Neboť jejich je království nebeské

Neboť jejich je království nebeské https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141982/bmid_nebot-jejich-je-kralovstvi-nebeske-cfj-141982.jpg 4 39 12

Rolf Lykke série

Komisař Lykke vyšetřuje v předvánočním shonu svůj dosud nejsložitější případ Blíží se Vánoce a známý divadelní herec Reidar Dahl sklízí na jevišti aplaus za vynikající provedení Josefa ve Vánočním evangeliu. Druhého dne jako by se po něm slehla zem. Policie v jeho mrazáku objeví dva úhledné balíčky s hrůzným obsahem. Je zřejmé, že herec byl zavražděn. Jaký však byl motiv vraždy a kam se podělo jeho tělo? Záhadná zmizení pokračují a komisař Rolf Lykke se obává, že další obětí by mohl být chlapec narozený na Štědrý večer...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Motto

La de små barn komme til meg , 2008

playada
25.06.2021 5 z 5

Mám ráda náhled do soukromí detektivů. Pomáhá mi to uvědomit si, že jsou to taky jenom lidi. Lykkeho strasti ohledně manželčiných citu mi byli blízké. Líbilo se mi to.

aralka
30.09.2017 1 z 5

Je to bída a ještě jednou bída! Nemá to žádnou šťávu, překombinované, děj postrádá napětí, celé je to takové upachtěné, rádoby šokující.. Ztráta času jednoduše řečeno :-(

Hajana
19.02.2017

moc se mi kniha nelíbila

babicka_amalka
12.02.2017 2 z 5

rozvleklé, natahované, překombinované - v recenzích silně přeceňované; rozhodně mě to nijak nenadchlo;

ArwenAragorn
05.01.2017 4 z 5

Najde se něco, co naznačuje, že před Vánocemi pohřešované osoby na tom nebudou zrovna nejlépe. Uznávaný komisař Lykke má svou teorii, když se ztratí i osel, ale ne všichni mu věří a nakonec pochybuje i on sám. Kniha má místy trochu slabší spád, ale k závěru si to určitě vynahradí.

Tevik
01.01.2017 5 z 5

Moc dobrá detektivka,čtivě napsaná.

konicekbily
21.11.2016 3 z 5

Zajímavá zápletka s nedokonalým vysvětlenými chování hlavního podezřelého. Autor má talent, budu od něj číst i nadále.

davas
23.10.2016 4 z 5

tak prvních 60 stran jsem si říkal,že hodnocení přes 80% je asi přehnané,ale po dalších stránkách musím uznat,že je to velmi dobré čtení a hodnocení zcela odpovídá....druhá polovina knihy už má to,co se očekává od seveřanů ....za mne doporučení

maličkán
11.07.2016 5 z 5

Zase další objev dobrého autora, hned jdu po jeho další knize. Moje krevní skupina. Moc se mi líbila.

Klára27
11.09.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem v pořadí četla jako druhou, nicméně se mi líbila více, než Osvoboď nás od zlého. Kniha má spád, nejsou zde zbytečně dlouhé popisovací pasáže, dobrá zápletka, zajímavé rozuzlení.

šipek
09.04.2014 4 z 5

Tak jsem nevěděl co mohu od této knihy očekávat.Byl jsem mile překvapen,srozumitelně napsáno,slušná zápletka prostě dobrá kriminálka.Přečtu si i další knihu Osvoboď nás od zlého a již se na ní těším.

evelinaevelina
16.03.2013 4 z 5

Od K.T. jsem tuto knihu četla až jako druhou, byť podle vývoje postav vyšetřovatelů, byla vydaná dříve. Spokojená jsem zatím se vším, co Try napssal, dobrá zápletka, vím, že v další knize autor i více rozpracovává charaktery detektivů, takže skoupost (s výjimkou hlavního komisaře Lykkeho) v tomto vydání mu odpouštím.

norská literatura severská krimi Oslo (Norsko)

Kjetil Try
norská, 1959
2012  74%Neboť jejich je království nebeské
2012  78%Osvoboď nás od zlého

Kniha Neboť jejich je království nebeské je v