Nebe nad močály

Nebe nad močály https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178399/nebe-nad-mocaly-178399.jpg 5 18 2

Chesterton
19.11.2018 5 z 5

Kniha nebude pro každého. Mě potkala hodně mladou skoro malou. Vesnický život Marie mě něčím fascinoval. Velká rodina, těžká práce na poli, milující a zásadová rodina. Víra, která něco znamená. Zůstala v mém životě jako stále zářivá hvězda odvahy. Jako příklad opravdovosti, který se zdá nenapodobitelný a zároveň tak krutě skutečný.

Robert Cambert
10.09.2011 5 z 5

Hodnotit tuto knihu znamená vyjádřit se ke dvěma věcem: k životu dívky z italského Lazia a k životopisu, který byl oficiálně schválen církví v roce 1970. Zastavme se jen u Marie Goretti. Jak je možné, že nás příběh zavražděné jedenáctileté negramotné holky z vesnice tolik oslovuje? Není to žádná ikona, kterou by si půjčovalo víc světů, víc pohledů - patří jen katolické ideologii. Umělci, a hlavně literáti, by s tím už konečně měli něco dělat! Za tou zářivou pohádkou o věřící "Červené karkulce" tepe skutečné, lidské srdce, které není třeba dávat do stříbrného relikviáře, aby druhým vhánělo slzy do očí, aby je učilo, co jak drahý je lidský život, jak drahé je udržet si důstojnost k sobě samému, nejen před tváří boha, ale i před sebou samým. Dívka, snad sestra Anny Frankové, říká, že není důležité život prožít, ale život předat - obětí, láskou nebo jakoukoliv jinou cestou.