Nechápu, jak to dokáže

Nechápu, jak to dokáže https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399589/bmid_nechapu-jak-to-dokaze-gGy-399589.jpg 3 50 20

Kate Reddyová série

Humorný román o ženě, která zvládá vše – je milující manželkou, oddanou matkou dvou dětí, šestileté holčičky Emily a ročního Bena, a zároveň vysoce postavenou správkyní portfolia cestující po celém světě a uzavírající milionové obchody. Ptáte se, jak to všechno dokáže? Hlavní hrdinka Kate se dennodenně ptá sama sebe na totéž…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , XYZ (ČR)

I don't know how she does it , 2002

denča1000
denča1000
27.07.2022 3 z 5

Poměrně hektický příběh, který ale stále táhl číst dál.

mekkejla
mekkejla
31.05.2022 3 z 5

Už dlouho mě hlavní postava neštvala tolik, jako Kate. Pokud bych mohla parafrázovat název, tak bych knihu nazvala "Nechápu, co si myslela?" Jakože porodí dítě a to bude po pár týdnech nezávislé a v pohodě a v nejhorším zaskočí manžel nebo chůva? Kdyby aspoň ty prachy, co vydělala, byly fakt raketa, ale ona pak i přemýšlí nad tím, za co koupí nový koberec... Celou dobu jí zmítá vina, o které tvrdí, že ji v ní vybudovala společnost... Na závěr se to zlepší a asi nejlepší věta z knihy za mě je "Ženy je škoda na to, aby se stala mužem." Ano, nejsme stejní, ani nemůžeme být. A pokud se někdo rozhodne být matkou, musí to brát jako celé balení, nejen to pozlátko... Navíc děti nejsou dětmi navždy, takže si fakt nemyslím, že s nimi musí kariérní život ženy skončit.

playada
playada
13.07.2021 5 z 5

Já jsem se teda pobavila. Chápu, že když někdo umí vydělat velké peníze, že se toho nechce vzdát. Peníze jsou droga. Asi si musí trošku narazit čumáček, aby prozřel, že se to nějak hroutí v osobní rovině. Hrdinka byla sympatická, dobře se to četlo.

Simstr
Simstr
07.06.2021 3 z 5

Knížku jsem si chtěla přečíst, protože jsem viděla film. Kniha mi přišla taková zmatečná, strašně se skákalo v ději, žádné dějové linky nebyly pořádně rozvedeny, ale o to možná šlo... za mě průměr. Ale v létě k vodě to jde.

Andynka
Andynka
20.10.2020 4 z 5

Milá kniha, která neurazí.
Kniha je celá o matce dvou dětí, která je ale workoholik. Snaží se práci a rodinu nějak skloubit dohromady. A to hlavně v době, kdy pořád muži byli považováni za hlavní živitele rodin a dostávali lepší funkce, než ženy a pod.
Bavilo mě číst, jak se to snažila hlavní hrdinka zvládnout. Chvílemi to bylo i vtipné.
Moc hezké zakončení, i když je jasné, že to k tomu směřuje od začátku.
Ale mě kniha bavila, byla čtivá a nenáročná.

adelinka
adelinka
01.11.2018 3 z 5

Aj keď nad niektorými situáciami som sa musela pousmiať, aj keď chápem, že aj ženy musia robiť, aby sa utiahla domácnosť, bolo mi dvoch detí ľúto, že ich vychováva pestúnka. A istým spôsobom aj musím obdivovať matku ako to dokázala. A vlastné dokázala????

lassse
lassse
21.09.2017 3 z 5

Čekal jsem nejhorší a nakonec dobrý. Normalne bych po tehle knizce nesahl, ale zacinala otazkou ;-) Chvilemi vtipna, smutna, na zamysleni. Celkem bavila, ale asi tim, ze mame taky dve male deti...

čtenářka4
čtenářka4
26.12.2016 4 z 5

Dopuručuji film, je lepší než kniha.

EnneP
EnneP
22.08.2016 5 z 5

Krásná kniha, stojí za to si ji přečíst..

Olsovcova
Olsovcova
23.10.2015 5 z 5

Úžasná kniha - ale humoristickou bych ji nenazvala ani náhodou. Spíše dokument, o denodenních bojích ženy, která má malé děti a vysoké postavení ve firmě, která podniká v "mužském" oboru - a hledá sama sebe. Myslím, že pochopí asi jen člověk, který je v podobné životní situaci.

Jity-Lovies
Jity-Lovies
15.10.2015

Kniha mi přišla celkově taková o ničem..

ivca7818
ivca7818
16.07.2014 2 z 5

Kniha měla pro mě na můj vkus hodně slabých míst, vtipná mi nepřišla ani trochu. Hlavní hrdinka příběhu stojí před dilematem, které dříve či později potká každou ženu: kariéra nebo rodina? Muž si nikdy nemusel volit, vždy měl a má vše, ale žena se vždycky musí obětovat, což je trochu smutné i na 21. století a ukazuje to na neustálou genderovou propast, která se mění jen po drobečcích a malých ústupcích pro ženy. Hlavní postava si pochopitelně zvolí rodinu. Jinak film, naprostá katastrofa a nedalo se na něj koukat.

ZuzaChichi
ZuzaChichi
13.07.2014 4 z 5

Příjemná oddychovka

danuska
danuska
17.11.2013 2 z 5

Precitala som z nej viac ako polovicu, ale teda bola to nuda.

Per-quiee
Per-quiee
16.07.2013 3 z 5

Zajímavé téma, ale opravdu jsem hlavní hrdinku nepochopila. Není ani možné se takto chovat k vlastním dětem.. no a navíc skončila tam, kde začala.. takže se vlastně v knize ani nic nevyřešilo.. ale bylo to dobré oddechové čtení, nic překvapivého.. občas vtipné.. ale ne v té míře, aby to nazývali humorným románem..

kuky921
kuky921
24.05.2013 1 z 5

Po 60 stránkách jsem knížku odložila, zdá se mi trochu o ničem a zbytečná ztráta času.

Juliatta
Juliatta
15.02.2013 4 z 5

Dlouho jsem váhala mezi 3 a 4 bodíky, ale nakonec rozhodlo, že mi kniha udělala dobře na duši, i když čtenářský zážitek trochu postrádám. Rozhodně jsem minimálně 4x hlasitě zasmála a toho si cením. Hodně velký vliv měla nová filmová obálka, která mi pomohla k představě o hlavní hrdince. Film je hodně nepovedený, připomínal mi spíš takový delší trailer k této knize, řada postav se v něm vůbec nevyskytuje a ze tří osob udělali jednu, což byl ze začátku trochu zmatek.

Charmedka
Charmedka
07.02.2013 5 z 5

Mě kniha mile překvapila. Po přečtení komentářů a hodnocení jsem moc nečekala. Ale každou chvilku jsem se smála,kniha je napsána s nadhledem a opravdu vtipně napsána.

skulenka
skulenka
23.04.2012 3 z 5

Klasický americký román, průměr. Popis ženy, která nemá doposud vyřešený vztah rodina vs. kariéra. Dalo by se říci, že kniha vypráví příběh dnešních vrcholových manažerek. Občas jsem narazila na dobré a vtipné postřehy zaneprázdněné ženy, které korespondují s realitou všech žen, které pracují kdekoliv.

Agi
Agi
12.04.2012 2 z 5

...jééžiši, tá ženská má všetko - dokonalú rodinu, atraktívnu, nadštandardne platenú prácu, vysokú prestíž, perfektnú vizáž, výkonnosť ako atómový reaktor, tak jej už nasaďte tú gloriolu na hlavu, panebože. Alebo nejaká nobelovka za genialitu by nebola ?

pro ženy zfilmováno

Allison Pearson
britská, 1960
2003  68%Nechápu, jak to dokáže
2011  65%Myslím, že tě miluju
2021  87%Jak těžké to může být?

Kniha Nechápu, jak to dokáže je v