Něco skutečného

Něco skutečného https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357623/bmid_neco-skutecneho-RFD-357623.jpg 4 853 196

Erin Watt přináší návykový příběh o slavném rockerovi, jenž si potřebuje trochu vylepšit pověst, a dívce, jejímž úkolem je předstírat, že je jeho přítelkyní. Seznamte se s Oakleym Fordem – mladou celebritou, známým hudebníkem a synem slavných herců, zpěvákem s miliony fanynek… a věčným potížistou. Na první pohled má vše, co si kdo může přát, soukromý život se mu však rozpadá, jeho hudební kariéra jde z kopce a bulvární plátky nestíhají psát o všech jeho eskapádách. Oakleyho manažeři nabízejí zdánlivě snadné řešení: Oakley musí světu dokázat, že konečně dospěl. A s tím mu má pomoci i jeho nová – a falešná – přítelkyně. Na scénu vstupuje Vaughn Bennettová – oddaná sestra, servírka na částečný úvazek, naprosté ztělesnění „normálnosti“. Za jiných okolností by na tu nabídku nepřistoupila, její rodina však nutně potřebuje peníze, proto Vaughn nemá na vybranou. A za peníze, které jí Oakleyho tým nabízí, je ochotná přetrpět divoké hollywoodské večírky i novináře na každém kroku. No a co, že je Oakley podle ní jen povrchní sebestředný pitomec? Přece se do sebe nezamilují i ve skutečném životě… že ne?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Baronet

When It's Real , 2017

uzivatel83509
10.04.2024 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha, která se čte téměř sama. Jediné, co mi na příběhu vadilo, byly ty krkolomné jména, jinak nic :-) krásná romantika pro mladé!

simca9342
21.02.2024 5 z 5

YA román hodící se do letošní výzvy- tématu č. 12 - postavy, které spolu komunikuji přes internet .

Život nám někdy nachystá překvapení. Něco, co bychom ani nečekali a je rázem skutečné.

Rocker Oqkley je slavný. Slavnější než ostatní celebrity. Aspoň on si to o sobě mysli . Sebevědomí mu sice nechybí, ale jeho život je plný překvapení. A zvrhlostí ze strany showbyznysu, ve kterém se pohybuje už od dětství.

Vaughn: Peníze potřebujeme dnes asi všichni . V podobných románech je to ukázka toho, že jejich získání není jednoduché a člověk je proto schopný úplně všeho. Vaughn jako pracující servírka tuto zvláštní, ale až hvězdně placenou práci přijme. Po hrozné autonehodě a smrti obou rodičů , žije mladá holka se sestrou. Právě Paisley umožní sestře pracovat na lepším místě. Hrát přítelkyni a ještě k tomu falešnou je nepředstavitelné. Těžké a téměř nemožné. Herecký výkon Vaughn je na jedničku. Oddechové a vtipné čtení :)

Rapeh
10.02.2024 3 z 5

Skvělá oddechovka, jako útěk od reality naprosto skvělé

Pája699
07.02.2024 5 z 5

Od této knihy jsem upřímně moc nečekala.....a nakonec jsem dostala strašně moc :-) Tento příběh sem si zamilovala...

Bylo to úžasné! Sice je to předvídatelná slaďárna ale já si Oakleyho a Vaughn neskutečně zamilovala a jejich příběh jsem žrala i s navijákem :-D

Kniha ve mně vyvolala hned několik pocitů....štěstí, naštvání, smutek a i radost....a jako celek za mě pecka.

Být slavný, není vždycky lehké a my normální smrtelníci máme skreslené představy o tom, jak to vlastně v šoubyznysu chodí.

LiLinka
03.06.2023 5 z 5

Námět stejný jako v knize Rockové tango, kterou jsem četla nedávno, takže mě to až tolik nezaujalo, ale oddechovka fajn.

Pajuss27
21.03.2023 2 z 5

Já se na to tak hrozně těšila a tak hrozně mě to nebavilo! Tak do poloviny když se ještě neměli rádi to šlo a pak jsem neměla ani sílu to dočíst.

Sixtínka
13.03.2023 4 z 5

Príjemný príbeh. Taká milá oddychovka, ktorá sa číta takmer sama.

knihomolkaJani
12.02.2023 5 z 5

Velmi hezká romantická kniha, kterou bych doporučovala spíše mladším čtenářům. Dočkáte se zde přátelství, romantiky a lásky, ale i lehké a nečekané zápletky. Jako odpočinková kniha ideální..

janka2000
02.02.2023 5 z 5

Skvělý román pro ženy vyprávějící příběh osamělého a znuděného rockera a správné dívky žijící jen napůl. Čekala jsem další knihu o napravení rockera, ale spíš to byl příběh o naplnění jejího života. Je to skvěle napsané a čte se to takřka samo.

Verunka926
24.01.2023 4 z 5

Neskutečně čtivý styl psaní a i příběh mě bavil. Řekla bych, že je to takové ideální odpočinkové čtení, které příjemně překvapí.

MAU256
22.01.2023 5 z 5

Krásný příběh Oakleyho a Vanghn. On byl až moc známý rocker a ona byla úplně "obyčejná" dívka. Z předstíraného vztahu, který měli mít, se však stalo "něco skutečného".
Je to samozřejmě romantická knížka, která je předvídatelná, ale krásně čtivá. Romantickým dušičkám mohu jen doporučit.

Dávám přednost noci, temnotě a stínům, koutům a skrýším, kde tě nikdo nezná. Kde všichni jen předstíráme, kde masky všichni nosí, všichni nosí do samého konce.

Něžně mě políbí. "Jsi můj, Oakley Forde." "Jo, jsem tvůj." Usměju se jí do úst. "A ty, Vaughn Bennettová, jsi moje."

E.T.007
28.12.2022 3 z 5

Romantická oddychovka, ktorá neurazí, ale ani nenadchne. Číta sa to ľahko, to musím uznať, aj keď tam bolo zopár zdĺhavejších - až nudných - pasáži. Bohužiaľ, chýbala mi tam taká tá iskra, ktorá by vo mne vznietila aspoň o čosi väčší záujem. Pre mňa to bolo dosť vlažné. Necítila som medzi hlavnými hrdinami žiadnu chémiu a neuverila som im ani tú ich zamilovanosť, o ktorej nás autorky chceli presvedčiť asi od polovice knihy. Prišlo to tak zhurta, žiadne premostenie. Lezieš mi na nervy aj celý tento poondiaty plán a... zrazu ma hrozne priťahuješ a odrazu som do teba šialene zamilovaný/á. Keby boli a navždy aj ostali LEN priateľmi, možno by to celé pre mňa malo väčšiu hodnotu. Takto len tri hviezdy. :(

Artep071
06.11.2022 5 z 5

Tak tohle jsem si opravdu užila a to už je mi dvojnásob let jako hlavním hrdinům. XI XI bylo milé, úsměvné , sladké a strašně hezky napsané. Četlo se to jedním dechem :) Doporučuji pro odpočinek :)

Julia284
14.10.2022 5 z 5

Boží romantická linka. Rozhodně doporučuji.

Andi
30.08.2022 4 z 5

Občas dostanu chuť na něco jednoduchého, předvídatelného, romantického, co určitě dobře dopadne ... (a vážně mě naštve, pokud ne) ... dostala jsem, co jsem chtěla. Takže super. Nic skutečného to sice není, ale oddychovka pro zlepšení nálady jó.

Ulrika
04.08.2022 5 z 5

Ano, je to předvídatelné, ale prostě moc dobře napsaná lovestory,kterou jsem přečetla jedním dechem

Nildon2022
06.07.2022 3 z 5

Knížka pro adolescenty, kde je přizpůsoben mírně i jazyk tomuto období. Vadí mi opět chyby v českém textu, kterých není mnoho, ale jsou tam. Pro mě je velmi zajímavý fakt, že se pod pseudonymem "schovávají" rovnou dvě autorky (Kanaďanka a Američanka korejského původu), moc by mne zajímalo jak vypadá spolupráce při psaní.
Závěr tohoto příběhu je předvídatelný. Pohybuji se v hudebních kruzích a představovala jsem si "skutečné reakce" některých celebrit (ovšem o mnoho menšího významu, než byla hlavní postava mladíka v příběhu) a rozhodně by některé situace vypadaly jinak, ale o tom je také psaní - fantazie, přání a představy. Kam jinam utéci k milé pohádce se šťastným koncem :)? (A třeba výjimky opravdu existují i v moderním hudebním světě, fanynky nevzdávejte to, jen pozor na házení vajíček apod., nedělá to dobrý dojem :DDD.)
Vzhledem k mému věku již soudím knihu trochu přísněji, ale mladším by se mohla líbit, jen bohužel pro některé čtenáře je již "příliš tlustá" (autentická reakce v knihovně). Přidávám hvězdu za přiblížení života celebrit, který není jednoduchý a nikdy bych s nimi neměnila. Jsem ráda, že pouze doprovázím (takových si nikdo nevšímá - díky za to :D). Ps: využito do výzvy, neobsahuje písmeno "a" ;)

Vknihách
27.05.2022 5 z 5

Podobný námet som už čítala v knihe Kvet(v ČJ Růže pro Charlotte)-obyčajné dievča a svetoznámy spevák sa do seba zahľadia. Kým Kvet bol prepadák, toto bola pecka!
Pri prvej kapitole som si hovorila ó môj bože, čo toto bude…hlavný hrdina Oakly sa mi vôbec nepáčil. Také malé veľké rozmaznané decko. Čo sa mi však páčilo bolo to, ako autorky vymysleli spôsob akým sa Oakly a Vaughn(tu mi vždy prišiel na rozum herec Vince)mali dať dokopy a ako sa spoznali v skutočnosti. Pre Oaklyho ego bola riadna facka, že konečne nejaké dievča neodpadáva už len pri pohľade naňho. Ja som sa tak smiala pri každom jeho vnútornom monológu o tom, ako by si zaslúžil úctu a obdiv od Vaughn. A čo sa týka W,(ex)priateľa hlavnej hrdinky,tak toho by som nakopala do zadku(ale spredu)!Kus sebeckého,do seba zahľadeného vola!
Netuším prečo, keďže celebrity nesledujem,mi hlavný hrdina pripomínal Justina Biebera. Ak viete, či sa autorky týmto spevákom inšpirovali,dajte mi vedieť. Stále mi behá po rozume, či jeho teen vzťah so Selenou bol reálny (pochopíte, keď si knihu prečítate).
Autorky vymysleli perfektný príbeh, skvelé hlavné, aj vedľajšie postavy, dokonalé zápletky a ich skvelé načasovanie! A veľmi rada by som si prečítala knihu aj o Vaughninej sestre, ktorá si tiež čo to prežila…zaujímal by ma jej vlastný príbeh z jej pohľadu

KodalSa
22.05.2022 5 z 5

Tak to bylo úžasné! Četlo se to úplně samo, ten příběh je samozřejmě předvídatelný od začátku do konce, ale nevadilo mi to vůbec. Strašně jsem to s oběma hrdiny prožívala, to střídání vyprávění byl skvělý nápad, navíc bylo hodně zajímavé nahlédnout do zákulisí šoubyznysu. Být slavný asi není úplně vždycky výhra.

Alienn
15.04.2022 4 z 5

Oddechovka, u které přesně víte, jak dopadne, ale velmi čtivá, děj svižně plyne, nenudí, k tomu sympatické postavy a pohled do světa slavných. Mně se to líbilo.