Nedokončený román jednej študentky

Študentka histórie 24. storočia zisťuje a objasňuje niektoré historické fakty v rámci záverečných skúšok. Na zázračnom časostroji sa vydáva do dávnych dôb. Tak sa ocitne aj v 20.storočí, a práve v ňom prežíva mnoho vzrušujúcich príbehov.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223874/nedokonceny-roman-jednej-studentky-XcY-223874.jpg 33
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Smena

Незавършеният роман на една студентка

Kniha Nedokončený román jednej študentky

anniehall
02.01.2018

Nízká hodnocení Dilovových "sci-fi" románů vyplývají z toho, že ono se z velké většiny o pravověrné sci-fi nejedná. Dilov nepsal jen vědecko-fantastická díla, psal i psychologické romány a dost často i romány se sociálním či filosofickým přesahem. Když pak nazírá čtenář jeho "sci-fi" romány touto optikou (tedy psychologické črty lidí či lidstva v mezní situaci), nemůže být zklamán. Kdo ale čeká, epiku, akci a napětí ve stylu Heinleina, musí být zákonitě rozčarován. Takže ta škatulka "sci-fi" Dilovovi spíše škodí. Nejinak tomu je i u tohoto Nedokončeného románu, kde hlavní hrdinka navštěvuje různá období lidských dějin a zamýšlí se, glosuje či reflektuje lidské snažení v té které době. Sci-fi prvkem je zde cestování časem, ale o to tu v pravém slova smyslu vůbec nejde. Jde tu o nás, o lidstvo - nepoučitelný druh, který ani po čtyřiadvaceti stoletích ještě stále nezná odpovědi na základní lidské otázky.

adelinka
24.01.2016

zaujímavý fantasy príbeh mladej študentky z budúcnosti, ktorá študuje históriu a vracia sa do Bulharska hlavne do 20. storočia.....

Ljuben Dilov
bulharská, 1927 - 2008

všech 8 knih autora

Kniha Nedokončený román jednej študentky je v

dalších seznamech1x