Nebe mé lásky

Nebe mé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2401/nebe-me-lasky.jpg 4 331 50

Geraldova série

1. díl

Bohatý rančer Jack Mercy ve své závěti určí, že jeho tři dcery - které se navzájem vůbec neznají, protože jsou z různých manželství svého otce - musejí spolu strávit celý rok na ranči, jinak že o svoje mnohamilionové dědictví přijdou. Na samotě, jen ve společnosti dělníků a několika sousedů, tedy žije světácká scénáristka Tess, plachá učitelka Lily, kterou pronásleduje její bývalý násilnický manžel, a praktická Willa, jež vyrůstá na ranči od dětství. Než si na sebe zvyknou, dojde k mnoha sporům a hádkám, ale nakonec je stmelí nejen touha po dědictví, ale i strach z šíleného masového vraha, který řádí v okolí, láska ke třem mladým rančerům a nakonec i skrytá, nicméně silná, povahová příbuznost....... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Montana Sky , 1996

be_pa
21.01.2024 4 z 5

Moje první knížka od této autorky. Příběh se mi líbil. Každá ze sester měla úplně jinou povahu, všem jsem fandila.
SPOILER: jen na mě moc krve s podrobnými popisy krutostí. A nikde žádná policie.

Naďa2411
09.01.2024 5 z 5

Když zemřel Jack Mercy, jeho tři již dospělé dcery, které se nikdy neviděly se setkaly až v den jeho pohřbu. Tess je režisérka v Hollywoodu, Lily se právě rozvedla, protože muž jí fyzicky týral. Poslední dcera Will žila s otcem na ranči a byla tvrdě jím vychovávána. Bez citu, bez lásky. Matka jí zemřela, když byla malá . Hrála si svým nevlastním bratrem s matčiny strany Adamem. Jack se dvakrát rozvedl a o bývalé manželky ani první dvě dcery nejevil zájem. Ranč podle závěti zdědí každá z dcer jednou třetinou, pod podmínkou, že rok musí být všechny dcery na ranči. Tři sestry se navzájem poznávají a věří, že spolu rok zvládnou ku prospěchu nabytí závěti. Je tu ale někdo, kdo z toho chce mít prospěch i pro sebe....a nic a nikdo mu nebude bránit....Autorky styl se mi v knize líbil, v knize plynule přechází od "červené knihovny " k psychotrileru. Jsou zde zachyceny jak velmi lechtivé scény tak oproti tomu i velmi brutální. Kniha byla vybraná Ježískem....trefil se do mého vkusu.

monika0181
10.12.2023 5 z 5

Tohle je víc triler než romantika pro ženy. Po letech je to mé setkání s autorkou. Můžu říct, že jsem překvapena a to příjemně. Knížka patřila u mě mezi odloženky a moc se mi do čtení nechtělo. A nakonec jsem ji přečetla téměř jedním dechem a moc mě bavila. Krom neskutečně vykresleného prostředí Montany, jsou i velmi pěkně popsané postavy knihy. Ta rozdílnost povah, jejich rysy super. Jako příběh poskládáno velmi dobře, postavy/páry se krásně doplňovaly. Velmi dobře promyšleno. Je to sice napínavý příběh, plný i smrti, ale je poutavý, čtivý a jen tak vás nepustí a rozhodně mu nechybí romantická linka. Jsem příjemně překvapena, asi opět někdy po knize od autorky zase sáhnu.

Janík61
21.09.2023 4 z 5

Příjemné čtení s předvídatelným koncem a milostnými zápletkami, ale to vůbec nevadilo. Kniha se mě líbila.

Staňule48
06.09.2023 3 z 5

Velmi nenáročné čtení..ale na oddech dobrý.
Líbilo se mi vykreslení prostředí. Montana je nádherná.

Tamirai
09.07.2023 5 z 5

Veľmi sa mi páčila tato kniha. Prostredie hôr a vlastne aj rančov v tom okolí bolo super. Ja by som sama síce asi chovala z toho asi len kone a sliepočky by mali svoj priestor a mala by som z nich tak vajíčka :).

Každopádne k príbehu - fu, bolo to napínavé, milé aj vtipné. Nečakala som, že sa môj tip na zločinca zmení, a že ma niečo prekvapí, ale bolo to tak.
Super.
A pokiaľ ide o setry, lepšie to byť nemohlo, každá tak iná a pritom mali niečo spoločné. Aj to ako to dopadlo, tak to malo byť.

Moja romantická duša je spokojná. Všetko dobre skončilo - preto čítam takéto knihy, toto nepovažujem za spoiler.

Nora a jej knihy ma zatiaľ nikdy nesklamali.

pegasek
24.01.2023 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha.Na to že má skoro 500 stran jsem ji měla přečtenou za 3 dny.jedna z nejlepších knih

bekule
12.11.2021 5 z 5

Nejvíc mě asi bavil skvěle vylíčený život a práce na ranči během celého roku.To NR umí velmi dobře ,vždy přiblížit různé prostředí a povolání .Kdo očekává romatiku bude zklamán,protože rázná Willa si nezadá s hasičkou Rowan ze "Zahráváš si s ohněm" možná je ještě drsnější. Jakmile se začne schylovat jen k náznaku něčeho něžnějšího hned se ohání ráznou pěstí nebo příkrým slovem a jedna z jejích sester se jí zdatně přibližuje a k romantice autorka nesklouzne ani v úplném závěru. Zápletka je tentokrát hodně vražedná a krvavá, vrah o sobě dá vědět velmi brzy na začátku a jeho zločiny se táhnou celou knihou až do konce.

Elapheg
24.10.2021 5 z 5

Na Noru Robertsovou jsem byl zvědavý, jak píše. Na začátku bych měl zmínit, že nejdříve jsem viděl film před mnoha lety a pač jsem si z něj nepamatoval důležité detaily, zkusil jsem knihu. Rančer Jack Mercy ustanoví v závěti podmínku, že ranč po jeho smrti dostanou jeho tři dcery Willa, Lily a Tess jedině tehdy, když na ranči spolu dokáží jeden rok žít. Do té doby se vůbec neznaly a každá vyrůstala jinde. Každá je odjinud a na ranči vyrůstala jen Willa. Postupné seznamování sester naruší série vražd v okolí ranče. Některé scény byly dost ostré, sice proložené romantikou, ale dost ostré. Co se vražd týče, Nora Robertsová je rozhodně ostřejší než Sandra Brown, milostné zápletky má dobré, ale Sandra Brown má promyšlenější thrillerové zápletky. Kniha Nebe mé lásky se mi líbila, ale je to thriller říznutý romantikou. Je to příběh, který mi byl docela sypmatický. Kdysi jsem kolem koní chvíli amatérsky vypomáhal, takže některé práce na ranči mi byly blízké. Myslím, že knihu mohu doporučit romantickým duším. Pět hvězd si kniha zaslouží. :-)

harena
03.07.2021 5 z 5

Po dlouhé době jsem si přečetla další "Robertsovku" a jsem moc spokojená. Zařadila bych knihu jako thriller pro ženy. Není to jenom romanťárna, láska a sex, je tu i napětí, protože kolem ranče se potloukají nebezpeční zločinci a občas se objeví i nějaká mrtvolka. Děj je vlastně prozrazen v anotaci, jak to dopadne se dá předpokládat, ale vrah je tajemný až do konce. Moc se mi líbí, jaká slovní spojení Nora užívá, např. " vlčí čelisti vichru jím zmítaly", "světlo ho švihlo jako blesk neředěného alkoholu", baterka blikala jako splašený mol" atd, a protože tu nechyběl ani humor, čtení jsem si užila a brzy si zase nějakou knihu od NR přečtu.

katkaq
20.04.2021 3 z 5

Hrozně mě mrzí, že se tady autorka nerozhodla pro klasickou triologii. Ráda bych viděla rozpracovaný příběh každé sestry a věřím, že bych si je i víc užila. Romantika propojená detektivní až téměř hororovou zápletkou, která neurazí. Roberts zkrátka umí psát.

Sabča817
21.03.2021 5 z 5

Super kniha! 1z nejlepších této autorky. Teda ta 1. kapitola s pohřbem nic moc, ale zbytek knihy mě pohltil. Též mi bylo od začátku jasné, kdo se jak spáruje. Vraha jsem typovala někoho jiného, pak přišlo veliké překvapení. Sestry byly sympatické, až jsem jim záviděla jejich sesterský vztah. Rozhodně DOPORUČUJU přečíst! :-)

jinbr
09.12.2020 5 z 5

Nora má podobný styl jako Sandra Brown, s tím rozdílem, že s klidem nechá ve svých románech umřít více lidí. V tomto případě jsem až do konce tápala, kdo to byl. Líbil se mi vývoj vztahu tří sester, i když změna názoru Tess byla taková trochu moc překotná. Ale jinak to bylo napínavé čtení, prostředí ranče se mi také vždy líbí.

georginaa
20.10.2020 5 z 5

Kniha mě velice bavila - opět můj oblíbený ranč. Tři sestry, každá žila jiný svůj život a když je dala dohromady smrt jejich otce, musely spolu začít vycházet. I když to ze začátku bylo divoké, přeci jenom tamní život je něco jiného než ve městě. Holky si na sebe zvykly a dokonce našly i nové lásky. Líbilo se mi , že je tam i taková menší detektivní zápletka. Film byl též pěkný, povedl se.

pip11
21.09.2020 2 z 5

Bylo zde na mě přespříliš krvavých detailů a násilí… Příběhy sester byly fajn, takže jen kvůli nim jsem to dočetla.

petula4539
10.08.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha, tak sem si zvykla na děj,postavy a vše,ze je mi lito ze sem dočetla. Hned bych brala nějaké pokračování ???? vřele doporučuji

helenah
12.06.2020 5 z 5

Taková moje srdcovka, ke které se pravidelně vracím. Nejprve jsem přečetla, pak viděla i televizní film Montana Sky, který podle ní byl natočený. Postavy knihy dostaly tvář-ty kladné mám ráda ještě víc, ty záporné mi jsou ještě víc protivné :-) Doporučuji jako příjemnou letní četbu.

Kudík
30.04.2020 4 z 5

Nevím, jak přesně hodnotit tuto knihu. Možná kdyby měla o pár stránek méně, tak by jí to jen prospělo (samozřejmě bez vynechání popisu krajiny).
Nevlastní sestry byly zajímavé, ale osobně se mi nejvíce zamlouvala nejstarší Tess. Musím přiznat, že u několika jejích výstupů a dialogů jsem se upřímně zasmála. Ohledně pachatele jsem si nebyla jistá (a to zda je to on, na kterého to ukazovalo). Potom jsem jej uhodla a dokonce jsem i mimo "šílenství" trefila také motiv. Musím přiznat, že mě mrzelo, že jsem se trefila.

Evaho73
24.11.2019 3 z 5

Prvá kniha od Nory Roberts, ktorú som dokázala dočítať a žiaľ musím skonštatovať, že chémia medzi nami nezafungovala ani tentokrát.
Sama neviem čím to je, lebo je to vraj jedna z najčítanejších autoriek.
Páčili sa mi opisy krásnej nespútanej prírody a to je asi všetko. Hlavné postavy nie sú vyprofilované podľa môjho vkusu, buď sú príliš dominantné alebo naopak. Dej bol zbytočne rozťahaný, zápletky síce zavádzajúce, ale nie tým správnym spôsobom, ktorý by ma dokázal zaujať.
Mám pocit, že v knihe bolo až príliš feminizmu, ktorému bolo ťažko uveriť. Pasovať ženu do mužských schopností a potláčať pritom jej ženskosť mi v celkovom ponímaní pripadalo, ako keby to bol homosexuálny vzťah dvoch chlapov a to mi nejak nesadlo.

petraj30
09.10.2019 5 z 5

Opravdu úžasný příběh, až mě mrzelo, že už jsem na konci. Příběh mě opravdu uchvátil, skoro jako bych to prožívala s nimi a po přečtení jsem měla chuť odstěhovat se do divočiny :-)
Velmi jsem si užívala jejich postupné poznávání a sbližování, docházelo tam k mnoha vtipným i napínavým situacím
Moc se těším na další knihy od této spisovatelky

zfilmováno Montana

Nora Roberts
americká, 1950
2000  86%Smrtící nahota
1997  89%Nebe mé lásky
2000  87%Past na dobrodruha
1997  86%Zrozená z ohně
2011  82%Kouzlo okamžiku

Kniha Nebe mé lásky je v