Nebeské detektivky, senzace a záhady

Nebeské detektivky, senzace a záhady https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443646/bmid_nebeske-detektivky-senzace-a-zahady-z1v-443646.jpeg 4 35 4

Autor vědeckofantas­tických románů pro mládež a zasvěcený komentátor Dänikenových Vzpomínek na budoucnost řeší v této knize historické a kulturní hádanky, pátrá po správném datu Kristova narození (Hledání betlémské hvězdy), jeho smrti (… a hrobové se otevírali), odhaluje problematiku kolem letopočtů a kalendáře (Trable s kalendářem), řeší orientaci na moři u starých mořeplaveckých národů (Záhadná tykev), líčí osudy meteoritů (Meteority trochu jinak a s otazníky), věnuje pozornost scestné Hitlerově víře, že Země je kulovou dutinou v kamenném vesmíru (Proč prohrálo Německo válku?) a pátrá po tom, k čemu sloužily pyramidy (Kletby a hvězdářství kamenů)…... celý text

uhoř49
29.07.2023 5 z 5

Jako vždy jsem si myslel že mne už Souček nemá čím překvapit ! Omyl má ! A doufám že i příště !

Česneksmedem
11.04.2019 5 z 5

Tato směska našeho vynikajícího polyhistora je čtivá a zajímavá. Nutno ale brát v patrnosti, že ji psal v roce 1968, takže například kapitola o orientaci na moři nemůže obsahovat GPS. Satelity k tomuto účelu totiž byly do vesmíru posílány až od roku 1978. Osobně se mi nejvíce líbila kapitola o kalendáři. To je ale samozřejmě velice subjektivní.
SPOILER
Na závěr knihy uvedl Ludvík Souček následující přání: „Abyste si vždycky zdravý a jasný a soudný rozum zachovati ráčili a nezaprodávali, smím-li použít biblického podobenství, prvorozenství moudrosti za mísu čočovice dráždivých domněnek.“

Marlboro
28.08.2015 4 z 5

Terva: souhlas..

Terva
08.06.2015 4 z 5

Nevím proč, ale mě se Součkova tvorba prostě líbí jako celek. Cokoliv jsem vzal do ruky, tak jsem s tím neměl problém a dočetl to. Toto je soubor sedmi příběhů z různým tématem.