Nech mě být

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Některé básně jsou drsnější, některé trošku smutnější. Některé obsahují sprostá slova, jiné pouze sprosté myšlenky. Všechny však mají jedno společné... Upřímnost.

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/387875/nech-me-byt-uqB-387875.png 4.428
Žánr:
Literatura česká, Poezie
Vydáno:, vlastním nákladem
Orig. název:

Nech mě být (2018)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Nech mě být

Přidat komentář
Sarajana
13. května

Pěkné básně, líbila se mi, i když mne sem tam zaskočila. Je to pěkné čtení.

NikolSeven
22. března

Mon znám ještě z dob, kdy byla aktivní na Twitteru. Postupem času jsem se dopracovala i k jejímu Instagramu Psáno strojem. Krátké a úderné verše, které se nebojí ničeho, jsou pro ni typické. Neskrývá se za příliš květnaté metafory a píše prakticky o všem. I přesto pro mě byla její sbírka „Nech mě být“ zklamáním. Sbírka pro mě postrádala jakoukoli logickou strukturu a mnohdy mi přišla jen jako naházení básní do jedné knihy. Téma básní se často opakovalo – většinou píše o lásce, sexu a o zlomenosti vlastní duše a neschopnosti porozumět. Vyžívá se ve volném verši s občasným rýmem, v některých básních měla krásně nakročeno k jakési pravidelnosti, kterou ale rázem zabila. Pro mě byla tedy sbírka jen nějakým výkřikem do tmy a k četbě druhé knihy mě nepřemluvila.

minadolejsi
09. března

Kniha od mladé, české a nadějné spisovatelky stojící pod pseudonymem Mon.. Myslí si, že se jí kniha dost povedla a musím si koupi další autorčinu knihu. Určitě neváhej a knihu si objednej, protože to stojí za to. Každý by ji měl mít ve své knihovničce.

Sabča92
21. ledna

Moderní poezie mě baví čím dál víc. Sbírka od Mon se mi líbila a doufám, že se dočkám další knihy :-) Jen by příště mohla být delší, toto jsem slupla jako malinu i přesto, že jsem si to snažila dávkovat.

asodomkova
29.12.2018

Sbírka básní od Mon. se mi hodně líbí. Jde vidět jak se v průběhu let mění úplně její styl psaní, pohled na věc atd. Některé jsou hodně emocionální a některé jen tak pro radost.
Jediné co mě asi tam mrzí je, že to bylo tak krátké, ale Mon. jistojistě napíše další knihu a u té se opravdu těším, až si ji přečtu :-)

baruxx
06.12.2018

Mon sleduji už od jejích dávných tweetů, proto jakmile vyšla její sbírka básní, hned jsem ji musela mít. Kniha má dokonalé provedení, název je též naprosto božský. Vidím v tom hodně Krchovskýho, což mi vůbec nevadí, spíš naopak, miluji jeho básně. Často se v básních od Mon najdu, ona napíše báseň, jako by mi kradla slova z pusy. Je to přesně ten pocit, kdy nevíte, co chcete říct, ale v jejích básních to najednou vidíte a uvědomíte si, že je to to, na co se snažíte už strašně dlouho přijít. S otevřenou náručí přijmu klidně další sbírky od Mon, sem s nimi.

Katte192
06.12.2018

Jedna z nejgeniálnějších sbírek poezie, která se v dnešních dnech pohybuje na českém trhu! Každá stránka má pointu, myšlenku a své vlastní kouzlo. HLAVNĚ POCIT, který dýchá skrz na skrz celou knihou. Poezie nemusí mluvit jen o "lásce" a nemusí být jen "nesrozumitelná směs vznešených slov". Může mluvit o čemkoli, stručně a srozumitelně! Víc a víc lidí se vrací k této nádherné části literatury a já se vůbec nedivím, když existují takové knihy, jako je NECH MĚ BÝT. Rozhodně stojí za přečtení. 10/5* a obrovské díky

Niannie
09.11.2018

Občas vtipné, občas smutné, ale hlavně - k zamyšlení.


Autor a jeho další knihy

 Mon.

Mon.
česká, 1996

Kniha Nech mě být je:

v Právě čtených1x
v Přečtených39x
v Čtenářské výzvě14x
v Doporučených5x
v Knihotéce12x
v Chystám se číst15x
v Chci si koupit7x