Nebeští jezdci

Nebeští jezdci https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15165/bmid_nebesti-jezdci-15165.jpg 5 389 73

Román o osudech československých vojenských letců v Británii v době druhé světové války. Autor, palubní střelec čs. letectva, v něm zachytil vlastní zážitky z bojů. K úspěchu knihy přispělo i její slavné filmové zpracování (1968).

Rade
27.10.2014 5 z 5

Nesmírně působivé, drsné, silné...

kacimilek
27.10.2014 4 z 5

Dost tragické a přitom nadčasové dílo. Někdo se prostě nedokáže ponaučit z chyb svých předků a sám podobné chyby dělá. Můžeme jen doufat, že další generace na tom budou o trochu lépe...

Kent2004
16.09.2014 5 z 5

Co o této knize napsat? Snad jen to, že je to opravdový příběh o skutečných lidech, příběh pravdivý a také krutý. Přesto se čtenář nedokáže od knihy odtrhnout. Já měl možnost tuto knihu "poslouchat" v podání skvělého vypravěče - Davida Novotného. Strhující příběh, který nenechá nikoho na pochybách o tom, jak to bylo během války těžké a že život jedince v té době nic neznamenal. Každý byl ochoten nasadit svůj život za správnou věc a obětovat se pro svou zem i pro kamaráda. Příběh o odvaze a přátelství, ale i o odvrácené straně těchto lidských hodnot.

michal9632
08.09.2014 5 z 5

Příběh o odvaze a lásce, který vžene slzy do očí i člověku se srdcem z kamene.

bibi.r
19.05.2014 5 z 5

Silný příběh a slzy na tváři.

Ječmínek
13.02.2014 5 z 5

Je o našich letcích ve 2. sv. válce. Je dramatická. Je drsná. Je o lásce. Je smutná. Je krásná. Není jen pro milovníky válečných příběhů. Je i pro romantiky. Je pro muže i pro ženy.

Archeix
08.03.2013 5 z 5

Od první strany autentické vyprávění o životě letců ve válce. Kapitoly ve volném sledu zachycují výrazné scény ze života posádky bombardéru a líčí tak mimořádné přátelství kluků, lásku k Angličance umocněnou nejistou budoucností či furiantství mužů majících statisticky mizivou šanci přežít; po nezdařeném posledním letu pak osud těžce zraněného, který je nevyhnutelně čím dál tragičtější. Intenzitu prožívané zkušenosti umocňuje zvolení hlavního hrdiny za vypravěče. Vynikající dílo, které důsledně využilo klasické postupy činící román čtivým a kterému se přes svou střídmost (jen 250 stran) podařilo v úplnosti vylíčit zkušenost letecké války.

fan_tomas
03.11.2012 4 z 5

Perfektní knížka, která popisuje osud "Hezounka", který zachrání svého kamaráda a sám přitom přijde o obličej. Mohu jen doporučit;)

Hory
18.08.2012 5 z 5

Výborná knížka! Krasná ukázka toho, že na silný příběh není vždy třeba popsat 600 stran. Myslím, že v příběhu se odraží osud nejednoho letce RAF za 2.sv. Každému doporučuju, rozhodně stojí za přečtení!!!

Zlord Antiježíš
11.10.2011 5 z 5

Tohle není hra. Není to dobrodružství, ani romantika. Není to zkouška odvahy a hrdinství. Je to krutá bestie, jíž říkáme Válka. Válka, mrzačící a nesmyslná, beroucí a zraňující, stavící člověka proti člověku a nedotazující se na důvody nebo důsledky. Smyslem války je válka sama a neohlíží se na oběti. Pohlcuje těla i duše všech, kterých se dotkne a svou zvrácenou logikou ničí, týrá a drancuje.
Nebeští jezdci vás dostanou do války, ale ne do té černobílé války, plné superhrdinů a "těch zlých", ale přesně do té války o jaké píšu v prvním odstavci. Rozměr knihy je lidský, spíše šedivý než černobílý, ale především mrazivě a reálně krutý. Pochybnosti, smrt, beznaděj, přirozená lidská krutost, ale i obětavost nebo schopnost odpouštět, to vše je příčinou, že kniha čtenáře emočně rozsápe jako kus hadru a ještě dlouho po dočtení nedovolí usínat v klidu.

WEIL
20.08.2011 3 z 5

O životě letců ČR v Británii za druhé světové války. Knih na toto téma vyšlo dost, ale románů méně.

David.Evans
07.06.2011 5 z 5

super kniha.. jedna z nejlepších co jsem v životě četl a rád se k ní vracím

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

nejlepší česká kniha o letcích v bitvě o Británii /hned za ní řadím Liškovu - Jak se plaší smrt