Nedostatečný pocit vlastní hodnoty

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155196/bmid_nedostatecny-pocit-vlastni-hodnoty-H24-155196.jpg 4 217 48

Sebedestruktivní vnitřní programy a jejich překonávání. Nedostatečný pocit vlastní hodnoty komplikuje výrazným způsobem život mnohým z nás. Důsledkem mohou být často úzkosti, deprese, psychosomatická onemocnění nebo různé formy závislostí. Heinz-Peter Röhr poukazuje na skutečnost, že zdravému pocitu vlastní hodnoty stojí často v cestě určité vnitřní vzorce či programy. Ty lze přirovnat k softwaru, který člověku umožňuje pouze určitý typ operací. A lidé s nedostatečným pocitem vlastní hodnoty jsou obvykle „naprogramováni“ tak, že své vlastní spokojenosti stojí v cestě… Autor čtenáři pomáhá nejprve sebedestruktivní vnitřní naprogramování rozpoznat. Vychází z poznatků a konceptů různých psychologických směrů a psychoterapeutických škol – z psychoanalýzy, KBT, transakční analýzy, existenciální psychoterapie – a s jejich využitím následně pomáhá, jak ze starých programů vystoupit a zaujmout nový postoj k sobě i k životu. Knihu ocení psychologové, psychoterapeuti, pracovníci pomáhajících profesí, čtenáři se zájmem o populárně psychologickou tematiku.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

Wegweiser zum Glück – Die geheimen Programme der Seele entschlüsseln , 2011

Janadvorackova
11.01.2020 3 z 5

Fajn pro ty, co se v sebehodnocení hrabou až moc. Pochopí, co a jak, tedy pokud chtějí a dokážou si připustit, že za mizérií stojí odmítání sebe sama.
V podstatě každá kapitola odkrývá částečku osobnosti. Ve valné většině z nich jsem našla spojitost se svou vlastní. Dala jsem jim za pravdu.
Ale nevěřím, že jde vše hodnotit tak přímočaře. Autor, byť profík, má na všechno dokonalé teorie. Na dokonalost nevěřím.
Hm, nejspíš proto, že se mi to nelíbí :)?
Kdo ví, ale dá se říct, že kniha není úplně marná.

Alteriol
04.12.2019 2 z 5

Vcelku mě překvapuje množství tolika pozitivních reakcí. Kniha je čtivá a názorná, nemohu žel bohu konstatovat, že by mě posunula byť jen o píď. Lze doporučit spíše pro jedince na začátku sebepoznávání a odhalování možných příčin jejich životních strastí. Jinak autor nepíše o ničem neobvyklém a na můj vkus se až zbytečně rozepisuje o základním postupu seberůstu.
Postup: odhalujme svoje sebedestruktivní chování a způsoby prožívání, hledejme jejich základ (což podle mých zkušeností obvykle samo od sebe nejde a základ se zjeví až ke konci zpracování antiprogramu), přijměme se s touto částí, hlídejme se v situacích aktivace antiprogramu a vědomě se rozhodujme ke změnám, vydržme.
Porozumění, odvaha, vytrvalost.
V porovnání s Uvědomělým životem od Jamese Hollise (který tu má pouhých 68%) je to velká slabota.

Kulturnice
28.07.2019 4 z 5

Při čtení jsem jasně viděla, v kterých programech "jedu". Zajímavá kniha, pro všechny, co na sobě chtějí pracovat. Dobře a srozumitelně napsaná. Zůstává v mé knihovně a určitě zase jednou otevřu. Doporučuji.

lucie.8
29.04.2019 5 z 5

Röhr opět nezklamal. Už jsem od něj četla Závislosti a Narcismus, ale tahle kniha se mi zdála snad ještě lepší a čtivější. Na příkladech se své praxe autor celkem jednoduše vysvětluje i složitější problematiku, takže je kniha vhodná i pro úplné laiky. Myslím, že každý si z této knihy může něco "odnést".

Antares
25.03.2019

Kniha je veľmí čítavá. Röhr, ako už je pre neho typické, preberá náročné témy veľmi priamym a jednoduchým spôsobom. Zároveň však neochudobňuje čitateľa o pravdivosť, nič neprisladzuje... a poctivo nám "nakladá". "Jednoduchosť" je, samozrejme, obrazná. Človek musí trochu čítať medzi riadkami, pristupovať k veciam tvorivo a hlavne: to skúsiť. Miestami to až bolelo. Doporučujem k prečítaniu.

medima
24.02.2019 5 z 5

Výborná knížka odhalující jasně a srozumitelně původ našich "tajných programů", nefunkčnost "antiprogramů" i návod, jak z toho všeho ven. Zároveň problém konfrontuje s naší výkonovou společností, která pocit "nedostatečnosti" svým nastavením vlastně vytváří, takže se týká prakticky nás všech.

hu_87
12.01.2019 5 z 5

Není co vytknout. Jedná se o Röhra a jako v naprosté většině nezklamal ani tady. Čtivá forma a jistá poutavost rovněž nechybí.
Příběhy obsažené v knize mohou posloužit jako naděje pro ty, kteří mají svůj vlastní důvod, proč knížku kupují.

Mimir
24.10.2018 4 z 5

Obohacujúci text so sebanápravným potenciálom. Táto kniha sa každému svojmu čitateľovi odvďačí tým, že mu poodhalí kuloáre motívov vlastného správania, ktoré si sám pred sebou dovtedy nevedel objasniť a môže ho tak oslobodiť z kliatby začarovaného kruhu. Dá sa povedať, že zoznamuje človeka s významnosťou jedného herca na javisku života, a tým je nevedomie.

thorir
19.10.2018 4 z 5

Kniha je psána čtivou, srozumitelnou formou. Za slabinu považuji zaměření se na příběhy, byť chápu, že to jinak nejde. Několik desítek let praxe psychologa stěsnat do 170 stran bez použití několika archetypálních příběhů prostě nelze. Životní situace/motivace/postoje lidí jsou mnohem složitější, než co se dá vystihnout několika příběhy. Věřím však, že spousta čtenářů se v tom najde. V mém okolí je několik jedinců, které jsem v příbězích poznal a kterým knihu jednoznačně doporučím (a půjčím, projeví-li zájem). Nelze též umenšit význam toho, že kniha čtenáři poskytne možnost o problémech zase nějak přemýšlet, možná vykročit ze začarovaného kruhu, možná se pokusit najít terapeuta a s pomocí něj své tajné programy prozkoumat. Na druhou stranu, přínos knih, pokud parafrázuji autora, bych nedramatizoval. Jistě, čtenář si může odnést mnohé, bude-li chtít, bude to však maraton a bude to vyžadovat extrémně silnou vůli něco změnit. S knihou se to má stejně jako se všemi ostatními „svépomocnými“ publikacemi/kurzy, ten kdo si z toho něco odnést chce, ten si taky něco odnese. Ten kdo jen pasivně čeká na zázrak, ten se ho nedočká.

bytost
28.08.2018 5 z 5

Tato kniha je bible pro prožití štastného života. Psycholog velmi jednoduchým, ale kvalitním způsobem popisuje, co vše dítě od rodičů přebírá za vzory jednání, jak se jich snažíme v průběhu života neúspěšně zbavit a jaká je náprava. Kniha je rozdělena na tři části: Síla tajných programů - získaných výchovou v dětství, Antiprogrami falešná spása - jak se neúspěšně dle podvědomích vzorců snažíme o nápravu a poslední část Nové programy pro lepší život - bez ohledu na věk čtěte a radujte se, že nebude třeba trávit moře času u psychologa, či polykat antidepresiva....Velmi doporučuji všem, pochopíte reakce svoje i svého okolí a už se konečně osvobodíte, získáte svobodu pro svůj další život! Hodně štěstí v práci s knihou.

Anna 13
14.07.2018 5 z 5

Tato kniha mi toho dala hodně.
Pochopila jsem svůj problém, detailně jsem se mu věnovala a rozepisovala si všechny své pocity, zkušenosti, situace, úzkosti, strachy,...

Teď jen zbývá, aby se mi povedlo úspěšně se přeprogramovat... :) Věřím tomuto principu, ale bude to těžké a já doufám, že to dokážu...

Doporučuji všem, co se cítí méněcenně, nesebevědomě a mají další psychické bloky... Pomůže vám to, když už nic jiného, alespoň pochopit a identifikovat svůj problém.

Těšm se až nabyté znalosti proberu se svou psycholožkou.

Shindo
03.06.2018 4 z 5

Rohrove knihy majú jednu dobrú vlastnosť - sú praktické.
Sám som si roky niesol (a stále nesiem) viaceré negatívne programy, kúpil som si teda knihu a popri čítaní začal pracovať. Pomohlo a pomáha.

Netreba čakať, že si prečítate knihu a zázračne sa vám vyriešia všetky problémy. Ak sa ale odhodláte k zmene, nejaký čas budete makať a prípadne si k tomu priberiete aj psychoterapiu, kniha vám môže naozaj pomôcť.

rezacka
14.03.2018 5 z 5

Dala mi hodně AHA :-)

Fourgirl
03.11.2017 3 z 5

Podle ohlasů z komentářů jsem čekala větší "zázrak" přesto je kniha docela čtivá. Jistě si z ní lze vzít poučení, či jiný úhel pohledu, ovšem nevěřím v přeprogramování...

LordSnape
15.10.2017 4 z 5

Ve své podstatě typický Röhr. Vypůjčuje si ze všech možných směrů a snaží se dobrat k jádru problému po svém. Tady nepohádkově. Kniha nevyřeší těžký problém s nedostatkem vlastní hodnoty (i když se o to svým stylem snaží), ale umí nasměrovat, poradit a případně uvést na tu správnou cestu, proto je dle mě tolik důležitá.

bee88maja
13.09.2017 5 z 5

Plavat ve vlastním světě, a nalézt to, co většina z nás hledá všude, ale nikdy ne u sebe...

Z mého úhlu pohledu, velmi zajímavé čtení. Doporučuji všem, kteří stále nejsou spokojeni a hledají cestu ke štěstí :).

abstri
23.07.2017 4 z 5

Velice přínosná kniha pro lidi, co na se snaží na sobě pracovat. Vidím díky ní jasněji nejen příčiny svých problémů, ale rozpoznávám v nich i jednání většiny lidí ze svého okolí. Rozhodně doporučuji přečíst každému.

Chmur
18.04.2017 5 z 5

Vynikající kniha. V dnešní době, kdy "všichni" podávají šablonovité návody na to, jak být snadno šťastnější, výkonnější a bohatší, jsem za podobné knihy moc rád. Pomáhají člověku nalézt příčiny jeho problémů. Proč, je pro mnoho lidí tak těžké najít klid a pocit spokojenosti? Naše úzkosti a strasti pak předáváme našim dětem jako dědičný hřích a koloběh pokračuje dál a dál. Doporučuji všem, co mají úzkosti, deprese nebo pocit, že je něco špatně a vlastně ani přesně neví co.

martin5767
26.02.2017 4 z 5

kniha plna zajimavych myslenek, ale trochu tezkopadne psana

romann
30.12.2016 5 z 5

Po přečtení knihy, hodnotím knihu zcela kladně. Věřím, že to co je v knize napsáno mi pomůže zlepšit svůj život a posouvat se pořád dál. A dodal bych jeden citát: Člověk je tak dobrý, jako jeho slovo.