Pod nekonečnou oblohou

Pod nekonečnou oblohou https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126557/pod-nekonecnou-oblohou-126557.jpg 4 634 137

Nebe série

První díl futuristické postapokalyptické trilogie. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt – ve volné přírodě nemá šanci přežít. „Divoch“ Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů. -- 1. vydání.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Under the Never Sky , 2012

gemma
21.01.2015 5 z 5

Veľmi zaujímavé sci-fi, od ktorého som sa nemohla odtrhnúť .

DariDerek
15.01.2015 4 z 5

Ze ačátku jsem měla problém se začíst, přišlo mi to´"divné", ale od poloviny knížky jsem se konečně do toho dostala a nakonec jsem prožila strhující děj :) Takže když jsem si myslela, že dvojku trochu odložím, tak jsem si to myslela špatně a jdu číst dál :)

Sam.Mischell
01.01.2015 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, jen kdyby v ní nebyly ty chybičky.

KatnissLavender
01.12.2014 4 z 5

S touhle knihou jsem měla ze začátku trochu problém. Nedokázala jsem pochopit jak může mít něco, co bych nejraději odložila už po dvaceti stránkách, tak dobré hodnocení. Díky mé neschopnosti odložit knihu dřív, než ji dočtu jsem na to přišla. Přelouskala jsem prvních sto stran a čekalo na mě velmi milé překvapení! Ta kniha najednou začala být úžasná... Prostředí, děj, hlavní hrdinové... Všechno mě najednou uchvátilo a pohltilo. Ještě nikdy se mi nestalo abych měla z knihy tak rozporuplné pocity. Od sté strany by si zasloužila plný počet hvězd, ale těch prvních sto nemůžu ignorovat. Takže ode mne čtyři a těm, kteří při čtení této knihy budou mít stejný pocit jako já radím: VYDRŽTE!!! Stojí to za to!

stolbice
23.10.2014 5 z 5

Přebal děsný, vůbec se nehodí k příběhu, korektura děsná, opravdu někdy to dost bije do očí a velmi ruší, několikrát jsem se musela vracet a číst věty znova, aby mi to dávalo smysl, ve třetím díle dokonce zůstali některá jména postav nepřeložena a jednou i zaměněna, dost to ubírá na zážitku....no a o začátku, kdy nastoupíte do rozjetého vlaku a asi první třetinu knihy vám trvá, než se aspoň trochu zorientujete, ani nemluvit.....ale jinak hodnotím kladně, ač příběh nijak originální přesto zajímavý a postupně vás donutí fandit hlavním postavám, které si to právem zaslouží. Příjemná oddechovka na dlouhé zimní večery :-)

Aires
04.10.2014 4 z 5

Začátek knihy je zmatený, velké množství pojmů a žádné vysvětlení.Autorka vás zkrátka hodí do rozjetého příběhu a zorientovat se v něm už musíte sami.To, že jsem novému světu nerozuměla mě od čtení odrazovalo a kniha mě nebavila.Ale radím vám to nevzdávat a u knihy vydržet, protože když se prokousáte první stovkou stran, kvalita příběhu se zlepší.Zvyknete si na hlavní hrdiny a jejich komplikovaný svět a poté už si můžete příběh jen vychutnávat.Kniha se mi tedy nakonec líbila.

pobijecmuch
17.09.2014 odpad!

Opět velké zklamání a zoufalost z této podivné knížky. O čem to je a co se tam řeší dlouho bude pro čtenáře záhadou. Protože žánr scifi a fantasy mám velice rád, tak jsem to nakonec přetrpěl až do konce. Na další díly se už, ale necítím, ani kdyby mi slibovali modré z nebe. Jen se divím, že Knižní klub něco tak ubohého i nadále ještě vydává.

RecycledCarrey
14.07.2014 4 z 5

Tak do poloviny knihy jsem se nedokázala rozhodnout, jestli se mi vůbec kniha líbí čí nikoliv. Chyby v textu mě absolutně odrovnaly a musela jsem se na ně celou knihu soustředit. Ale pokud mám hodnotit jen autorku knihy, tak se mi kniha líbila, až na to - jak už tu bylo řečeno - autorka moc málo popisuje věci i lidi a ze začátku jsem se moc ztrácela. Pokud mám hodnotit překladatelku knihy, tak doporučuji jít do důchodu a nebo si dát hodně dlouhou dovolenou - takové chyby v textu jsou nemyslitelné a zkazily mi celou knihu.:(

ivca7818
09.07.2014 3 z 5

Autorčina prvotina budí rozpaky. Zejména pro náročnějšího čtenáře je to průšvih. První dvě kapitoly jsou tak příšerné, že si je snad autorka vycucala z prstu a stálo ji to ještě hodně sil (což byl důvod, proč jsem poprvé musela knihu odložit). Neuměla na začátku popsat ani vysvětlit základní dějovou linku příběhu, místo toho je čtenář doslova vhozen do děje, v němž se neorientuje. Pak přicházíte do styku s nejrůznější a opět nedostatečně vysvětlenou spletí nejrůznějších názvů, na něž byste potřebovali terminologický slovník. Tragédii završuje jejich překlad do češtiny jakožto prznění našeho krásného a zvučného jazyka. První knihu Rossi beru jako rozcvičku, která se příliš nepovedla a autorčina snaha místy působila hodně křečovitě. Chápu, že mladším čtenářům a čtenářkám se zalíbí, protože je zde milostná zápletka, já bohužel nebudu tak mírná jako jindy a hodnotím třemi hvězdičkami. Uvidíme, třeba mě druhým dílem autorka překvapí =o)

Kakiko
21.06.2014 3 z 5

Musím říct, že mě kniha zaujala hlavně díky svému obalu, který hodnotím 5*. Na druhou stranu musím říct, že forma, jakou je kniha napsaná mě poněkud zklamala.
Téma samozřejmě není nijak originálním. Dva odlišné světy, dva lidé (dívka a mladík). Co si budeme povídat, že. Já toto ale nijak neodsuzuji, jsem toho názoru, že i přes neoriginální námět může vzniknout velmi kvalitní příběh, ale to se v tomto případě nestalo.
Začátek byl příšerný. Autorka na mě chrlila něco, čemu jsem vůbec nerozuměla, a já jen doufala, kdy se dozvím něco o moudrooku, Snění, Blaženosti...
Nějak jsem se přes to přenesla a pokračovala. bohužel jsem narážela na další věci, které se mi nelíbila. Veronica nebyla schopná nám pořádně popsat svůj svět. To, jak vypadá moudrooko, jsem se třeba dozvěděla, až když jsem zhlédla videotrailer.
Nelíbilo se mi ani popsání bojů. Prostě fik fik a konec. Kdo tomu má uvěřit? Bojování by mělo být napsáno věrohodně, což se v této knize nekonalo.
Samozřejmě můžete čekat románek. Ty já mám ráda, ale tady z toho čišela naivita.
Opravdu mě velmi iritoval český překlad jmen. Uhlík, Osadnice, Divoch - jsem vážně nesnášela. Taky nechápu, proč se smysly psali s velkým S. A tak dále. Chápu, že je "divoši" měli lepší, ale nevidím zde důvod psát "Smysly". :-D Čtení nálad a myšlenek mě také velmi pobavilo. No co...
Takže - kniha mě, dá se říct, nezklamala, ani nenadchla. Jako náročný čtenář jsem ale čekala trochu víc, větší boom, který se nekonal. Ale budu hodná a 3*.

Lenka.Vílka
09.05.2014 2 z 5

Nijak zvlast me to neodvarilo. Tema mi prislo zajimave (hlavni duvod, proc jsem si knizku pujcila), ale celkovy dej a pojeti vypraveni me proste nebavilo. Docetla jsem do konce s premahanim a nelituji toho, ale knihu bych si znovu neprecetla...

IvcaK98
06.04.2014 4 z 5

Je zajímavé, do jaké míry ovlivní můj názor na knihu to, jak moc jsem od ní očekávala. Šla jsem do toho s tím, že je to další dystopický fantasy román, kterým zabiju dlouhou chvíli a která mi zpříjemní víkend. A na jednu stranu jo, příběh, zápletka ani prostředí nijak zvlášť originální nebylo, žádné závratné dějové zvraty se nekonaly a hned na prvních pár stránkách jsem měla chuť knihu odložit, jak špatně jsem se v ní orientovala. Tak proč mě tak nadchla? Protože to prostě nejde, nezamilovat si Arii, Perryho (hlavně Perryho ;-)), Uhlíka a ostatní postavy. Úžasně vykreslený vztah mezi hlavními postavami, žádný kýč ani přehnaná romantika. Pět hvězdiček nedávám jenom proto, že si je schovávám na nejlepší z nejlepších a 4* jsou taky fajn. Knížku jsem shltla na posezení a okamžitě jsem začala shánět druhý díl, tak co jiného to znamená, než že je prostě super? Doporučuji.

Laf
29.03.2014 4 z 5

Velmi pěkné čtení. Sice za začátku bylo těžké se vžít a pochopit svět popisující v knížce, ale pak celé to čtení šlo velmi rychle a těžko se od toho šlo odtrhnout :-)

Elvire Fogharty
22.03.2014 5 z 5

Ten zatracenej Peregrin! Neví jak zacházet s holkami. :-D

Relativion
11.03.2014 2 z 5

Zajimavé téma ale jinak mě to nějak nenadchlo. Možna 2.5 bych ještě dal ale vic ne.

Anet933
15.01.2014

Nenechte se odradit začátkem - je poněkud zmatenější. Autorka nás ihned hází do "vody" a chce po nás abychom plavali :D Je to nezvyk, oproti knihám, ve kterých je vše důkladně popisováno, ale věřte, že po pár kapitolách vše pochopíte (méně podstatné věci klidně až na konci knihy).
Také se neděste korektury (pokud tedy nějaká vůbec byla). Když chyby vyloženě nehledáte, tak si jich nevšimnete. Jen občas některé "bijí" do očí - místo už/až, špatný slovosled,... Není to ale na každé stránce.
Knihu celkově, bych hodnotila velmi kladně. Zapůsobilo na mě střídání postav, kterého jsem se zezačátku bála. Také prostředí, kde se celý příběh odehrával, je úžasné. Autorka musí mít velikou fantasii.
Co mě ale nadchlo nejvíce, byl rozvoj vztahu mezi hlavními hrdiny. Je nádherně vykreslený a vyrazí vám dech. Pomalé zamilovávání, které vás ohromí.
Celkové zhodnocení: Kniha je velmi pěkně napsaná. Nadchne rozhodně většinu nadšenců dystopie a i jiné. Nejlepší na knize jsou promyšlené postavy. Jen úprava textu je místy slabší.

suze
13.12.2013 5 z 5

Začátek mi přišel trochu chaotický, ale tak už to u knížek s vyfantazírovaným světem bývá, musíte se v něm prostě trochu zorientovat. Jinak ale dobrá knížka, celkem nápaditá, ale nic těžkého... Pokud hledáte nějakou oddychovku, pak je tato knížka správná volba...

jana89
29.11.2013 4 z 5

Na knize se mi líbilo, jak byla vyprávěna... prolínaly se zde příběhy dvou osob, které pocházely ze dvou rozdílných prostředí.. také se mi líbilo to, jak se radikálně změnil vztah mezi nimi, kdy na začátku to byla nechuť a později až láska...
Jen na začátku knihy jsem byla poněkud zmatená... přišlo mi, jako bych se hned na začátku příběhu dostala do poloviny knihy a bylo z počátku těžké se zde orientovat... kniha se mi ale i přes to líbila :-)

DajaF
27.09.2013 4 z 5

Začátek knihy mě vůbec nenatchl, ale jak šel děj, tak jsem si postavy čím dál víc oblíbila. Druhý díl už je doma tak se těším !!!

Lucka.79
29.08.2013 5 z 5

Zajímavý příběh, začetla jsem se rychle a určitě doporučuji.

antiutopie, dystopie, kakotopie dobrodružství

Veronica Rossi
brazilská, 1973
2012  83%Pod nekonečnou oblohou
2014  88%Do Poklidné modři
2013  83%Cesta věčnou nocí

Kniha Pod nekonečnou oblohou je v