Něco skutečného

Něco skutečného https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357623/bmid_neco-skutecneho-RFD-357623.jpg 4 853 196

Erin Watt přináší návykový příběh o slavném rockerovi, jenž si potřebuje trochu vylepšit pověst, a dívce, jejímž úkolem je předstírat, že je jeho přítelkyní. Seznamte se s Oakleym Fordem – mladou celebritou, známým hudebníkem a synem slavných herců, zpěvákem s miliony fanynek… a věčným potížistou. Na první pohled má vše, co si kdo může přát, soukromý život se mu však rozpadá, jeho hudební kariéra jde z kopce a bulvární plátky nestíhají psát o všech jeho eskapádách. Oakleyho manažeři nabízejí zdánlivě snadné řešení: Oakley musí světu dokázat, že konečně dospěl. A s tím mu má pomoci i jeho nová – a falešná – přítelkyně. Na scénu vstupuje Vaughn Bennettová – oddaná sestra, servírka na částečný úvazek, naprosté ztělesnění „normálnosti“. Za jiných okolností by na tu nabídku nepřistoupila, její rodina však nutně potřebuje peníze, proto Vaughn nemá na vybranou. A za peníze, které jí Oakleyho tým nabízí, je ochotná přetrpět divoké hollywoodské večírky i novináře na každém kroku. No a co, že je Oakley podle ní jen povrchní sebestředný pitomec? Přece se do sebe nezamilují i ve skutečném životě… že ne?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Baronet

When It's Real , 2017

Barbara182
28.02.2022 4 z 5

Super oddychovka, líbily se mi na tenhle žánr poměrně propracované postavy (každý z hrdinů měl svoji minulost, kterou si s sebou nesl) a odvrácená strana slávy :-) Ideální čtení pokud si chcete spravit náladu a vyloudit úsměv na tváři :-)

majavcelicka
29.01.2022 5 z 5

Nádherná kniha. Četla se jedním dechem a to jejich pošťuchování. Docela dost jsem se u knížky nad některými situacemi pousmála, nebyla to jen obyčejná romanťárna. Bylo to moc hezky psané.

Lenka2533
01.01.2022 5 z 5

Tahle knížka mě mile překvapila :) Čekala jsem příjemnou romantiku a to jsem taky dostala. Vlastně byla ještě lepší než mé očekávání :) Moc doporučuji.

jitka_dankova
12.11.2021 4 z 5

Celkem romantická pohádka, ve které je poměrně zajímavě zpracovaný koncept "chození" se slavnou hvězdou za peníze. Dokážu si představit, že by se zápletka jako taková mohla stát i ve skutečnosti a proto bylo čtení celkem zajímavé, místy vtipné a o netradiční situace nebyla nouze. Samozřejmě poměry, ze kterých pochází hlavní hrdinka, její ušlechtilý záměr, černobílé pojetí dalších postav, to už bylo přehnané a kvůli tomu kniha spadá spíše více do žánru pohádek. Na odpočinkové čtení doporučuji. Za pár dní sice zapomenete, o čem vlastně kniha byla, ale od odpočinkového čtení toho člověk zas tak moc neočekává. Oceňuji, že byla kniha psána střídavě z pohledu obou hlavních postav.

Ketfl
03.11.2021 4 z 5

Milá kniha, ač předvídatelná, tak odpočinková. Mě se to líbilo, hezky se to četlo a srdíčko si chvíli zaplesalo. Obě hlavní postavy mi byly celkem sympatické a při nahlédnutí do života slavných jsem vždycky ráda, že jsem úplně obyčejný člověk. Sice je to kniha pro mladší čtenáře, ale za mě docela fajn.

Petraj365
01.11.2021 5 z 5

Sice je jasný jak to dopadne, ale i tak moc hezký příběh. Dva úžasně prožité večery. Je to moje oblíbená autorka.

ErčaV.
24.10.2021 5 z 5

Perfektní a hlavně nenáročná kniha. Konec mi byl jasný už téměř od začátku, ale i přesto se se děj četl moc dobře.

vladka321
06.10.2021 4 z 5

Kupodivu se mi kniha četla dobře. Děj byl předvídatelný, ovšem styl psaní je velmi příjemný, nenásilný a musím se přiznat, že i poutavý. Kdo by to byl řekl, že celebrity to mají tak těžké?! Trochu nahlédnout do jejich světa člověka až šokuje.

Miška935
26.09.2021 5 z 5

Za me dost dobra kniha, život hvězdy určitě není jednoduchý. Moc dobre napsána kniha, která me moc bavila.

PetraBery
20.08.2021 3 z 5

Předvídatelná, odpočinková, ale rozhodně čtivá je tato knížka o prvotně zaplacené falešné lásce, která se postupně mění v tu pravou. Jak zvládne obyčejná dívka manýry hvězdy světového formátu? Poznáváme, že ani život hvězdy nemusí být vždy jednoduchý.

Evule114
20.08.2021 4 z 5

Myslela jsem si, že budu číst podobný příběh jako byla Barva půlnoci, akorát mě bude víc bavit. Kdybych byla young adult, tak by to byla perfektní knížka. Bohužel do této věkové kategorie už nějaký čas nezapadám, tak proto některé myšlenky hrdinů mi přišly dětinské, ale bylo to milé počtení. Aspoň jsem se vrátila o pár let zpět. Pro klidné pohodové odpoledne je kniha ideální. Nemůžu popřít, že jsem se u ní nebavila. Určitě je velmi poutavá a když už jsem se začetla, tak jsem jí za den přečetla. Můžu s klidem doporučit, ale je opravdu pro mladé.

CruelladeVil
14.08.2021 4 z 5

Tuhle knihu jsem si přečetla, protože doslova ujíždím na sérii Cinder&Ella, takže jsem hledala něco podobného - romantickou „slaďárnu” ze světa showbyznysu. Kniha byla milá, pěkně napsaná, ale něco jí chybělo - takové to vtáhnutí do děje, že se od knihy nemůžete odtrhnout.

suziex
15.06.2021 4 z 5

Knihu jsem přečetla ani ne za den. Hned jak jsem ji otevřela, tak jsem se nemohla odtrhnout. Tohle se mi u knih od Erin Watt stalo u každé knihy. Jakmile jsem přečetla první dvě kapitoly, tak mi bylo jasné, že není cesty zpět.
Neustále se něco dělo a já si říkala, že doufám, že se nic nepokazí, ale přece se vždy něco objevilo.
Dávám 4,5 z pěti jelikož vím, že spisovatelky umí víc. Ale i tak to byla bomba.

jsemknihomolka
19.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Knihu jsem četla poměrně dlouho , ale zamilovala jsem se . Tato kniha ve mě vyvolala tolik pocitů , štastných když si dali pusu ! , naštvaných - když jsem chtěla Willovi nakopat zadek a smutných když je chtěli poštvat proti sobě , kniha jako celek je úžasná .

kolacky
16.05.2021 4 z 5

Klasická americká předvídatelná young adult slaďárna, ale táák roztomilá...

Petronella.k
20.04.2021 2 z 5

(SPOILER) na tuto knihu jsem se docela těšila, milá obálka, poutavá anotace. No, byl to krok vedle. V první řadě by mohla autorka trochu zvýšit věk hlavních postav, 19 a 17? To už je mimo moje věkové zaměření, vzhledem k tomu, že mi táhne na 30, je tohle pro mě ještě puberta a proto to tak vypadalo. Nejdřív se nemůžou snést a pak lusknutím prstu, (teda u oakleyho) to přeroste d zájem a pak hned v lásku jako trám. Vaughn naopak miluje svého přítele Wila, kterému z nejakých zvláštních důvodů říká jen W., jenže a to je taky věkově typické, si uvědomí, že to vlastně žádná láska nebyla a najednou je její první opravdová láska hvězda Oakley. Děj dle mě neměl hlavu ani patu, spoustu nedořešených scén. A bez epilogu? to ještě někdo píše? Dobrá, po spoustě panáků, či lahvi vína jsem schopná to zvládnout, říkám si. Ne, jsem dobrá, dala jsem to za den a půl a to z důvodu, že nerada odkládam nedočtené knížky. Co mě překvalilo bylo, že někdo jako je hvězda Oakley Ford, který každýho uštěká a nenechá si nic líbit, tak nad podrazem od Claudie a Jima ve finále defacto mávne rukou. budiž, dopadlo to dobře, ale po spisovatelčině výkonu mi to bylo vlastně jedno. Nehledě na to, že se zmiňuje několikrát rozvod jeho rodičů, kteří soulu byli od jejích 17ti, tak jak asi dopadne tahle slavná dvojice za x let? Co se mi teda líbilo bylo, spjení rodina Vaughn, její sestry a dvojčat. Poučení, jestli z toho nějaké plyne, že i slavná hvězda nemusí mít vždy život, jaký se ukazuje veřejnosti. V neposlední řadě mi lezly na nervy věčné tweety od trapných, pubertálních fanynek, mít je po ruce, vezmu jim telefon a mají po prdeli. To asi je vše, co jsem měla na srdci o nejmíň poutavý knížce, co jsem četla. I když ne, moment, jména Oakley a Vaughn? Proč? Proč nám to autorka udělala, Oakley zní jako irský farmář, co mu čouhá ještě sláma z bot a Vaughn ani nevím jak vyslovit, německy mluvím plynule, ale s angličtinou jsem kamarádka nikdy nebyla, takže tohle jméno pro mě byla čistá improvizace. Dvě hvězdy jsou pro mě, že jsem to zvládla. Jo a pokud v tom hledáte erotiku, tak marně. Velká škoda, ale chápu, protože je to spíš pro mladší čtenáře.

Zelvicka03
14.04.2021 5 z 5

Super knížka, kterou jsem přečetla za necelé dva dny. Moc se mi kniha líbila a určitě doporučuji. :)

Jita160
13.04.2021 2 z 5

Milý a krásný příběh ještě s hezčim koncem pro děti a mládež.A protože nic z toho už nejsem tak mě to úplně nedostalo.Tyto spisovatelky to umí o hodně víc,protože Roylove byla naprostá pecka...tam to mělo neuvěřitelnou energii,vzrušení a nepředvídatelný děj.
Každý hledáme v knihách to své a já to v této bohužel nenašla.

ivetdos
13.04.2021 4 z 5

Tohle je tak strašně milá a hezká knížka :) nečekejte velkou literaturu, je to prostě romantika, klišoidní zápletka o popové hvězdě a obyčejné dívce, kteří se do sebe zamilují. Od začátku víte jak to dopadne a přece vás to bude bavit. Situace v průběhu knížky nejsou předvídatelné a vtáhnou vás do děje. Za mě rozhodně anoo

Pavla79
06.04.2021 5 z 5

Přesně, jak píše @johana3160 Milé, pohodové čtení jedním dechem pro toho, kdo chce na chvíli z reality..