Nech to zostane v rodine

Nech to zostane v rodine https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30402/nech-to-zostane-v-rodine-30402.jpg 4 21 6

Autorka bestselleru Samko Tále: Kniha o cintoríne, opäť prichádza s excelentným príbehom, ktorému samozrejme nechýba štipka humoru a fantázie. Daniela Kapitáňová tentoraz siahla po detektívnom žánri. Dej situovala do prostredia súkromnej televíznej spoločnosti, ktorá pripravuje reality šou. Nejde o drsný, krvilačný príbeh, typický pre moderné prózy napísané pod inonárodným vplyvom, ale o pútavé čítanie blízke ľuďom akejkoľvek vekovej kategórie.... celý text

Blue
29.07.2018 3 z 5

Já půjdu poněkud proti proudu. Nemám rád překombinované a neživotné zápletky Agathy Christie. Případ, který řeší detektiv Župan, je tohoto druhu. Takže mě to opravdu nenadchlo. Kdo naopak má rád Agathu Christie, ten by mohl být spokojen.

wiix
22.10.2016 3 z 5

Téma je veľmi zaujímavá, nečaký dej aj myšlienka knihy. Na začiatok uvedenie zvláštnych postáv, reality show, problematickej rodiny a komplikovanej hlavnej postavy, potom vyvrcholenie a lá Sherlock Holmes skrížený s brakom, vytvára vcelku čitateľnú knihu. Avšak tá rýchlosť, s akou dej postupuje a rozsah knihy je podľa mňa veľké mínus.

EvaEma
04.07.2014 4 z 5

Oddechová detektivka, trochu připomínající styl A.Christie.

Lilith1
06.01.2014 2 z 5

Tak prvně nechápu, proč překladatelé nepřeložili slovo čajka a nepoužili český výraz racek, pochopila bych to kdyby se děj odehrával třeba v Bulharsku, ale tahle to je zcela mimo mísu. Zřejmě šlo o pokus vytvořit jakousi verzi detektivky na motivy Christie, ale dle mého nevydařený pokus. Oceňuji nápad ohledně motivu vraždy, nápad s realilty show, ale už ne všechnu tu nevyvedenou omáčku okolo. A to že se mi při čtení povedlo usnout to asi mluví samo za sebe.

Jujkyna
25.09.2013 3 z 5

Připomínala mi na můj vkus až moc knihu Deset malých černoušků, ale i tak musím uznat, že mě konec překvapil. :) Nenáročné čtení na líná odpoledne. :)

Garik
30.11.-0001 5 z 5

Táto kniha ma chytila od jej samého začiatku, prečítal som ju takpovediac jedným dychom a to napriek tomu, že sa nepočítam medzi fanúšikov detektívok. Možno to bolo aj tým, že toto svieže dielko hranice žánru mierne presahuje.
Dej sa sprvu odohráva na Slovensku súčasnosti, neskôr sa prenáša na opustený grécky ostrovček. Exteriéry však nie sú dôležité, aj keď si o nich čitateľ vďaka výstižným opisom vytvára dokonalú predstavu. Zaujímavé sú psychologické profily, charakteristiky postáv (ktoré sú vlastne všetky kľúčové) a najmä ironizujúci a prenikavý pohľad, ktorým sa hlavná hrdinka díva na tieto postavy, na ich jednanie a domnelé alebo skutočné pohnútky, na dej okolo nich, na okolitý svet aj na samu seba. A napokon, nechýba ani jasné morálne stanovisko, s ktorým sa čitateľ môže bez problémov stotožniť.
Knihu by som ohodnotil na cca 80%, no keďže sa každý titul snažím hodnotiť v rámci danej kategórie, dávam plných 100%.

reality show

Daniela Kapitáňová
slovenská, 1956
2007  74%Kniha o hřbitově
2009  72%Vražda ve Slopákově
2006  71%Ať to zůstane v rodině!

Kniha Nech to zostane v rodine je v