Neděle u bazénu

Neděle u bazénu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199227/bmid_nedele-u-bazenu-199227.jpg 3 109 28

Sophie Kinsella, bystrá kronikářka menších i větších životních katastrof, nám nabízí přesvědčivý příběh rodičů dvou holčiček, kteří mají před rozvodem a jsou manipulováni ambiciózním mladým advokátem. Louise a Barnaby se krátce potkají v sousedství u bazénu na vesnické oslavě a stanou se svědky nehody jejich mladší dcerky při pokusu o skok ze skokanského prkna, po němž malá Katie skončí se zraněním hlavy v hlubokém bezvědomí v nemocnici. Louisin nový nápadník, advokát Cassian Brown, oba manžele přesvědčuje, aby sousedy zažalovali o finanční náhradu. Nejde mu ani tak o Louisin zisk, ani o prospěch jejího dítěte, jako spíš o to, aby zapůsobil vyhraným případem na proslulého lorda Page, Louisina otce, a vysloužil si tím vstup do světa vysoké politiky. Melancholii i humor vnáší do příběhu vedlejší zápletka o vztahu nadané mladé klavíristky a postaršího muže.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , BB art

Swimming Pool Sunday , 2011

emkalana
14.01.2024 2 z 5

Toto sa moc nevydarilo, humor autorke ide lepsie, imho. Ale tato tema asi nebola moc vhodna na zartovanie, to uznam. Sklamana som, kebyze nemam precitane ine knihy od autorky, tak uz po jej knihach nesiahnem :-(
Len tak-tak som sa donutila docitat

Pechule
19.04.2020 4 z 5

Za mě spokojenost, líbila se mi.

Kikuse13
09.03.2020 5 z 5

I když to byl smutný příběh, knížka se mi líbila.

kotatkoz
08.03.2020 3 z 5

Ke knížce jsem se dostala díky Čtenářské výzvě a jsem za to ráda. Je to má první kniha od Kinselly a byť nešlo o nijak úchvatnu knížku, nalákalo mě to přečíst od ní i něco dalšího. Děj je poměrně unylý a předvídatelný, ale postavy jsou hezky rozepsané, člověk se v tom nijak neztrácí (když pominu kvanta náhodných venkovanek) a tak nějak mi všichni, krom hlavního záporáka, přirostli k srdci a říkám si, že s nimi na vesnici bych bydlela s radostí :) Příjemné oddychové letní čtení - ta kategorie knih, co si ráda půjčím v knihovně a po přečtení zas stejně ráda vrátím s dobrým pocitem, že tohle v mojí knihovně "zbytečně" místo nezabírá :)

petrzel
04.03.2020 5 z 5

Kniha se dobře četla ,ale není to můj styl.

tanecnica
02.03.2020 2 z 5

Knížka je dost nuda. V podstatě se tam kromě začátku nic nestane, celou knihu se dokola řeší, zda jít k soudu, nebo ne. Je tam snaha naroubovat i příběhy dalších lidí, ale je to takové násilné, nepřirozené. Ke čtení jsem se musela dost nutit, dočteno jen kvůli Výzvě...

Monni
12.09.2019 3 z 5

Toto byla moje první kniha od autorky a za mě takový průměr. Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Rozhodně se zabvá vážnějším tématem, ale i tak mi bylo jasné jak kniha dopadne.
Líbilo se mi vykreslení vztahů. A vyčuraného, příživnického advokáta jsem nemohla vystát. Profitovat na neštěstí druhých a využívat neštěstí hlavních hrdinů, proti přátelům.
Líbila se mi tam i vedlejší romanticka linka. Bylo to takové oživení a trošičku odlehčení vážného tématu.

Andynka
10.10.2018 3 z 5

Od spisovatelky jsem toho četla mnoho, ale ten to příběh mě překvapil. Většinou autorka píše knihy s humorem, ale zde se jedná o vážný příběh a jsem mile překvapena, že i když na to nejsem od spisovatelky zvyklá, tak se mi to celkem líbilo. Ale příště bych se raději vrátila ke knihám, kde se můžu zasmát a díky nim jsem si spisovatelku oblíbila.

helenkan
31.08.2018 3 z 5

Podle komentářů pode mnou jsem nevěděla co mám očekávat. Zvláště když je to moje premiéra od téhle spisovatelky. A ejhle,já byla spokojená,mě se to líbilo.

minimonisek
05.09.2016 3 z 5

Celá kniha je hodně vážná, nezasmála jsem se ani u jedné pasáže. Škoda, že autorka trochu v některých situacích neodlehčila děj. Jiné knihy této autorky jsou mnohem lepší.

petra4080
03.03.2016 1 z 5

Tak tohle bylo fakt děsný. Nedá se číst...
Jsem zvyklá číst knihy do konce, často se rozjedou až v polovině, není to však tento případ.

Magdalena
15.01.2016 2 z 5

Asi tak z prvních deseti stránek je jasné, o čem příběh bude a jak dopadne.....takže nic moc....aspoň nějakou zápletku bych čekala.

Makyt
30.07.2015 5 z 5

Tragická událost, která ovlivní osudy několika lidí, jeden vychytralý právník, který se na neštěstí chce přiživit... příběh smutný, ale pěkně napsaný, provázený několika vztahovými problémy a neproblémy.

Zrzavá_Tereza
23.04.2015 5 z 5

Ačkoliv tuhle knížku příznivkyně S.K. spíš zatracují, protože není tak veselá, mně se ale líbila. Jak styl psaní, tak i ten příběh.

locin
31.01.2015 4 z 5

Musím říct že styl knihy se mi od této autorky velice zalíbil. Vážné téma velmi dobře zpracovat a příběh byl velmi poutavý.

jasmína
19.10.2014 1 z 5

Kniha mě totálně zklamala, nedala jsem na kolegyni, a přesto si ji lačně koupila, ale od Kinselly už jen humor, ne vážné čtení, to ať už paní spisovatelka nezkouší. Raději..

kroftik
18.10.2014 3 z 5

Souhlasím, že psaní "vážnějších" knih není Kinsellina nejsilnější stránka. Neděli u bazénu bych ale nezavrhovala. Ano, je to jiné než většina jejích knížek, a možná právě proto zajímavé. Děj je trošku předvídatelný a občas jsem se v postavách ztrácela. Na druhou stranu...i přesto, že si cením autorčiny snahy vyzkoušet něco jiného, nového, doufám, že se v budoucnu bude držet toho, co jí jde při psaní románů nejlépe - humoru.

Michelle93
16.09.2014 1 z 5

Jsem velice zklamaná.. první nedočtená kniha od Sophie :( její knihy miluju, ale na tohle jsem neměla. Nějak jsem se do toho nemohla začíst, dostala jsem se asi do půlky a vůbec mě to nebavilo.. Pro mě velké zklamání:((

4xab
13.08.2014 1 z 5

Pro me od ni zatim nejslabsi prectena kniha. Dej nic moc, a da se ocekavat.

Kočičáci
29.06.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila i přes lehce vážnější téma než jsem u S.K. zvyklá. Já to naopak oceňuji, že se vydala trošku jiným směrem, jak dějově, tak charakterem ústředních postav. Už jsem si začínala myslet, že všechny její hrdinky budou (bez urážky) přihlouplé zábavné třeštidla :-) Humor v knize sice nečekejte, ale příběh je hezký, doporučuji!