Nebe nezná vyvolených

V horském sanatoriu se setkají dva hráči se smrtí - krásná, ale nevyléčitelně nemocná Lillian a stárnoucí automobilový závodník Clerfayt. Lillian přes varování všech opouští sanatorium a odjíždí s novým známým do Paříže. Nehodlá promarnit ani vteřinu. Rodící se láska mezi ní a Clerfaytem je bez minulosti a budoucnosti, odměřuje ji čas od závodu k závodu a od jednoho záchvatu nemoci k druhému. Zpočátku nezávazný vztah se začne komplikovat… Přeložila Věra Houbová. Váz., 280 stran, 12,5 x 20 cm...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103034/nebe-nezna-vyvolenych-103034.jpg 4.41979

Kniha Nebe nezná vyvolených

Micha-Él
předevčírem

Nádherný příběh se stejně nádherným zpracováním! Remarque psal neskutečně procítěně, což na jeho dílech oceňuju nejvíc. Při četbě si člověk uvědomí, jak moc cenný je život, zdraví, čas, a že bychom si toho všeho měli užívat, dokud můžeme. Jedná se o hluboce lidský román doplněný o filozofické myšlenky, které budou vždy aktuální - otázky života a smrti, zdraví a nemoci, naděje a beznaděje, radosti a smutku...

"Člověk nedělá vždycky, co je správné. (...) Dokonce ani když to ví. V tom někdy bývá kouzlo života."

"Žárlivost přece nezačíná člověkem a taky jím nekončí. Začíná vzduchem, který milovaný člověk dýchá, a nikdy nekončí. Ani smrtí druhého."

"Naším neštěstím je, že věříme, že máme právo na život. Ale nemáme je. Když tohle člověk pochopí, opravdu pochopí, pak mnoho hořkého medu rázem zesládne."

Kanylka

Ona před smrtí utíká. On s ní hazarduje na závodní dráze. Příběh o životě, smrti a jiných záležitostech.

zdenaR

Po desítkách let opět návrat ke klasice.
Nádherně napsaná kniha s pravdivým příběhem, hluboké zamyšlení nad životem a jeho naplněním.

AnselmaAlois

Krásná kniha, je čtivá a přitom tak smutná, nutí vás zafilozofovat si nad životem který žijeme jako by to byla samozřejmost, a přitom si neuvědomujeme, nebo si nechceme uvědomit, že každým prožitým dnem jsme blíž Smrti.

georginaa

Četla jsem před lety a teď si to pustila v audio verzi. Je to promyšlený příběh mezi mužem a ženou. O co v životě člověk může přijít, to bohužel každý na to přijde, až když se blíží konec života. Přesto člověk bojuje do poslední chvíle a chce dosáhnout něčeho, co ho v skrytu duše naplní.

soupik2012

Příběh je vystavěn především na dialozích a to zejména mezi mužem a ženou. Muž smrt vzývá, žena se jí snaží utéci. Přestože je příběh značně předvídatelný a také dost podobný jiné knize téhož autora: „Tři kamarádi “, nutí k zamyšlení a chytne za srdce. Myslím si, že tento příběh musí každého donutit zamyslet se nad svým vlastním životem. A to je asi tím největším oceněním jakého může spisovatel dosáhnout. Audioknihu kterou načetl pan David Novotný, mohu jenom vřele doporučit.

BaPe895

Krásné,ale moc smutné.

Adze

Jedna z prvních knih, kterou jsem si od Remarqua přečetl. Kniha se zabývá tématem smrti a života; co je lepší trpět celý život, tím, že víte, že co nejdříve zemřete na tehdy nevyléčitelnou chorobu a nebo žíti plnohodnotný život bez nemoci? Právě touto myšlenkou se v této knize snaží Remarque zabývat. Kniha mne oslovila nejen zajímavým obsahem, ale i samotným názvem (Nebe nezná vyvolených) k zamyšlení.