Nebojme se snít: Cesta za lepší budoucností v pocovidové době

Nebojme se snít: Cesta za lepší budoucností v pocovidové době https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492709/bmid_nebojme-se-snit-cesta-za-lepsi-budo-9m8-492709.jpg 5 3 2

„Náš svět potřebuje vizi,“ řekl Františkovi jeden diplomat. „Tady je…,“ řekl papež a dal mu svou knížku Nebojme se snít – bratrské povzbuzení k převzetí odpovědnosti za naše sousedy, společnost i život na naší planetě. Papež František zde volá po spravedlivěji spravovaném světě, který je ukotvený v Kristově evangeliu a odolný vůči různým krátkozrakým ideologiím. Co je krize a jak ji zvládat? Papež se nám nejprve svěřuje se svými třemi osobními krizemi. Tvrdí, že máme-li odvahu změnit se, můžeme z krize vyjít lepší než před ní. Poté si bere na mušku jevy, které současnou situaci světa jen zhoršují. Honbu za ziskem, která nebere ohled na důstojné podmínky k životu. Nenasytnost a pohrdání druhými. Politiky, kteří šíří strach, jen aby posílili svou vlastní moc. Jaké je podle papeže Františka poslání křesťanů na tomto světě? Aby v síle víry sloužili lidem, zejména těm na okraji společnosti. Proto nakonec nabízí inspirace, jak směřovat k poměrům, ve kterých by svůj potenciál mohl naplnit každý člověk.... celý text

Literatura světová Náboženství
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Let Us Dream

Jana512
30.12.2022 5 z 5

Kniha ukazuje, jak hluboce lidský je papež František. Obdivuji jeho zájem o každého člověka a snahu ukázat nám, jak vytěžit z těžkých situací ponaučení. A také nás vede k solidaritě a snaze pomáhat jeden druhému. Cituji jeho myšlenku: "Naše největší síla nespočívá v úctě, kterou k nám chovají ostatní, ale ve službě, kterou my můžeme nabídnout druhým."

Musvar
14.08.2022 5 z 5

Je fascinující, v jaké je papež František ve svém věku intelektuální formě. Nejen co se týká hloubky myšlenek, ale i jejich formulace. Knížka pro mě byla důležitá i v tom, že mi umožnila uvědomit si, jak se v novinách zplošťují a rozmělňují složitá témata. Měli by si ji přečíst nejen konzervativci, kteří často Františkovy názory "znají" jen z novinových titulků, ale i jeho příznivci, kteří často bojují na frontách, na kterých František bojovat nechce a odmítá. Precizní dílo.

Kniha Nebojme se snít: Cesta za lepší budoucností v pocovidové době je v