Nechtěj nic vědět

Nechtěj nic vědět https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167587/bmid_nechtej-nic-vedet-zds-167587.jpg 4 303 83

Přišla matka zmizelého dítěte o rozum, anebo jí opravdu všichni lžou? Život Avy Garrisonové skončil toho dne, kdy se ztratil její syn Noah. Jsou to už dva roky a Avinu mysl stále halí mlha žalu, kterou se marně snažil rozehnat ošetřující personál psychiatrické léčebny. Noahovo tělo nebylo nikdy nalezeno a všichni se domnívají, že utonul po pádu z mola. Vlastně si to donedávna myslela i Ava... Po návratu domů začnou Avu trýznit znepokojivé vjemy: slyší křik z Noahova pokoje, pak ho zase zahlédne, jak bloumá na břehu jezera... Rodina, psycholožka i manžel se začnou obávat, jestli nadobro nepřišla o rozum. Anebo se bojí spíše toho, co by Ava mohla zjistit? Ava už sama netuší, co je vlastně pravda. A čím hlouběji se do svých vzpomínek noří, tím mrazivější strach ji svírá. Teď už ví, že synovo zmizení nebyla nejhorší událost jejího života. Tahle noční můra skončí až tehdy, kdy Ava pozná celou děsivou pravdu...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

You Don't Want To Know , 2012

Selinute
03.12.2014 5 z 5

Knížka se mi moc líbila a těch pět set stran jsem zhltla jako malinu. Je čtivá od první stránky, jen vyznat se v tom množství postav mi dělalo ze začátku trochu potíže.Pachatele jsem odhalila velmi brzy, závěr však ukázal, že můj typ byl velmi mylný. Lisa prostě umí ... udržet čtenáře v napětí do samého konce.

petka-2007
24.11.2014 4 z 5

Musím říct, že začátek mě zprvu dost zklamal - roztahané, autorka se neustále opakovala.
Prvních sto stránek jsem si téměř "protrpěla"......, ale pak se to celé nějak "zvrtlo" a najednou jsem zase začala poznávat svou oblíbenou autorku - příběh plný překvapení, napětí, nápaditý, nepředvídatelný - prostě zase super počtení, od kterého se nechce ani odcházet!
(ale za ten protáhlý začátek musím dát 4 hvězdičky)

janina.kub
15.09.2014 4 z 5

čtivé, pěkné
jen by se nemusela spisovatelka neustálo okapovat

sabca
31.08.2014 5 z 5

Knížka se moc líbila už od samého začátku. Nerada jsem jí odkládala. Já jí zařazuji mezi ty lepší, které napsala a to mám přečtené téměř všechny. Doporučuji k přečtení.

Michaela88
27.08.2014 5 z 5

Moje první knížka od Lisy Jackson a naprosto úžasná. Knížka mě moc bavila a přečetla jsem ji během chvilky. Neustále napínavá a nebyla jsem schopna ji odložit. Teď mám rozečtenou knížku Absolutní strach (od stejné autorky) a ta mě tolik do děje nevtáhla, vzhledem k tomu, že už jsem skoro před koncem, asi se ani tak nestane.

RomanaH
27.08.2014 2 z 5

Knížka není špatně napsaná, četla se dobře. Ale samotný děj se mi zdál velmi překombinovaný a nereálný. Nebyla jsem vtažena do děje, stále jsem byla "jenom čtenář" ... prostě jsem tomu příběhu nevěřila ... Toto není můj šálek čaje.

ina77
13.08.2014 5 z 5

No jak jinak,opět supr knižka.
Škoda,že nemohu dát víc jak pět hvězdiček,určitě by si je zasloužila.

Luca287
11.08.2014 5 z 5

Lisa je Lisa.. a její knihy mne vždy dostanou...takže co dodat? přečteno jedním dechem, super psycho... úvod opravdu nic moc, ale pak nešlo knihu odložit...

Lentilka45
07.08.2014 5 z 5

Lisu Jackson mám načtenou a nedá se odepřít určitá podobnost některých částí příběhů. Tentokrát mě kniha dostala svým postupným odkrýváním skutečností, které se nedaly vůbec předem odhadnout. Konec knihy je přímo užasný a chrlí jedno překvapení za druhým, které vede k rozuzlení celé zápletky. Pravda je, že začátek knihy není až tak poutavý, ale i tak knihu hodnotím jako jednu z nejzdařilejších děl této autorky.

macer1991
05.06.2014 4 z 5

Prvých sto strán som mala pocit,že knihu odložím ..... ale verila som autorke a dobre som spravila . Dej sa rozbehol , gradoval a na konci výbuch ..... Ale za ten úvod jednu hviezdičku odoberám

Hella
26.05.2014 4 z 5

Mně se kniha líbila moc a vůbec mi nepřišlo, že by snad byla rozvleklá nebo zdlouhavá. Naopak - napětí se pěkně stupňovalo a rozuzlení bylo docela překvapivé. Za mě 4 body, a to jen proto, že nemám ráda do thrilerů zamotanou vášnivou lásku, jinak by to bylo za 5.

alabra
28.04.2014 3 z 5

Dobře postavený příběh, škoda, že zpracování bylo příliš zdlouhavé. Nerada přeskakuji stránky, ale tady se to jinak nedalo.

zpevSusannah
11.04.2014 4 z 5

Teeeeda! Tohle je snad první kniha, která u mě vyvolala to, že jsem si začínala myslet, že mi už taky přeskočilo :-P Přes zbytečně roztahaný začátek a častý navrát do vzpomínek Avy byla kniha dokonale nepředvídatelná. Připadala jsem si jak sjetá, když pravda o zmizelém chlapečkovi a šílených lidí obývajících Neptunovu bránu do slova vyzrála na posledních stranách knihy...
Asi si ještě něco od této autorky časem přečtu :-)

Spark
17.03.2014 4 z 5

Myslím, že rozhodně povedená kniha. Čtyři hvězdičky dávám jen kvůli zdlouhavému rozjezdu. Jinak byla kniha velice čtivá, dobře napsaná a napětí se postupně zvyšovalo se zjišťováním nových a nových skutečností. Určitě si ráda přečtu další knihy této autorky. Už se na ně těším.

Astarothh
11.03.2014 4 z 5

Má první kniha od této autorky, ale musím říct, že jsem nadšená. Když pominu prvních vleklých 200 stran, které by se daly zkrátit na 20 stránek, tak zbytek úplně perfektní, napínavé, fascinující, strhující. Od knihy jsem se nemohla absolutně odtrhnout, pořád jsem musela obracet a obracet, až jsem se po několika hodinách intenzivní četby dobrala konce. Perfektní kniha, sahám k další knize od této autorky a už se těším!

gama
19.02.2014 5 z 5

Opět pěkné čtení! Napínavý a zajímavý příběh!! Lisa Jackson opět nezklamala. Už se těším na další knihu, která nyní vychází!!!!

Moňule13
09.02.2014

Další skvěle napsaná kniha této autorky. Od začátku do konce napínavá, tentokrát s množstvím podezřelých postav, až do konce jsem se nemohla rozhodnout, kdo je vrah. Až mi běhal mráz po zádech, jak promyšleně bylo s Avou manipulováno. Ráda si ji někdy přečtu znova.

Lucka.79
12.01.2014 5 z 5

Hodně dobře napsané, knížka mě vtáhla okamžitě .... trošku jsem tušila, kdo by mohl mít ve všem prsty, ale že až takhle a ještě tolik dalších spletenců k tomu .... určitě doporučuji :)

Lindulinek
31.12.2013 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Jen některé kapitoly byly hodně dlouhé a popisné na můj vkus. Ale rozuzlení na posledních pár stranách fantastické! Kniha se mi moc líbila.

bezzink
16.11.2013 3 z 5

Je pravda, ze se kniha tak trochu vymyka typickemu psani Lisy Jacson, nicmenne urcitou jeji sablonu v tom vidim. Co se tyce udajne prekombinovanosti, to bych ani nerekla. Podle me jsou vsechny zavery jejich knih prekombinovane..:D Spis me moc nebavily ty vzpominky a vracejici se pamet Avy roztazene na 300 stran. To pro me fakt nebylo nijak zavratne ctive, ale pak uz se to pochopitelne rozjelo, jak je u autorky zvykem.