozpoložení.Protože kdyby se mu povedla jako ta druhá půle knihy tak je to opravdu bestseller.

NikaMirka
15.04.2017 3 z 5

Tyyyy jo...Fakt nevím, jak knihu hodnotit. Asi to není brak, ale super bestseller? No to rozhodně taky neodpovídá. Průměr, takže dávám tři. Ve jménech a postavách jsem se neztrácela, námět i zápletka dobrý a věrohodný, proč by se něco takového nemohlo stát...problém ale spatřuji v tom, že opravdu člověk čeká nějaký boom. Kniha je super rozjetá, napínavá a konec? Jako by člověk vypnul napínavý film uprostřed. Na to, jak se děj celou dobu rozvíjel a vlekl celou knihou, to opravdu mohlo dopadnout jinak. Jen já jsem schopna vymyslet minimálně tři jiné závěry, a věřím, že by se jich dalo vymyslet mnohem víc, tak proč to autor nedotáhl? ...

anezka.mrz
06.04.2017 3 z 5

No abych pravdu řekla, kniha mě moc nezaujala. Natož že je označena jako bestseller tak mě dost zklamala. Do půlky knihy jsem nebyla schopná se zorientovat v postavách, nevím jestli je chyba ve mně, nebo knize, ale jindy mi to problémy nedělalo. Čekala jsem nejaky "Boom" konec, ale bohužel kniha skončila bez toho aby mi to bylo líto.
Na druhou stranu oceňuji, že se kniha z velké části věnovala vydavatelům, knižním agentům a spisovatelům, kdy člověk konečne vidí co všechno stojí za vydání knihy.

katka9574
17.01.2017 5 z 5

Úplně nerozumím tak nízkému hodnocení... Mně osobně se kniha líbila moc, napínavá, čtivá, určitě doporučuji :-)

michaela7559
09.01.2017 2 z 5

Přečetla jsem asi již 2/3 knížky a mám co dělat, abych ji dočetla do konce. Takovou nudu jsem dlouho nezažila. Obvykle se netěším na konce, protože to znamená, že bude konec toho dobrého příběhu. U Nehody se těším až bude konec a budu moct číst něco jiného.

eRaDeka
08.11.2016 odpad!

Jsem na 154 strane a mam obavu, ze knihu nedoctu. Kniha je nudna, postavy strucne vykreslene, takze vam nemuzou byt ani sympaticti ani nesymapticti, protoze autor neustale popisuje pouze deni kolem nich. Cekam kdy prijde ta chvile, co mi zacne drasat nervy, ale mam obavu, ze se nedockam. Styl psani autora je velmi jednoduchy, slozita souveti pouziva minimalne, je to smes jednoduchych vet typu: "Zadna kniha ze seznamu na pristi jaro nema sanci uspet v Hollywoodu. Proto nemaji sanci u ni. Camilla znovu vytahne anononymni rukopis." [Ch. Pavone, Nehoda, 2015, s. 155]

SimonaP
10.10.2016 3 z 5

Knížka mi nudná nepřišla, v postavách jsem se celkem dobře orientovala. Hodnotím průměrně.

GabrielaSK
07.09.2016 odpad!

nevím jak je to možné, ale po 80 stranách čtení jsem knihu odložila s vědomím, že ji víckrát neotevřu. Vlastně ani nevím o čem kniha je...byla to taková nuda že jsem ji ani při čtení snad nevnímala. Nedoporučuji

Darami87
01.09.2016 2 z 5

Zbývalo mi do konce už asi jen třicet stránek, ale nepřinutila jsem se ke čtení. Kniha je sice místy zajímavá, ale jako celek za moc nestojí. Přišla mi spíš nudná a zdlouhavá.

oluskace
11.05.2016 1 z 5

Kniha mě moc nezaujala. Přišlo mi to i hodně zdlouhavé

leny.wood
23.03.2016 3 z 5

Kniha je čtivá, nepřijde mi ze začátku nepřehledná, jak někdo uvádí. Jednotlivá vyprávění jsou poměrně dobře rozčleněna. Čtivá je, bavila mě, i když přiznávám, že některé dějové linie byly snadno odhalitelné. Přesto se mezi nimi dokázaly objevit překvapivé zvraty. Protože thrillery jsou "můj žánr", hodnotím třemi hvězdami, přiznejme si, že jsou lepší...

adlenka
12.01.2016 2 z 5

Za mě spíše ne e. Když jsem četla, chvílemi mě to bavilo, jindy a častěji zase ne, některé odstavce jsem přeskočila. Myšlenka a příběh dobrý, ale zbytečně zdlouhavé, nic moc překvapivého. Knihu jsem dočetla a řekla jsem si něco jako, aha, ale to snad bylo celou dobu jasné, ne? To je ten závěr, na který jsem celou dobu čekala?! Škoda, stačilo málo a byla by to fajn kniha.

Hella
10.01.2016 2 z 5

Za mě příliš zamotané, nepřehledné, zdlouhavé. Myšlenka nebyla špatná, ale dopracování se ke konci trochu "bolelo". Jak jsem vysoko hodnotila předchozí titul Bez domova, tak tento je pro mě o několik pomyslných příček níž.

thrillery rukopisy

Chris Pavone