Nebezpečný milenec

Nebezpečný milenec https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82804/nebezpecny-milenec-82804.jpg 4 117 16

Očarujúca historická romanca od populárnej americkej autorky. Dvadsaťosemročná slobodná Lucy Drysdalová žije na vidieckom sídle svojho brata, vychováva jeho deti a sníva o živote v Londýne. Nečakane zasiahne náhoda: Lucy získa miesto gardedámy mladej Valérie, krstnej dcéry grófky Westcottovej, a vzrušujúce veľkomesto s jeho lákadlami i nástrahami v podobe nebezpečne príťažlivých mladých mužov je na dosah... ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Dangerous to love , 1997

Senza Jenka
Senza Jenka
23.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Začíná to - ne hezky, ale zajímavě. Intrikánská babička se rozhodne, že titul prostě potřebuje dědice, a když ho má zajistit nemanželský vnuk, kterého její syn zplodil s cikánskou milenkou - tak ať. Rodová linie nade vše.
Ivan je produktem příšerného dětství - otec se o něj nezajímal, matka ho prodala babičce a ta ho šoupla do internátní školy, stěží lepší než vězení s mučírnou. Titul nakonec přijímá jen pro to, aby mohl okázale pohrdat smetánkou, které předtím nebyl dost dobrý a vykonal pomstu na babče.
Ta prahne pouze po dědici, nic jiného ji nezajímá a tak rozehraje partii ve které se mu zdánlivě snaží podstrčit svou praneteř tím, že mu ji zakazuje. Ve skutečnosti ale doufá, že vnuk zabere spíše na společnici, kterou dívce najala.
Intriku prohlédnou, ale intriku v intrice už ne.
A zdá se, že bábi se trefila do jeho vkusu. Poté - co je pečlivě vykalkulovaně přistihne v kompromitující situaci (pro jistotu i s pár svědky) - jsou oba nuceni do svatby. Až potud fajn.
Pak se bohužel začne příběh trochu točit dokolečka. Babička se snaží dál manipulovat. Lucy je nešťastná, že ji vlastně nechtěl a plácá se mezi soucitem, láskou a beznadějí. Ivan se bojí cokoliv cítit, protože poznal v životě jen spoustu odmítnutí a opovržení.
Nakonec se všichni nějak smíří, ale je to poněkud bolestné. A zdlouhavé.
Jako obvykle mě drtí ošklivé zacházení s dětmi, které obzvlášť nesnáším.

petraj30
petraj30
23.02.2021 5 z 5

Moc krásný příběh. Ani jsem od toho tolik neočekávala.
Ivan byl hrdina k pohledání, jen co je pravda. Chápala jsem jeho nálady, ale on si svou nenávist vybíjel na nevinných lidech, kteří mu vůbec neublížili. Lucy se mi líbila, ale strašně rychle mu to jeho chování odpouštěla. To já bych se nedala tak snadno koupit.
První půlka se mi líbila, bylo to rychlé svižné čtení, ale po druhé půlce přišla dlouhá rutina. Bylo to zbytečně prodlužované a i když jsem se při čtení nenudila, bylo to jen a jen tom vyslovit se.
Ale byla jsem mile překvapená. Vážně pěkný příběh.

AniDi
AniDi
10.09.2020 4 z 5

Celkem hezký čtivý příběh. Asi je to mou povahou ale já bych mu to chování teda dala náležitě sežrat. Nedala bych se ukecat tak snadno. To mě na knize mrzí, myslím, že autorka z toho mohla vykřesat mnohem víc, rozjeté to bylo velmi slibně. Zápletka s kamarádem se mohla mnohem víc rozjet. Nelituji čtení, bylo to hezké.

Arcis2
Arcis2
28.02.2020 5 z 5

Bezva oddechovka.

vcielka
vcielka
15.01.2019 4 z 5

Pacila sa mi tak prva polovica. Potom to uz bolo stale o tom istom a natahovane a uz som vobec ku koncu nemala dobry pocit z knizky a citania. Ale prva polovica sa mi velmi pacila.

ketvin
ketvin
14.03.2018 2 z 5

Nemám ráda, když je v celé knize hlavní hrdina vůl a pak v závěru, na posledních 5 stránek, najednou zcela procitne a úplně se změní. Což se tedy stalo zde. Do Ivana se člověk i přes jeho těžký život nějak nedokáže zamilovat... Dojemné, hezké, bez překvapení. "Šlo to", ale jde se jinam... :)

cukrovka
cukrovka
13.08.2017 4 z 5

Příjemná romantika, kde dva tvrdohlavci postupně nacházejí cestu ke vzájemné lásce.

moudivlacek
moudivlacek
05.06.2017 5 z 5

Skvělé romantické čtení, sice tušíte, že hlavní hrdinové prostě budou spolu, ať si jeden či druhý říká nyní, co chce, ale když jsou to navíc dva tvrdohlavci, pak nikdy není nouze o vtipné situace i smutek, ale nakonec je přemůže společný jejich nepřítel - láska - který se změní v něco velmi osudového a krásného.
Na odreagování mohu jen doporučit.

DUNIKO
DUNIKO
15.02.2017 5 z 5

Moc se mi to líbilo.

evik75
evik75
27.11.2016 4 z 5

Velmi hezká knížka, jen by možná mohla být trochu kratší.

účetní
účetní
22.04.2016 5 z 5

Moc krásná kniha.

klarka61
klarka61
25.02.2016 3 z 5

Četla jsem už od Becnel lepší a nebo možná jsem na to nebyla správně naladěna. Dávám jen 3 hvězdičky

havrmoni
havrmoni
24.10.2015 5 z 5

Krásná,sladká,romantická,relaxační a prostě úžasná.

Kalliope
Kalliope
16.01.2015 5 z 5

Krásná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout! :-)

hrubik
hrubik
03.01.2014 4 z 5

Mám velmi ráda romány z 19. století. A když jsem se začetla do tohoto, vypadalo to, že jsem kápla na něco, co mě bude zase vážně bavit. A zpočátku tomu tak skutečně bylo. Vztah Lucy a Ivana mi v ledasčem připomínal Scarlett a Rhetta v Jihu proti severu, jen to bylo okořeněné o trochu té erotiky :-) Konec mi přišel ale už takový natahovaný a úplný závěr jako šíleně přeslazená romantika. Za mě tedy trochu zklamání a hvězda dolů. Jinak docela pěkné čtivo :-)

gabca007
gabca007
22.07.2013 5 z 5

Překrásný příběh. Přečetla jsem doslova jedním dechem a pro mne je to jednoznačně nejhezčí kniha od RB.