Pod nekonečnou oblohou

Pod nekonečnou oblohou https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126557/pod-nekonecnou-oblohou-126557.jpg 4 634 137

Nebe série

První díl futuristické postapokalyptické trilogie. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt – ve volné přírodě nemá šanci přežít. „Divoch“ Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů. -- 1. vydání.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Under the Never Sky , 2012

DominikaFuch
22.08.2015 4 z 5

Super kniha! Přiznávám, že pravopisné chyby byly do očí, ale i tak se stal Perry mou oblíbenou postavou. Těším se i na další díly.

Rezkaaa
22.08.2015 5 z 5

Byla jsem velmi příjemně překvapena, jak rychle mě dokázal autorčin styl psaní vtáhnout do děje a bez obtíží mi představit celý nový svět a během chviličky jsem si tak připadala, že to tam znám odjakživa.
Postavy Árie a Perryho jsou skvěle vykresleny, líbí se mi jejich vývoj, jejich dialogy a všechna dobrodružství, která potkávají. Knížka je opravdu jedna z těch nejlepších fantasy a sci-fi, co jsem za poslední dobu četla.

warca
18.08.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila. Možná jsem od ní čekala víc, ale strašně jsem se na ni těšila. Originální a pěkně zpracované. Těším se na další díl.

Jaymay
06.08.2015

Nezlobte se na mě, ale tuhle knihu nemohu hodnotit. Vůbec jsem jí nepřišla na chuť, ztrácím se v postavách, v ději i v logice psaní. Nejspíš chyba překladatele ale věty a návaznost děje mi místy nedávají smysl. Bohužel nejsem schopna jí číst dál.

Aneth.com
24.07.2015 3 z 5

Jako většina komentářů zde - prvních 100 stran nic moc, stále se dozvídáme nové věci, které však nejsou blíže vysvětleny, proto celkově působí trochu zmateně. Pak ale kniha nabírá jiný, zajímavější směr. Avšak i přes to bych si knihu již znovu nepřečetla. Navíc chyby v textu jsou místy opravdu nepřehlédnutelné.

jul5989
22.07.2015

Úžasná knížka! Ten děj, hrdinové, prostě všechno skvělé! Doporučuji!
Mimochodem, nevíte kdy bude film?

EllenQa
10.07.2015 5 z 5

Začátek se mi četl docela těžko, ale pak se to rozjelo a já jsem celou knížku přelouskala asi tak za tři hodinky. Hodně originální téma a velice dobře zpracované Teď hodlám číst druhý díl, tak snad mě nezklame.

Lorrainee
10.06.2015 2 z 5

To jako vazne? Ale no fuj...

minimonisek
24.05.2015 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, námět byl dobře zpracovaný a jde zase o něco jiného, než jsem dosud četla. Druhý díl si rozhodně přečtu.

Terka18
13.05.2015 5 z 5

Knížka není vůbec stejná jako ty co jsem četla. Není to žádná úžasná romantika. Ano je tam taky, ale neodvíjí se kolem ní celý příběh. Knížka mě nadchla tím, jak byla pojata. Ukázka toho, jak se lidé chovají a vyvíjí v životě a jak se dokáží chovat. Knížka mě uchvátila a ráda se k ní vrátím. Jen doufám, že poslední díl, dopadne dobře.

kklepkaa
06.05.2015 4 z 5

Tohle není žádná další tuctová romance, kde dobro zvítězí nad zlem (stejně doufám v happy end), ale příběh působí velmi reálně a i když jsou vaše záměry správné, nemusí se setkat s pochopením okolí. Tahle kniha je spíš víc na zamyšlení, ale že bych se nějak dějově nudila se říct rozhodně nedá... Také je krásně vidět, jak se postavy vyvíjejí... hlavně u hlavní hrdinky. Velmi se těším, až se mi do ruky dostane poslední díl.

Akjadzord
28.03.2015 5 z 5

Tahle knížka byla naprosto dokonalá ♥. Škoda že se to kvůli špatnému vydání nedá říct i o ostatních dílech...

ElisR1
27.03.2015 4 z 5

Pěkná kniha, sice jsem ze začátku byla docela zmatená, ale celkově se mi líbila

Sušenka1556
22.03.2015 5 z 5

SKVĚLÁ!
Jen jsem si ji přinesla domů z knihovny ,tak jsem se do ní pustila. Chvíli jsem musela počkat ,něž mě kniha tak úplně pohltí ,ale šlo to celkem rychle :)
Doporučuju!
Nyní už mám v sobě nahltané všechny díly :D Skvělá série ! :)

Kerdix
14.03.2015 5 z 5

zajímavá knížečka, pro volnou chvíli skvělá

VioletRainbow
09.03.2015 5 z 5

Po asi prvnívh třiceti stranách jsem myslela, že už se nezačtu. Autorka vás vhodí přímo do děje a nic nevysvětluje, takže se mi děj zdál příliš zmatený. Ale vytrvala jsem a byla jsem náležitě odměněna. Děj se skvěle rozjel a dostavila se i očekávaná vysvětlení. Jako fanoušek dystopií jsem z děje nadšená a rozhodně se těším na další díly :-)

P.S. Korektor by měl změnit povolání! :D

AylinLeto
25.02.2015

Kaia: Myslím, že není moc vhodné takhle bez varování vytroubit největší spoiler celé série.

Kaia
23.02.2015

Rozhodla jsem se tuto knížku číst poté, co jsem narazila na divergenci. Doufám,že si autorka nelibuje ve špatných koncích, jelikož v posledním dílu divergence (alianci) zabila hlavní hrdinku a já jsem brečela, což se mi stalo poprvý. Jinak tahle knížkapodle popisu vypadá že bude podobná jako delirium. Už setěším :)

maca5449
22.02.2015 4 z 5

Prvních 20 stran jsem měla dojem, že to bude pěkná chujovina, která mi možná nebude ani stát za dočtení. Byl to omyl. Kniha se pěkně rozjela.Těším se na další díly. :)

Andy0892
24.01.2015 3 z 5

Četa jsem ji v angličtině, takže jsem se naštěstí vyhnula chybám v českém překladu. :-D Kniha byla dobrá, ale ve stejném žánru podle mě jedna z těch slabších.

antiutopie, dystopie, kakotopie dobrodružství

Veronica Rossi
brazilská, 1973
2012  83%Pod nekonečnou oblohou
2014  88%Do Poklidné modři
2013  83%Cesta věčnou nocí

Kniha Pod nekonečnou oblohou je v