Nečekané dědictví

Nečekané dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274441/bmid_necekane-dedictvi-ola-274441.jpg 4 29 5

Růžová kolekce série

Věčná sbírka série

172. díl

Major Michael Moore se po letech strávených v Indii vrací do rodné Anglie. Ještě na lodi s překvapením zjišťuje, že mezitím zemřel jeho děd a že se on sám stal dědicem honosného titulu – markýze z Grangemoore. Michael se však za roky v armádě naučil zejména opatrnosti – jinak by v nebezpečné hře o moc mezi Anglií a Ruskem dávno zahynul. A tak se rozhodne zajet na rodové sídlo nejprve v přestrojení. Po cestě se setkává s překrásnou Adelou, která ho naléhavě žádá o pomoc. Nakonec se tedy do Grangemoore Hall vydávají společně a předstírají, že jsou sourozenci. Po příjezdu zjišťují, že dům bez pána obsadil Michaelův vzdálený bratranec a dokázal situaci využít ve svůj prospěch. Dům je plný opilců a kriminálních živlů, kteří nemají za lubem nic dobrého. Dokáže Michael odhalit, jaké nebezpečí na něj čeká, a chopit se svého dědictví? A najdou k sobě cestu s krásnou Adelou?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Danger to the Duke , 2008

-Sinéad-
08.05.2018 5 z 5

Tohle byla jednohubka přečtená za pár hodin. :-)

Ewik
11.05.2016 3 z 5

Celkem příjemné a oddechové čtení. Na rozdíl od ostatních děl BC, bylo poznat, že knihu psal někdo jiný (muž), protože celkem obsáhle popisoval politické boje mezi Anglií a Ruskem (koukám, že Rusové jsou stále ti zlí - vždy můžou za všechno :-) ).
Příběh z pohledu majora Michaela Moorea se mi líbil - příjemná změna. Ostatní zůstává při starém...krásná, velmi naivní, nezkažená dívenka a božská láska. :-)

Ivča39
04.05.2016 3 z 5

Nebylo to špatné ale ani super, byl tu příběh, romantika, nebezpečí, ale i předvídatelný konec,
příjemná oddychovka...

modranka
02.05.2016 4 z 5

Zaujímavý romantický príbeh z pohľadu muža - je to jeden z tých príbehov, ktoré už Barbara Cartland nenapísala. Je to však osviežujúce, nie je to presladené - dokonca je tu slabý nádych politického boja v 19. storočí. Čo mi však trochu vadilo (neviem či to je chyba prekladu, alebo autora) ale útok na Rusov ako celok nebol na mieste. Ale tieto sekvencie deja boli vedľajšie, tak to tak veľmi nevadí.
Obálka je veľmi elegantná, vystihuje prostredie panstva aj to, že vlastne hlavným hrdinom je Michael Moore.

MinaHawke
29.04.2016 5 z 5

Major Michael Moore se vrací z Indie domů do Anglie. Z novin, které si cestou přečte zjistí, že jeho dědeček zemřel a on se má stát novým vévodou z Grangemoore. Rozhodne se však, že na rodové sídlo zajede nejprve v přestrojení, protože zvěsti, které slyšel mu napověděly, že se v sídle dějí nepřístojné věci. Cestou potká krásnou Adelu, která ho prosí o pomoc.
Co se na Michaelově rodovém sídle děje? Zabrání nekalým věcem?
Příběh se mi moc líbil, nechybělo napětí ani romantika.