Nechápu, jak to dokáže

Humorný román o ženě, která zvládá vše – je milující manželkou, oddanou matkou dvou dětí, šestileté holčičky Emily a ročního Bena, a zároveň vysoce postavenou správkyní portfolia cestující po celém světě a uzavírající milionové obchody. Ptáte se, jak to všechno dokáže? Hlavní hrdinka Kate se dennodenně ptá sama sebe na totéž…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399589/nechapu-jak-to-dokaze-gGy-399589.jpg 3.435

Kate Reddyová (1.)

I don't know how she does it (2002)

Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Nechápu, jak to dokáže

adelinka
01.11.2018

Aj keď nad niektorými situáciami som sa musela pousmiať, aj keď chápem, že aj ženy musia robiť, aby sa utiahla domácnosť, bolo mi dvoch detí ľúto, že ich vychováva pestúnka. A istým spôsobom aj musím obdivovať matku ako to dokázala. A vlastné dokázala????

lassse
21.09.2017

Čekal jsem nejhorší a nakonec dobrý. Normalne bych po tehle knizce nesahl, ale zacinala otazkou ;-) Chvilemi vtipna, smutna, na zamysleni. Celkem bavila, ale asi tim, ze mame taky dve male deti...

čtenářka4
26.12.2016

Dopuručuji film, je lepší než kniha.

EnneP
22.08.2016

Krásná kniha, stojí za to si ji přečíst..

Olsovcova
23.10.2015

Úžasná kniha - ale humoristickou bych ji nenazvala ani náhodou. Spíše dokument, o denodenních bojích ženy, která má malé děti a vysoké postavení ve firmě, která podniká v "mužském" oboru - a hledá sama sebe. Myslím, že pochopí asi jen člověk, který je v podobné životní situaci.

Jity-Lovies
15.10.2015

Kniha mi přišla celkově taková o ničem..

ivca7818
16.07.2014

Kniha měla pro mě na můj vkus hodně slabých míst, vtipná mi nepřišla ani trochu. Hlavní hrdinka příběhu stojí před dilematem, které dříve či později potká každou ženu: kariéra nebo rodina? Muž si nikdy nemusel volit, vždy měl a má vše, ale žena se vždycky musí obětovat, což je trochu smutné i na 21. století a ukazuje to na neustálou genderovou propast, která se mění jen po drobečcích a malých ústupcích pro ženy. Hlavní postava si pochopitelně zvolí rodinu. Jinak film, naprostá katastrofa a nedalo se na něj koukat.

ZuzaChichi
13.07.2014

Příjemná oddychovka

danuska
17.11.2013

Precitala som z nej viac ako polovicu, ale teda bola to nuda.

Per-quiee
16.07.2013

Zajímavé téma, ale opravdu jsem hlavní hrdinku nepochopila. Není ani možné se takto chovat k vlastním dětem.. no a navíc skončila tam, kde začala.. takže se vlastně v knize ani nic nevyřešilo.. ale bylo to dobré oddechové čtení, nic překvapivého.. občas vtipné.. ale ne v té míře, aby to nazývali humorným románem..

kuky921
24.05.2013

Po 60 stránkách jsem knížku odložila, zdá se mi trochu o ničem a zbytečná ztráta času.

Juliatta
15.02.2013

Dlouho jsem váhala mezi 3 a 4 bodíky, ale nakonec rozhodlo, že mi kniha udělala dobře na duši, i když čtenářský zážitek trochu postrádám. Rozhodně jsem minimálně 4x hlasitě zasmála a toho si cením. Hodně velký vliv měla nová filmová obálka, která mi pomohla k představě o hlavní hrdince. Film je hodně nepovedený, připomínal mi spíš takový delší trailer k této knize, řada postav se v něm vůbec nevyskytuje a ze tří osob udělali jednu, což byl ze začátku trochu zmatek.

Charmedka
07.02.2013

Mě kniha mile překvapila. Po přečtení komentářů a hodnocení jsem moc nečekala. Ale každou chvilku jsem se smála,kniha je napsána s nadhledem a opravdu vtipně napsána.

skulenka
23.04.2012

Klasický americký román, průměr. Popis ženy, která nemá doposud vyřešený vztah rodina vs. kariéra. Dalo by se říci, že kniha vypráví příběh dnešních vrcholových manažerek. Občas jsem narazila na dobré a vtipné postřehy zaneprázdněné ženy, které korespondují s realitou všech žen, které pracují kdekoliv.

Agi
12.04.2012

...jééžiši, tá ženská má všetko - dokonalú rodinu, atraktívnu, nadštandardne platenú prácu, vysokú prestíž, perfektnú vizáž, výkonnosť ako atómový reaktor, tak jej už nasaďte tú gloriolu na hlavu, panebože. Alebo nejaká nobelovka za genialitu by nebola ?