Nebezpečně blízko

Nebezpečně blízko https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37131/bmid_nebezpecne-blizko-5j6-37131.jpg 4 282 56

Když se Bailey vydá na dovolenou, netuší, jak velké dobrodružství ji čeká. Při přeletu hor vysadí motor letadla a pilotu Cameronovi se jen s potížemi podaří nouzově přistát. Oba jsou zranění a Bailey si uvědomuje, jak těžké bude přečkat v mrazivé divočině. Že jim jde opravdu o holý život, to se jim potvrdí po zjištění, že havárie jejich letadla nebyla žádná nehoda...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Up close and dangerous , 2007

pip11
05.03.2024 5 z 5

Dobrý, napínavý příběh o zřícení malého letadla v zasněžených vrcholcích hor a následném boji o přežití. Kniha se moc povedla a já si ji skvěle užila. Jen konec nemusel být tak zrychlený, ale i tak dávám plný počet.

Katy_vKnihách
10.11.2023 5 z 5

Překvapivě mě tahle kniha naprosto sedla! Ať to bude znít trochu divně, tak mám velice ráda letecké katastrofy. Mám ráda napětí v knize (i když tady ho zrovna není moc), a mám ráda překvapivé závěry. A upřímně řečeno, tady jsem ho vážně nečekala. Sice jsem si nemyslela, že to dopadne tak, jak to bylo celou dobu servírováno, ale tohle byl příjemný šok. Dostala jsem prostě vše v jednom. A to si u knihy cením. Hlavní pár byl vykreslen velice příjemně a ještě k tomu s vtipnými momenty. Další velké plus z mé strany. Nemůžu jí tedy ubrat, ani jednu jedinou hvězdičku. Tohle se autorce povedlo.

jitka_dankova
20.10.2023 4 z 5

Taková krapet zajímavější červená knihovna. Er formou psaný příběh havárie letadla a následné záchrany obsahoval poměrně dost podrobných popisných pasáží o tom, co z čeho vyrobili, až jsem si znovu připadla jako v mládí při čtení Robinsona Crusoa. Klidně bych ty popisy o trochu zestručnila, zase ale chápu, že když vyzpovídala dva odborníky z U. S. Marine Corps kvůli těm podrobnostem, náležitě je potom popsala. Romantiku tady moc nečekejte, tohle je fakt spíš prostě obyčejná červená knihovna, nicméně čtení mne nakonec překvapivě bavilo a myslím, že knížka je prostě takovou příjemnou oddychovkou, kterou můžu doporučit.

Laf
09.12.2022 5 z 5

Kniha se opravdu povedla. Hned mne vtáhla a nemohla jsem ji jen tak dát z ruky. Skvěle propracovaný boj o přežití a že s tím málem, co našli kolem sebe, dokázali přežít. Díky tomu je to taky pořádně napínavé čtení. Konec byl sice trochu rychlejší a můj tip na pachatele mylný, ale byla to pořádná jízda a vřele všem doporučuji.

zuzikis
14.11.2022 5 z 5

Knihu jsem četla už před několika lety. Lindu Howard mám opravdu ráda - romantika a napětí, to je její styl. A i přes to, že kniha pro mě není novinka, tak jsem byla překvapená zvratem na konci knihy, co lidi nejsou schopní pro peníze udělat. Navíc jsem ocenila, jak se hlavní hrdinka zachovala tváří v tvář nebezpečí v divočině.. tak člověka nejvíc poznáte. Bylo velmi zajímavé číst, jak hlavní hrdinka postupovala, aby sebe a pilota udržela naživu :-) velmi napínavé a milé čtění na odpoledne! :-)

rm
17.10.2022 5 z 5

Jo, nebylo to špatný. Trochu o přežití, trochu o vztazích. Na konci jsem nebyl až tak překvapen, ale jinak fajn.

be_pa
02.06.2022 4 z 5

Super čtení. Přesně souhlasím s druhým odstavcem Awči. Bailey byla neskutečná v improvizaci. Vystačit jen s tím málem, co kolem sebe našla. To mě taky hodně bavilo.
V závěru jsem byla překvapená s rozuzlením, podezřívala jsem někoho jiného.
SPOILER: Ale určitě bych si nesedla na igelitový pytel na zasněženém svahu, natož nad srázem :-)).

Awča
09.03.2022 3 z 5

Červenou knihovnu moc nevyhledávám, ale jako útěk od reality, na dovolenou, proč ne.
První půlka mě příjemně překvapila, boj o záchranu holých životů, všelijaké vychytávky jak přežít, to mě bavilo.
Jak sestupovali hlavní hrdinové dolů, šel z kopce i příběh, bylo to tak nějak rychle doklopýtané.
U mě za 3 hvězdičky.
A obálku by si kniha zasloužila hezčí.

uminaa
30.01.2022 4 z 5

Tak táto kniha ma bavila - a to naozaj veľmi. Dobre a plynulo sa čítala, príbeh bol plný napätia a pre mňa zaujímavých informácií, a záverečné rozuzlenie bolo naozaj nečakané.

A len čisto hypoteticky - zaujímalo by ma, o koľko (a hlavne či) by klesli percentá rozvodov, keby si páry museli pred svadbou povinne prejsť takouto divočinou :)

Hatshepsut
09.11.2021 5 z 5

Čtení příběhů této autorky mě prostě baví. Každý námět je něčím nevšední a ani nevíte jak a jste na konci. Ovšem tentokrát je konec hodně utnutý. Zasloužil si určitě více prostoru. Hlavní hrdinka Bailey není rozhodně žádné ořezávátko:-), ale to ženské postavy v románech LH nikdy nejsou, a to se mi na knihách od ní líbí nejvíce. Takže hurá na další!

georginaa
05.04.2021 3 z 5

Moc pěkný příběh, v takové divočině plný sněhu si vůbec neumím představit jak přežít. Muselo to být opravdu děsivé a tím spíše si vážím, že jsem doma v teple, s čajíčkem a pěknou knihou.

hankapimi
02.03.2021 3 z 5

Dva studené čumáky, kteří se nemusí, po havárii letadla odhodily slupky a vyklubal se z nich dobrý tým do nepohody. Dobře se četlo z teplíčka domova a když jsem se s nimi chystala na sestup do údolí a bezpečí, tak to zřejmě autorku přestalo bavit...

alekis
28.01.2021 5 z 5

SPOILER - pokud by snad ještě stále někdo nevěděl, tato kniha, jako všechny romány pro ženy, končí šťastně!
Před časem jsem četla velmi podobný, o něco rozsáhlejší román Hora mezi námi. Stejná havárie letadla, pusté hory, neschůdný terén, sníh, mráz... a žena a muž odkázaní sami na sebe. Pokud jsou správné informace o knihách v DK, nejdříve tu byla Linda Howard a až potom po ní Charles Martin. Možná někdo opisoval, možná ne... Koneckonců, oba se zhostili svých knih, řekla bych, velmi dobře, doporučuji obě tomu, kdo má rád podobná témata.
Mezní situace, složité, hodně nebezpečné podmínky, boj o vlastní záchranu... to se tak dobře čte v teple a při hrnku dobrého čajíku... Navíc, když se dva hrdinové nejdříve vůbec nemusí, pak se tvrdá slupka obou kamsi vytrácí a nakonec je z toho láska jako trám a happy end!!
Živote, inspiruj se o trochu víc v romancích se šťastným koncem! Občas uděláš zázrak, z beznadějné situace se lidem podaří uniknout, zachránit se, přežít. Častěji ale, i když by to tak vůbec nemuselo být, se z původní banality stane tragédie, a to přece nechceme!
Vzhůru do šťastných zítřků, do jara, které pomalu přichází a... dosť už bolo tej korony!!

Khira
27.12.2020 2 z 5

Nebolo to zle ale ani to neohurilo. Bol to mily pribeh. Pacilo sa mi, ze hlavna hrdinka sa nezosypala. Linda rada hlavnych hrdinov stavia do pozicie, ktora im da facku do tvare a hned potom maju istotu, ze je to zena ich zivota. Pri niektorých knihách to zakomponovala nenásilne, inde to bije do oci. Bear Grylls by sa nemusel hanbit za taketo obracanie v divocine.

Lofda
01.09.2020 4 z 5

K autorce už se vracím poněkolikáté a pořád mě baví. Musím uznat, že její popisy dramatických situací jsou super, díky ní se snadno ocitnete v horách u vraku letadla a je vám skoro i zima.. ;-) Kdo byl za tím vším mě tentokrát napadlo vlastně hned, i když ten fígl k zamaskování mě zmátl, stejně jako vyšetřovatele :-) Ústřední dvojka mě bavila, hvězdička dolů za ten useknutý konec, ale ona to Linda snad ani jinak neumí?

lendinka.k
07.07.2020 5 z 5

Kniha pobavila - nechyběl vtip, dobrodružství, trochu romantiky a detektivní zápletka. Pachatel a motiv bylo nejslabší místo celé knihy, ale to už mi u této autorky nevadí, protože se čte jedním dechem. Opět mi byla symptická hlavní hrdinka svojí odvahou - jsem si jistá, že já bych tam nepřežila ani hodinu.

FairyD.
01.05.2020 5 z 5

Krásne spracovanie príbehu. Ako je u tejto autorky zvykom nechýbalo, napätie, dráma a dobrodružstvo. Celý príbeh bol podtrhnutý humorom a hlavné láskou. Hlavný hrdinovia boli sympatické osoby a zároveň aj hrdinami, zachraňovali sa navzájom. Najviac sa mi páčilo ako jej vypočítaval ako dlho by spolu chodili v "normálnom svete“ .

Kudík
06.03.2020 5 z 5

Tak nějak hrozně hezky popsaná havárie letadla. Celá kniha je i přes neuvěřitelný děj (viz. nehoda a následné přežití bez jídla, vody a v mrazu) lehce čtivá. Baily i Cameron jsou na začátku až chladnokrevní, neuvěřitelně rozvážní a označila bych je tzv. za studené čumáky. Následně se odhalují a vlastně jsou oba sympaťáci, jen se museli projevit. Baily i bez jakéhokoliv kurzu přežití, či alespoň skauta, měla neuvěřitelné schopnosti a nápady.
Pachatele jsem tušila, byl jedním z dvou mých vytipovaných adeptů, ale ten motiv? A následné zpytování?

petraj30
03.12.2019 4 z 5

Pěkný a pohodový příběh na jedno odpoledne. Děj plyne rychle, vůbec se nenudíte, občas se usmějete - prostě, co víc si přát.
Oba hrdinové byli velmi sympatičtí a hodně je obdivuji za zachování chladné hlavy "v nouzi nejvyšší" - já bych se hned zbláznila:-)
Čekala jsem trochu jiný zvrat na konci, ale opravdu mě překvapil motiv.
Příběh se opravdu dobře čte, jediné mínus dávám za velmi rychlý konec, pár stran bych určitě přidala, ale jinak skvělé

cori
23.09.2019 2 z 5

Červená knihovna, ve které se odtažitá manažerka a nabručený pilot, poté co přežijí pád letadla, do sebe zamilují a na pokraji smrti hladem, na pokraji smrti mrazem, na pokraji smrti vysílením (viz Dobytí severního pólu) nemůžou vydržet bez sexu.