Pod nekonečnou oblohou

Pod nekonečnou oblohou https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126557/pod-nekonecnou-oblohou-126557.jpg 4 633 137

Nebe série

První díl futuristické postapokalyptické trilogie. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt – ve volné přírodě nemá šanci přežít. „Divoch“ Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů. -- 1. vydání.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Under the Never Sky , 2012

EvaWimmerová
21.07.2017 5 z 5

zajímavý příběh, dobrá zápletka a pro mě dokonalé hlavní postavy. Nemohu nikde sehnat další díl, nevíte o nějakém obchodě, kde je druhý díl dostupný??

jana5962
02.07.2017 5 z 5

Pred par minutami docteno. Skveli zazitek. Musim si nekdr koupit dalsi dily. Zabilo mi to nudne chvili v praci.

jana1599
31.05.2017 3 z 5

Taková dost naivní story spíš pro teenagery, ale nutno říci, že je to poutavé a nedá se od toho snadno odtrhnout :) Navíc hlavní mužská postava je fakt sympaťák, ať chcete nebo ne. Další díly si přečtu.

Napůlanděl
18.05.2017 5 z 5

Musím říct, že do knihy jsem vkládala hodně nadějí a tato kniha je dokonce předčila…Jsem nadšená…Byl to krásný pomalý příběh, který se pomalu rozjížděl, aby pak uvedl něco velkolepého…Hned zítra začnu číst druhý díl…To bylo neskutečné…Postavy byly promyšlené, schopnosti byly zvláštní a originální a zápletka byla zvláštní, taková typická, ale zároveň jiná…

violet1313
18.04.2017 4 z 5

Víc prosím. Jediné, co mi naknize vadí je rozsah. Moc krátká.
Od začátku se něco děje a mě se ten děj opravdu líbil. Svět, který autorka buduje je skvělý a originální. To jak funguje jejich "magie" je perfektně vymyšlené.
Jen jsem ze začátku byla hodně zmtená, ale nakonec jsem se do všeho dostala. Doporučuji ♥

Lucik100
05.04.2017 5 z 5

Fantastická knížka se skvělým spracováním.

bara9550
14.03.2017 5 z 5

Na začátku jsem se trochu ztrácela, ale dál už jsem to přečetla jedním dechem.
mrzí mě, že knihy už nejsou k sehnání, ale když hledáte najdete je ke stažení v elektronické podobě.
Příběh byl fantastický, Perry je prostě štramák, ať si ho představíte jakkoli. Kupodivu i Árie Vám není vedle něj prosti srsti.
Kniha je postavena na sci-fi základu, který si myslím, že tak scifi ani být nemusí během pár let? Možná, uvidíme, jestli se dožijeme, nicméně já už se jdu vrhnout na druhý díl a nemůžu se dočkat :)

kikibo
17.02.2017 5 z 5

Zezacatku jsem se tim musela prolouskat ale jak pisou ostatni po 30strankach se to rozjede a uz hltam druhy dil .:)

elisnovotna
16.02.2017 4 z 5

Parádní námět..... Jde vidět, že si to autorka opravdu promyslela a že nikoho neokopirovala. Na druhou stranu se mi to špatně četlo, některé věty jsem četla i několikrát po sobě, než jsem je pochopila. Celkem dost překlepů a chyb. Ale velmi oceňuji námět a za to dávám 4*. Ještě jsem chtěla podotknout, že jestli ji teprve někdo budete cistw,nenechte se odradit (asi) prvními 40stránkami. Než se děj rozhoupe a začne se něco dít celkem nuda.

terkavelcova
18.12.2016 4 z 5

Parádní fantasy. Škoda že další díly jsou vyprodané

Arwen329
03.10.2016 1 z 5

Tak z téhle knihy jsem maximálně zklamaná, vůbec mě nezaujala a tudíž jsem jí ani nedočetla. Možná se k ní v budoucnu vrátím ale to fakt jen možná.

simviki
29.08.2016 5 z 5

U téhle knihy krom svižného příběhu, který vás vtáhne do děje (ovšem ten překlad !), musím ocenit autorčin nápad ohledně Říší.
V době, kdy je možné se lehce spojit s kýmkoliv najednou na fb, v době, kdy je možné hrát hru on line s 50 lidmi najednou, v době, kdy většina teenagerů téměř bez svého I-Podu a wi-fi on line nedá ani ránu, si můžeme určitě všichni reálně představit , že by takový dystopický svět mohl docela dobře fungovat.
Dokonce bych se nedivila, kdyby za pár desítek let, už takové Říše v rámci počítačových her bylo možné běžně navštěvovat. Umíte si to představit ? Mít obličej a postavu jaký si jen můžu přát, účastnit se her a sportovních soutěží, k nimž si mohu navolit vhodnou výdrž a schopnosti, podívat se na všechna místa světa, setkat se s nějakou oblíbenou osobou, stát se kýmkoliv se mi zachce, vnímat všechno skoro jako by to bylo skutečné, včetně pachů a chutí..
WOW! Jak několikrát v knize zmiňují: „ Lepší než skutečnost “,

Nebo to tak úplně není…?

adela3429
13.08.2016 3 z 5

Prvních cca 90 stran to byla strašná nuda, pohrávala jsem si s myšlenkou, že knihu odložím a nedočtu, ale nakonec jsem vytrvala a jsem ráda. Pak se příběh rozjel a začal mě bavit! :)

PetraBery
26.07.2016 5 z 5

Nejsem cílová skupina pro tuto knihu, přesto jsem si jí neskutečně užila. Svět, který autorka vytvořila, mě přes počáteční tápání zaujal, Aria i Perry byli jako hlavní hrdinové uvěřitelní a vývoj jejich vztahu mě moc bavil. Další díl určitě přečtu.

HannaFuchs
15.07.2016 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Na začátku se sice nemůžete zorientovat, ale po pár stránkách se do příběhu ponoříte jako nic.

RiverSong
20.06.2016 5 z 5

Na začátku to byl poněkud zmatek, ale po chvíli jsem se dostala do děje a všechno bylo v pořádku. Čtivá kniha, děj má švih. Velmi se mi líbil postupný vývoj vztahu, který se vytvořil mezi Árií a Perrym a zrovna tak i vývoj Árie samotné. Rozhodně doporučuji

kkeisha
15.06.2016

Zaujimava kniha , zo zaciatku to bol sice chaos ale potom sa to citalo dobre. Zhltla som ju na posedenie ☺

Babsie
15.06.2016 4 z 5

Tahle série mě naprosto okouzlila. Příběh byl oddechový, četl se dobře, ale občas i překvapil a pobavil. Postavy byly skvělé, hlavní hrdiny jsem si hned oblíbila a po nich samozřejmě Roara a Uhlíka. Svět ve kterém se příběh odehrával byl nádherný, samozřejmě děsivý, ale mě naprosto uhranul. Vůbec mi nevadila milostná zápletka, protože nebyla zbytečně romantická a pro mě byla dost nezvyklá. Přece jenom mezi nimi byly obrovské kulturní rozdíly. Postavy se za tři díly opravdu neuvěřitelně vyvinuly, což na knihách oceňuji. Jejich charaktery byly vyzobrazeny skvěle. Celkově prostředí i postavy byly dobře popsány. Několikrát jsem se neskutečně dojala. Z postapokalyptických příběhů jeden z nejlepších!

CHESS
27.05.2016 4 z 5

Ze začátku jsem knize moc nerozuměla, ale po pár stránkách jsem se zaběhla do děje a udělala si obrázek o tom, co se děje. Líbilo se mi, že "moudrooko" překrývalo realitu a dělalo ze světa lepší místo, ale na druhou stranu jeho uživatelé byli velice naivní a zbaveni pravého smyslu života. Komu by se nelíbilo necítit bolest nebo strach? Ale když se do takové situace dostanete jsem zmatení a vystrašení a nevíte, co od toho očekávat. Ale Arie se celkem rychle přizpůsobila a když se konečně po trochu zdlouhavém začátku dostala k Perrymu děj se pořádně rozjel. Líbilo se mi jak autorka udělala z divochů vyvinutější bytosti, i když žili jako zvířeta venku a lidé s technologiemi ani neznali pravý smysl života. Žili ve své bezpečné bublině, až se najdednou Arie dostala na druhou stranu a poznala, že nemůže nikoho odsuzovat za jeho způsob života. Beztak jí nic jiného nezbývalo, když je jako oni :) Konec mě trochu rozhodil, když odešla, ale alespoň se můžeme těšit na další díl, až se znovu setkají :)

Jediné co mě trochu mrzí jsou nesmyslné a do očí bijící chyby! Navzdory tomu doporučuji :)

Boudicca
21.05.2016

Začátek knihy se docela táhl, ale jakmile se Arie s Perrym setkali, existoval už pro mě jen svět v knize. Spisovatelka poutavě vyjádřila hlavní myšlenku a líbily se mi i náhlé zvraty. Určitě doporučuji.

antiutopie, dystopie, kakotopie dobrodružství

Veronica Rossi
brazilská, 1973
2012  83%Pod nekonečnou oblohou
2014  88%Do Poklidné modři
2013  83%Cesta věčnou nocí

Kniha Pod nekonečnou oblohou je v