Nedotknutelní

Kde je vykoupení z provinění Cikána, který se jediný uvolil ukovat hřeby pro ukřižování Krista? Dočká se milosti? Nebo potrvá to prokletí věčně? Nedotknutelní byli napsáni v rámci ambiciózní mezinárodního projektu Mýty Jamieho Bynga. Jako výchozí mýtus svého románu si Feri Lainšček vybral příběh o čtvrtém hřebu Kristova kříže, o stigmatu, který si pro svou údajnou vinu na Kristově smrti v sobě nesou Cikáni. Lainšček v románu sleduje osudy tří generací cikánského rodu v průběhu 20. století, jejich cestu Balkánem od skutečného kočování přes vstup cikána Lutviji do komunistické strany, pašování džín z kapitalistické Itálie, prostituci až po nejmladšího z pokolení, po člena \"ztracené\" generace bez vzdělání, práce, budoucnosti, který si na vlakovém nádraží na hajzlu píchá heroin....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176225/nedotknutelni-176225.jpg 4.29

Nedotakljivi (Mit o ciganih) (2007)

Vydáno:, Dauphin

Kniha Nedotknutelní

tatereza
26.04.2017

spíš než na samotnej příběh je tam kladenej důraz na cikánskej pohled na něj. má to rychlej spád, těma čtyřma generacema to prosviští jak nic a není tam teda vlastně nic vykreslený zrovna do hloubky. ale to zrovna mně vůbec nevadilo. líbilo, přečetla jsem to hned

ferda
20.11.2013

Čekal jsem něco jiného spíš tak o současném životě.Pro to mě ta knížka moc nenadchla.

Feri Lainšček

Feri Lainšček