Nebo peklo raj

Nebo peklo raj https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91327/nebo-peklo-raj-91327.jpg 3 4 2

Život sa vie s nami pohrať. Raz sa cítime ako v raji, inokedy je to úplné peklo. Marcel padá z problému do problému. Keď stretne svoju životnú lásku, konečne dospeje, ibaže osud sa s ním nepríjemne zahrá a jeho šťastie sa rúca ako domček z karát. Agáta po dovŕšení osemnástky opúšťa detský domov. Usiluje sa zaradiť do bežného života. Nepripravená sa ocitne vo víre intríg a falše. Svoju lásku stretne za podivných okolností. Oddá sa jej bezhlavo, prehliada nedostatky aj spôsob života milovaného muža. Bezvýhradne ho obdivuje a nasleduje. Hrdinovia príbehu sa ocitnú na pokraji priepasti, keď potrebujú pevnú pomocnú ruku. Stihnú sa jej zachytiť? Znamená podaná ruka symbol neba, pekla alebo ich zavedie do pokojného raja?... celý text

modranka
30.10.2014 2 z 5

Toto bola moja prvá kniha od Riečanskej a bola pre mňa veľkým sklamaním. Cieľová skupina čitateľa je zrejme kategória tínedžerov, lebo celý príbeh je o deťoch, žiakoch a mladých ľuďoch.
Ak by som knihu čítala ako slečna, mohlo by byť hodnotenie aj 5 hviezdičkami. Lenže kniha sa predáva ako román pre ženy, prípadne ako román zo súčasnosti a preto dávam len dve hviezdičky.
Obálka je otrasná!!!
SPOILER: Celkom sa mi páčil výchovný prvok v knihe kedy hlavný hrdina je autorkou potrestaný za dílerstvo drog.

bend-ik
25.04.2012 3 z 5

Zo slovenských autoriek čítam iba Lenu Riečanskú, pretože sa mi doteraz páčil jej štýl písania. Píšem doteraz, pretože to, čo mi málinko vadilo u "Karolíny", tu toho bola plná kniha - obrovské časové prelety, kedy autorka na 100 stránkach dokáže "stihnúť" život hlavných postáv od ich narodenia po založenie rodiny. Rozprávačský štýl i charakterovosť postáv autorke ostala, no takýmto hrr štýlom nie je možné prežívať a vcítiť sa do postáv natoľko, že príbehy o nich vyznievajú naozaj do prázdna, plytko. Osobne ma to mrzí, pretože podľa mňa, Lena píše o problémoch s takou sviežosťou, že mi ani typicky románovo sladké rečičky u nej nevadia.. Škoda..

Kniha Nebo peklo raj je v