Nebeský vězeň

Nebeský vězeň https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391172/bmid_nebesky-vezen-ihr-391172.jpg 4 355 80

Barcelona, 1957. Daniel Sempere a jeho přítel Fermín, hrdinové románu Stín větru, se vracejí, aby čelili největší osudové výzvě. Právě když se zdá, že život rodiny Sempereových nabírá poklidný směr, navštíví jejich knihkupectví neznámý muž, jenž svým znepokojivým chováním předznamená odhalení tajemství ukrývaného dvě desetiletí v temné paměti města. Dozvědět se pravdu znamená pro Daniela vypořádat se s vlastním nejniternějším přízrakem. V Nebeském vězni, mistrovském románu plném intrik a emocí, se opět dokonale prolínají dějové linky předchozích knih, Stínu větru a Andělské hry: okouzlení literaturou a záhady, jež skrývá pohřebiště zapomenutých knih.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kalibr

El prisionero del cielo , 2011

lilites
28.03.2017 5 z 5

Pohřebiště zapomenutých knih. Série která mě uchvátila svou napínavostí a záhadami. Ráda jsem se toulala s Danielem a Fermínem po Barceloně, hledala jsem v pohřebišti svou osudovou knihu, prožívala peklo s Julianem Caraxem a potkávala anděla s Davidem Martínem.
No prostě všichni hrdinové i vedlejší postavy Zafonových knih se mi vryli pod kůži a zůstanou mými přáteli i nepřáteli napořád!

Toffee
30.12.2016 5 z 5

Mám pro Ruize Zafóna slabost už od prvního setkání. I tohle vyprávění je kouzelně atmosférické.

ZaS
17.09.2016 3 z 5

Nemyslím si, že by to dávalo smysl bez předchozích dílů. Je to ale vykrádání Stínu větru - jakmile máte přečtenou tuto knihu, jsou další díly zytečné nebo alespoň nudné a nevythne to ani Fermín a jeho životní moudra :-)

iveta3689
18.06.2016 5 z 5

Moc hezké, dojemné, velmi čtivé. Neznám předchozí romány, které by měly být i důležité pro děj, určitě se na ně chystám. Nepřipadalo mi na škodu, že jsem knihu četla samostatně bez předchozích. Autor postavy představil, uvedl do děje. A montechristovská vložka byla úžasná.

trudoš
17.11.2015 4 z 5

Přestože se Nebeský vězeň tváří jako samostatný román, opak nemůže být větší pravdou. Bez znalostí knih Stín větru a Andělská hra bude totiž pro čtenáře jeho kouzlo minimálně poloviční.
Největší slabinou však zůstává především dějová roztříštěnost. Carlos Ruiz Zafón koncipuje vyprávění jako završení dvou předchozích a přitom zapomíná na smysluplnost příběhu samotného. Zpočátku rozehraje sólovou hru, která se pozvolna promění do zcela jiného tvaru, přičemž prvotní motiv jde do pozadí až nakonec vyšumí v nastavovaném finále. Až potom člověk pochopí, že autor děj poslepoval jen z toho důvodu, aby uvedl v život staré známé postavy a společně se čtenáři se s nimi rozloučil, případně aby si připravil půdu pro další díl.
Je to bezesporu skvělé čtení s naprosto úžasnými dialogy a skvělou atmosférou, ale v zásadě určené hlavně fanouškům série Pohřebiště zapomenutých knih. Bez znalosti cyklu pravděpodobně nemile překvapí zdánlivá nedotaženost románu.

Petra Ďat
11.05.2015 5 z 5

Jako všechny knihy co jsem četla od Zafóna -opět skvělá!

michde01
31.08.2014 4 z 5

Velmi čtivé,četla jsem v pořadí Stín větru-Andělská hra-Nebeský vězeň, takže skvělá volba,doporučuji. Děj má spád a je to Zafonovsky čtivé,lehce temné prostředí věznice podtržené lidským příběhem postav,které "už známe" ...hmm skvělý čtenářský zážitek
Jeho tvorba mě nikdy neomrzí

Renda
29.08.2014 4 z 5

Z počátku těžkopádné, nemohla jsem se zorientovat.
Ale jinak nádhera.

anibeni
15.05.2014 5 z 5

Kniha mne ani tentokrát nezklamala a nabídla mi nádherný čtecí zážitek v podobě pokračování mě již dobře známných postav z předešlých dvou dílů..

Pinky Claire
13.05.2014 4 z 5

Asi nejslabší ze všech Zafónových knih, ovšem stále dobrá. Čtivá s tajemnou (i když ne tolik) atmosférou, ale
SPOILER
Nejsem si jistá, jestli si to z Andělské hry nepamatuji špatně, mám však pocit, že Zafón učinil dějovou chybu. Budu moc ráda, když mi řeknete, že se mýlím, ale takhle si to pamatuju: V Andělské hře na konci David Martín psal Isabelle a potom zjistil, že je mrtvá. V Nebeském vězni to zjistil ve své cele a úplně ho to položilo. Nemohl ho přece dvakrát překvapit fakt, že Isabella umřela.

moni.ka
20.04.2014 5 z 5

Kvůli "modrým číslům" tady na databázi a některým komentářům jsem měla malinko strach. Ale kniha byla stejně skvělá, jako předchozí díly. Co teď, než vyjde pokračování? Abych nevypadla z tajemné atmosféry, asi budu muset jít do Zafónových knih pro děti ;-)

Disease
17.03.2014 4 z 5

Příjemný (oslí) můstek mezi Stínem větru a Andělskou hrou. Bavil mě víc než Andělská hra, ale překročit svůj stín (větru) se Zafónovi nepovedlo.

KikiZ
14.08.2013

Půvabné, lehce tajemné čtení o lásce ke knihách, staré Barceloně a jejích temných uličkách a zákoutích a hlavně jednom pevném, nerozlučném přátelství Daniela a Fermína. Je to o věcech, které by se rozhodně neměli nikdy z našeho života vytratit.

veronique.ka
05.08.2013 4 z 5

Celá série je krásná, tajemná, je o hodnotách, o dobrodružství, lásce...vše se odehrává v Barceloně, kterou díky autorovi vnímáte na vlastní kůži.

Melanka
07.07.2013 4 z 5

Návrat do staré Barcelony mě více než potěšil. Úžasně se propojily předchozí knihy a už se těším na poslední.

Thanyss
19.06.2013 5 z 5

Krásně napsaný melancholický příběh, který vám umožní se alespoň na chvíli odpoutat od reality.

Christo
11.05.2013 3 z 5

Myslím, že stavět knihu na starých zámých z předešlých knih a na kouzelné atmosféře úplně nestačí. Zklamala mě, ale poslední díl série si nenechám ujít, trochu ze zvědavosti a hlavně bohužel také z pocitu povinnosti ukončit sérii...

neta
19.04.2013 2 z 5

Stín větru byl úžasný, Andělská hra ještě mnohem lepší a Nebeský vězeň těmto předchozím knihám nesahá ani po kotníky. Tahle kniha klidně mohla být součástí poslední plánované čtvrté knihy v sérii. Samostatně mi přijde zbytečná.

kusma
26.03.2013 4 z 5

Kniha s velmi vlažným začátkem, kdy jsem si říkala, že autor snad neví, jak se příběhu chopit. Další část knihy mi ale dokázala, že Zafón je mistr svého řemesla - napínavá, temná atmosféra, kterou kniha opět čtenářům hojně dodává, Vám nedovolí knihu jen tak odložit. A závěr knihy mě naprosto dostal. Doufám, že vznikne brzo pokračování této krásné série.

wally
28.02.2013 4 z 5

Strašně hezky napsaná a příjemná knížka....se spoustou postav z již vydaných příběhů (Stín větru a Andělská hra), kdy máte pocit, že se po delší době setkáváte se starými známými (tedy záleží na tom kdy jste kterou knížku četli). Někdy mám pocit, že díky těmto příběhům znám Barcelonu jako bych se tam narodil. O jednu hvězdu jsem dal míň z toho důvodu, že kniha postrádá takový tajemný až ďábelský prvek, který jsem si oblíbil z předchozích dvou knih (a v Marině to vyvrcholilo). Neřekl bych, že jsem zklamaný, ale prostě mi tam tento 'BU BU' prvek trošku chyběl. Nic to však nemění na tom, že C. R. Zafon u mne zůstává jedním z nej spisovatelů a jen pevně doufám, že nějaký příběh ze série Pohřebiště zapomenutých knih ještě přidá....už teď se těším na další příběh ze života Semperů, Fermína, Martína a dalších.