Nebezpeční andělé

Nebezpeční andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31646/bmid_nebezpecni-andele-iKr-31646.jpg 4 24 5

Francesca Lia Block ve své knize zahrnující pět na sebe navazujících a prolínajících se novel vytvořila zvláštní pohádkový svět. Příběhy jsou plné pastelových barev, třpytu, vůní a hudby. Slova se navlékají jako korálky a vytvářejí náhrdelníky plné metafor. Hrdinové těchto postmoderních pohádek prožívají magický propletenec obyčejných i neobyčejných příběhů a pohybují se na tenké hranici mezi dobrem a zlem, strachem a touhou, bolestí a štěstím, obklopeni světem, který je tak krutý k tomu nejkrásnějšímu a zároveň nejnebezpečnějšímu z andělů – k lásce.... celý text

Literatura světová , Novely , Fantasy

Vydáno: , BB art

Dangerous angels , 1998

Eumenida
Eumenida
26.01.2020

Jedna z mála knih, o kterých si nejsem jista, jestli se mi líbí nebo nelíbí. Něco mi tam vadí, možná ta přílišná pohádkovost. Něco se mi tam líbí, paradoxně ta pohádkovost. Divné, poetické, kouzelné, naivní, hloupé, půvabné, jednoduché, taky trochu magické. Zatím začínám číst druhou kapitolu, takže pořád ještě nevím, jestli dočtu nebo odložím.

badinka4
badinka4
20.03.2019 odpad!

Nejhorší kniha jakou jsem kdy četla.

palka452
palka452
19.01.2019 odpad!

Číst se to nedá obal je fajn ke konci jsme to vzdali

hippiesak
hippiesak
17.08.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Je to asi jediná kniha, kterou jsem snad četl již 4x a určitě ne na posledy :) Má stejné kouzlo, jako měla před 20 lety. Nejraději mám první 3 příběhy, ale líbí se mi vlastně všech pět. Každý je jiný, jinak kouzelný. Během čtení knihy toužím být tam s nimi. V domku po Fifi a jíst všechny ty vegetarianské jídla, pít pivo a kouři jointy :)

ruth
ruth
09.07.2014 5 z 5

Kniha, ke které se vracím rok co rok každé léto již asi 15 let. Vždy mě potěší a provede světem víry v anděli mezi námi.

anglická literatura fantasy

Autorovy knížky