Nefertiti - sluneční stín

Nefertiti - sluneční stín https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249151/mid_nefertiti-slunecni-stin-neuveriteln-JgB-249151.jpg 4 41 13

Neuvěřitelný osud nejkrásnější egyptské královny. Je to více než tři tisíce let… a její příběh nepřestává fascinovat. Neuvěřitelný osud nejkrásnější egyptské královny. Nefertiti. Legendární královna, jejíž krása díky známé barevné bustě překonala věky. Kdo vlastně byla tato výjimečná žena? Dochované písemnosti a archeologické nálezy napovědí mnohé, ale dokáže vědec nahlédnout přes propast času až do lidských srdcí? Poodhalit tajemství dávných vášní? Každý určitě ne, ale egyptolog Christian Jacq je současně romanopiscem, takže čtenáře čeká neobyčejný příběh. Intriky, nebezpečí, zrádci i spojenci, láska a ohromná vize, která předběhla svou dobu natolik, že musela skončit neúspěchem. Legenda o králi, který si svou vyvolenou našel podle střevíčku, která přetrvala až do moderních pohádek. To všechno v knize najdete. Přijměte tedy pozvání do Achetatonu, Slunečního města, do jeho chrámů, paláců a zahrad… a nechte se okouzlit milostným příběhem Achnatona a Nefertiiti, dvojice, jejíž mystické vášnivé spojení změnilo chod dějin.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Metafora

Néfertiti, l'ombre du soleil , 2013

Gracinka
Gracinka
02.04.2023 1 z 5

Od autora jsem četla daleko lepší knihy.
U téhle jsem se nemohla začíst. Postavy místo jmény označované jako kráska, zrzek, mitannka jsou neosobní, nevtahnou do děje tak, jako kdyby měly jméno. Bylo to poměrně nudné a dost mi vadilo, že kapitoly nenavazují a spousta byla zbytečná.
Nejvíc jsem nepochopila, že pár kapitol je královna těhotná, všichni to vědí, pak chce oznámit králi své těhotenství (ten to přece musel dávno vědět, když spolu spali), pak rodila. Spousta věcí nenavazovala. Za mě zklamání.

Mája777
Mája777
12.01.2023 5 z 5

Příběh těchto dvou vladařů jsem četla už v několikrát. Pokaždé je obdivuji. Šli za svým snem přes různá úskalí. Je pravda, byli to vladaři a mohli si to dovolit. Ale i tak, vždyť tenkrát lidsky život moc neznamenal. Nepřátelé a nepříznivci byli všude.
Pár knih od pana Jacqa jsem už četla a jsou čtivé, zajímavě psané a také napínavé. I tuto doporučuji.
(12. 1. 23 - 993 - 3)

speciale88
speciale88
19.08.2021 5 z 5

Velice hezky se kniha čte, za mě super.

Enehy
Enehy
12.05.2021 3 z 5

Červená knihovna ve starověkém Egyptě. Chtěla jsem se trochu povzdělat, ale Jacq mi naservíroval jen pár historických údajů omotaných červenou stužkou a oblepených srdíčky. A ta rychlost! Než jsem se nadála, byl konec. Od egyptologa jsem čekala víc. Měla jsem šáhnout po Ramsesovi II.

Morgaine07
Morgaine07
28.10.2020 3 z 5

Kniha byla čtivá a zajímavá

guardian
guardian
08.04.2019

Myslím si, že milovníci historických románů s propracovanou psychologií postav a napětím budou z této knihy spíše zklamáni. V knize letíme příběhem rychlostí světla, což je velká škoda. Postrádám zde smysl pro detail. Na druhou stranu pro neznalce historie Egypta, kteří začínají s takovým čtením, by mohla být tato kniha dobrým úvodem. Nebudu hodnotit hvězdami, neboť si myslím, že hodně záleží na náročnosti čtenáře včetně jeho znalostí historie.

sgjoli
sgjoli
17.11.2018 4 z 5

Knihy ze starověkého Egypta mám moc ráda a tohle mne bavilo. Neskutečně jsem si to užívala! Kniha ve mne vyvolala děsnou touhu být součástí starého Egypta a žít ten příběh ve skutečnosti se skutečnými postavami – ne si to číst jen jako román. Skvělý zážitek! Jednu hvězdu jsem musela odebrat za ten styl psaní, který je trochu neobvyklý, trochu složitější – čtenář si na něj musí chvíli zvykat. Ale jinak spokojenost!

HDosoudilová
HDosoudilová
21.07.2017 3 z 5

Miluju Starodávný Egypt a tuto knihu jsem navíc vyhrála v soutěži, takže jsem se na ni fakt těšila. Četla se celkem dobře, příběh nebyl špatný ale spíš takový průměr. Ani neurazí, ani nenadchne.

MartinaF
MartinaF
07.08.2016 4 z 5

Dočteno, ale žádný velký dojem z knihy nemám. chtěla jsem Nefertiti, četla jsem spíše o Achnatonovi. Neříkám, že to bylo špatné, ale četla jsem lepší beletrizované životopisy.

jindrusa
jindrusa
01.02.2016 3 z 5

Kniha nebyla úplně nejhorší, ale už jsem o těchto postavách
četla podstatně lepší kousky.Za mne průměr.

ufounek17
ufounek17
28.10.2015 5 z 5

Parádní román...doporučuji

milunka21
milunka21
02.09.2015 5 z 5

Krásný román založený na skutečných událostech :-)

Alex.Barunka
Alex.Barunka
30.07.2015 3 z 5

Na knihu jsem se opravdu těšila, ale byla pro mě spíš zklamáním. Nemohla jsem se do ní začíst, byla suchá, chyběla jí jiskra a atmosféra dávných časů.

Egypt starověký Egypt

Christian Jacq