Nedohľadno

Nedohľadno https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459421/bmid_nedohladno-Jap-459421.jpg 5 4 1

Druhá polovica dvadsiateho prvého storočia bola časom rozkvetu v oblasti osídľovania cudzích planét. Bol rok 2092 a ľudstvo slávilo úspech v podobe založenia dvoch nových útočísk pre väčšinu pozemských tvorov. Napriek všetkému bolo nutné ísť ďalej a blížil sa čas začať s prácami na tretej planéte - tmavom púštnom mieste s názvom Calliope. Na opustenej stanici tejto planéty však došlo k výpadku spojenia so Zemou a vesmírna spoločnosť DSS potrebovala daný problém čo najskôr vyriešiť. Samuel Lepsner - jeden z jej najskúsenejších zamestnancov - sa podujal na misiu s cieľom situáciu preskúmať a následne sa aj postarať o jej nápravu. Mal na to vystačiť sám, sprevádzaný len svojím verným psom Dingom, no len málokto predvídal nebezpečenstvo, v ďalekom vesmíre vyčkávajúce na svoj prvý stret s ľudskou rasou.... celý text

Sigurd_Lesandi
Sigurd_Lesandi
07.11.2021 4 z 5

Kniha Nedohľadno je prvotinou začínajícího slovenského autora, která mě velmi mile překvapila. Celou dobu se četla opravdu skvěle. Bylo vidět, že autor neměl vůbec potřebu tlačit na pilu a to bylo opravdu příjemné. Hlavní postavu jsem si oblíbil celkem brzo, protože uměla používat hlavu (což se v tomto žánru zas tak často neděje ).
Jediné co bych vytknul je, že by Kniha mohla obsahovat více popisu okolí a vysvětlení fungování některých objektů.
Celkově ji ale hodnotím rozhodně pozitivně. Opravdu se mi líbil a těším se, až si přečtu autorovu druhou knihu!

UFO mimozemšťané izolace nehostinná planeta

Lukáš Kordiak
slovenská, 1993