Nebezpečná hra

Nebezpečná hra https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477556/bmid_nebezpecna-hra-hlK-477556.jpg 3 209 73

Nejvyšší sázkou je život a prohrát můžou všichni Je silvestr a na souostroví nedaleko Stockholmu se snáší noc. Čtyři dospívající kamarádi Max, Liv, Anton a Martina slaví v domě Maxova otce, zatímco jejich rodiče odešli na party do vedlejšího domu. Alkohol teče proudem a teenageři z legrace začnou hrát monopoly. A aby to nebyla nuda, trochu vylepší pravidla. Začíná to nevinně, ale brzy přituhuje. Na povrch se derou potlačované city i nejtemnější tajemství a za každý tah ve hře někdo zaplatí.... celý text

Literatura světová Novely Thrillery
Vydáno: , Motto

Gå i fängelse , 2021

Nuttelka
12.09.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Jednohubka k poslechu a skvělý Vasil Fridrich. Ponurá, depresivní novela, kde všichni čtyři kamarádi mají svá tajemství, trápení a vyřeší to po svém... I když je to opravdu krátké a nic optimistického se tu nenajde, líbilo se mi to.

studentice
11.09.2022 3 z 5

Zajímavá jednohubka, kterou jsem přečetla za jediný večer. Téma a zpracování je pro mě hodně depresivní

nakavusterezou
25.08.2022 3 z 5

Přečteno za jeden večer (abych byla konkrétní tak přesně za hodinu a půl). Je to čtivé, psáno v er formě, což obvykle nemám ráda, tady jsem to ale ocenila, protože autorka píše příběh z pohledu všech hlavních postav. Ocenila bych, kdyby byl příběh o pár stránek delší, protože mě zajímalo, jak by se život hlavních hrdinů vyvíjel dál... něco ve stylu "o pár měsíců později".

Tohle čtení bylo mé první setkání se s autorkou a musím říct, že to nebyla má poslední přečtená kniha. Líbí se mi styl, jakým autorka píše... záměrně jsem si vybrala knihu, která nemá tak vysoké hodnocení, abych si to nejlepší nevyplýtvala hned ze začátku.

Belanna
23.08.2022 3 z 5

Nebylo to špatné. Čtivé a i když krátké, přesto plné emocí všech hlavních hrdinů.

KLHannah
15.08.2022 3 z 5

Camillu mám jako autorku moc ráda. Tohle byla taková severská jednohubka na dva večery před spaním. Z textu úplně čišel ten smutek, který měli v srdci naši čtyři hlavní aktéři. Literárně to bylo možná trošku slabší než standard, na který jsme u Camilly zvyklí, ale něco do sebe to mělo.

Simstr
15.08.2022 4 z 5

Taková jednohubečka. Děj by mohl jít trošku více do hloubky, ale jinak doporučuji :-)

BohyněKuchyně
18.07.2022 3 z 5

Camilla Läckberg je moje oblíbená autorka, která mě nezklamala ani krátkým románem. Příběh se odehrává na Silvestra, kdy se zpovykaná mládež rozhodne zlikvidovat své rodiče. A všechno to začne jen trochu změněnými pravidly hry Monopoly. Knížku přelouskáte za jeden večer. Děj má spád, Camilla válí :-)

ctenarkaEva
10.07.2022 3 z 5

Jak už psali všichni přede mnou, je to taková jednohubka. Trochu neuvěřitelný příběh, ale četl se dobře.

Alena1957
07.07.2022 2 z 5

Taková příjemná jednohubka. Během jedné noci přečteno, příběh k neuvěření.

Shardlake
06.07.2022 2 z 5

Parta čtyř kamarádů slaví Silvestr u jednoho z nich. Všichni rodiče těchto kamarádů jsou na oslavě ve vedlejším domě. Aby si zkrátili čekání na půlnoc, hrají Monopoly se svými pravidly. Alkohol teče proudem, a protože každý z nich skrývá nějaké trauma, rozhodnou se při alkoholovém opojení, že se navždy zbaví svých rodičů. Zda a jak se jim to podaří ať už si čtenář zjistí po přečtení této knihy.
Kniha je útlá a tak je velmi rychle přečtená. Musím ale konstatovat, že autorka už napsala poutavější knihy.

Mermaida
20.06.2022 4 z 5

Čtivá "jednohubka".
Celkem svižné čtení o tom, jak se jedna původně nevinná hra zvrhne až se čtenář skoro nestačí divit. Bylo to nenáročný, ale celkem poutavý. Čtenář by měl zohlednit, že se jedná o partičku dospívajících, a tak je to i na rozhovorech znát. Ale ten konec mě slušně "usadil". U konce jsem zůstala s pusou dokořán. Pokud hledáte něco kratšího a oddechovějšího ze žánru thrillerů - tak tuhle knihu držíte v ruce správně...

Rodaw
21.05.2022 3 z 5

NEBEZPEČNÁ HRA
Hodnocení Knihánkova: 3 ⭐️

Taková příjemná a nenáročná oddechovka! :-) Četla se fakt neskutečně rychle... možná kdyby byla trošku delší (a měla v sobě více napínavých scén) hodnotila bych výš, takto byla trošku "osekaná" ... Celou dobu jsem byla (logicky) zvědavá na to, co z knížky vypadne - a musím říct, že konec mě hodně překvapil a rozhodně jsem ho nečekala...

Jako odpočinkové čtivo můžu doporučit... nic převratného, ale bylo fajn tuto knížku číst.
Více na mém YouTube - Knihánkov, video Přečteno 1/2022 :)

Lenka541
04.05.2022 4 z 5

Trošku neuvěřitelný námět se šíleným koncem. Nešlo nepřečíst na jeden zátah.

Katania
10.04.2022 4 z 5

Taková příjemná jednohubka. Na nedělní odpoledne jako stvořené.

sachista
02.04.2022 4 z 5

Příjemná jednohubka od autorky, kterou mám spojenu pouze s napínavými detektivkami s Erikou a Patrickem. Svižně napsáno, gradující děj, jedno tajemství za druhým spějící k neodvratné katarzi, řekl bych, typicky severské...

Kubajzz
01.04.2022 3 z 5

Četlo se to pēknē, za mě je to spíš povídka. Určitē stojí za to si ji přečíst.

Nimunka
19.03.2022 4 z 5

Večerní jednohubka.

Vevericka.eva
14.03.2022 3 z 5

Čtivá rychlovka, ale nic převratného.

Arkagas
12.03.2022 2 z 5

(SPOILER) Silvestr a párty 4 kamarádů. Dvě dívky, dva kluci - 17 let. Aby nebyla nuda, začnou hrát monopoly, kterým ale upraví pravidla - při stoupnutí na políčko někoho jiného je čeká hra "pravda nebo úkol".
Zpočátku se jedná o srandu a sem tam nějaké úkoly typu dojdi do sklepa a vytáhni otcovy dvě nejdražší lahve vína. Postupem času se ale dostáváme k vážnějším tématům a kamarádi se svěřují se svými démony. Nikdo nemá jednoduchý život - znásilnění, alkoholismus, nedostatek peněz, násilí v rodině. A tak se zrodí plán. Jejich rodiče jsou všichni v domě, který se rozpadá a aby spadl a všichni v něm zemřeli stačí už jen málo.
Tahle nebezpečná hra končí tím, že skutečně zabijí své rodiče a jsou tak osvobození.
Celkově bych knížku nepovažovala za plnohodnotný thriller, spíše za delší povídku, nebo novelu.

A celé je to za mě takové nedotažené, charaktery mi k srdci nepřirostly a působilo to na mě hodně zmateně a jednoduše.

Moje hodnocení: 5/10

L.Helena
26.02.2022 3 z 5

Zpovykaná mládež na silvestrovském večírku. Všichni se chovají tak, že vám vlastně nikdo z nich nemůže být sympatický. Jenže postupně se odhalují jejich skrytá traumata a večírek graduje...
Thrillerem bych to rozhodně nenazvala, spíš delší povídka, jejíž námět je víc psychologicky zaměřený, než napínavý.

tajemství

Camilla Läckberg