Nech mě být

Některé básně jsou drsnější, některé trošku smutnější. Některé obsahují sprostá slova, jiné pouze sprosté myšlenky. Všechny však mají jedno společné... Upřímnost.

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/387875/nech-me-byt-uqB-387875.png 4.428
Literatura česká, Poezie
Vydáno:, vlastním nákladem

Nech mě být (2018)

Kniha Nech mě být

Sarajana

Pěkné básně, líbila se mi, i když mne sem tam zaskočila. Je to pěkné čtení.

NikolSeven

Mon znám ještě z dob, kdy byla aktivní na Twitteru. Postupem času jsem se dopracovala i k jejímu Instagramu Psáno strojem. Krátké a úderné verše, které se nebojí ničeho, jsou pro ni typické. Neskrývá se za příliš květnaté metafory a píše prakticky o všem. I přesto pro mě byla její sbírka „Nech mě být“ zklamáním. Sbírka pro mě postrádala jakoukoli logickou strukturu a mnohdy mi přišla jen jako naházení básní do jedné knihy. Téma básní se často opakovalo – většinou píše o lásce, sexu a o zlomenosti vlastní duše a neschopnosti porozumět. Vyžívá se ve volném verši s občasným rýmem, v některých básních měla krásně nakročeno k jakési pravidelnosti, kterou ale rázem zabila. Pro mě byla tedy sbírka jen nějakým výkřikem do tmy a k četbě druhé knihy mě nepřemluvila.

minadolejsi

Kniha od mladé, české a nadějné spisovatelky stojící pod pseudonymem Mon.. Myslí si, že se jí kniha dost povedla a musím si koupi další autorčinu knihu. Určitě neváhej a knihu si objednej, protože to stojí za to. Každý by ji měl mít ve své knihovničce.

Sabča92

Moderní poezie mě baví čím dál víc. Sbírka od Mon se mi líbila a doufám, že se dočkám další knihy :-) Jen by příště mohla být delší, toto jsem slupla jako malinu i přesto, že jsem si to snažila dávkovat.

asodomkova
29.12.2018

Sbírka básní od Mon. se mi hodně líbí. Jde vidět jak se v průběhu let mění úplně její styl psaní, pohled na věc atd. Některé jsou hodně emocionální a některé jen tak pro radost.
Jediné co mě asi tam mrzí je, že to bylo tak krátké, ale Mon. jistojistě napíše další knihu a u té se opravdu těším, až si ji přečtu :-)

baruxx
06.12.2018

Mon sleduji už od jejích dávných tweetů, proto jakmile vyšla její sbírka básní, hned jsem ji musela mít. Kniha má dokonalé provedení, název je též naprosto božský. Vidím v tom hodně Krchovskýho, což mi vůbec nevadí, spíš naopak, miluji jeho básně. Často se v básních od Mon najdu, ona napíše báseň, jako by mi kradla slova z pusy. Je to přesně ten pocit, kdy nevíte, co chcete říct, ale v jejích básních to najednou vidíte a uvědomíte si, že je to to, na co se snažíte už strašně dlouho přijít. S otevřenou náručí přijmu klidně další sbírky od Mon, sem s nimi.

Katte192
06.12.2018

Jedna z nejgeniálnějších sbírek poezie, která se v dnešních dnech pohybuje na českém trhu! Každá stránka má pointu, myšlenku a své vlastní kouzlo. HLAVNĚ POCIT, který dýchá skrz na skrz celou knihou. Poezie nemusí mluvit jen o "lásce" a nemusí být jen "nesrozumitelná směs vznešených slov". Může mluvit o čemkoli, stručně a srozumitelně! Víc a víc lidí se vrací k této nádherné části literatury a já se vůbec nedivím, když existují takové knihy, jako je NECH MĚ BÝT. Rozhodně stojí za přečtení. 10/5* a obrovské díky

Niannie
09.11.2018

Občas vtipné, občas smutné, ale hlavně - k zamyšlení.

Mon.

Mon.