Nebe je všude

Nebe je všude https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225830/mid_nebe-je-vsude-5aa-225830.jpg 4 431 114

Sedmnáctiletá Lennie je knihomolka, má ráda muziku a svůj klarinet. Žije ve stínu své báječné sestry a trochu jí hraje druhé housle. Sedmnáct let se dělily o šaty, myšlenky, radosti i strasti. Ale teď je Bailey mrtvá a Lennie najednou přespává v domě smutku pod zamračenou oblohou. Jako by někdo vypnul nebe. Lennie se navíc do toho všeho zamiluje - poprvé ve svém životě a hned do dvou kluků. Joeho tajemný úsměv trumfne snad už jen jeho hudební talent a Toby je tichý pohodář, skejťák a hlavně Baileyina velká láska. Lennie z toho má pěkně zamotanou hlavu, jeden z kluků jí pomůže vymanit se ze smutku, druhý jí do něj naopak uvrhává. Lennie se pokouší vypsat si duši na každý kus papíru, který najde, ale pomůže jí to najít tu pravou cestu, svou vlastní melodii ve všem tom hluku na světě? Křehký a dojemný příběh o ztrátě a životě, palčivých pocitech bezmoci a nenávisti i lásce zároveň.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Sky is Everywhere , 2010

Baraliska
27.06.2016 4 z 5

Zajímavá knížka. Je to tedy spíše oddechová knížka, ale i tak se mi moc líbila :)

spencer
31.05.2016 2 z 5

Ze začátku jsem se do knížky nemohla vůbec dostat. Později se to zlepšilo, ale některé části mi přišli příliš nudné. Nápad je to originální, ale s hlavní hrdinkou jsme si příliš nesedly.

TerraNova
24.05.2016 4 z 5

Co k tomu dodat. Chytla mě svojí jedinečností tak, že jsem jí nemohla položit a proto jsem jí měla během jednoho dne přečtenou. Je to taková z části smutná z části romantická a z části bláznivá knížka. Ale asi to nebude šálek kávy pro každého - pro mě byl. :)

klarinka9974
18.05.2016 5 z 5

Skvělý, čtivý příběh o nešťastné ztrátě mladé dívky, o zlomeném srdci a přešlapů všude okolo. Do této knihy jsme se ponořila a vyplula z ní až na samotném, šťastném konci. Moc se mi příběh líbil a těším se na další knihy od této autorky.

Attia
15.05.2016 4 z 5

Kniha byla neskutečně bláznivá! Až jsem si říkala, jestli z ní nezačínám trochu bláznit taky, hlavní hrdinka a její rodina jsou docela silný šálek kávy! Ale to spíš v dobrém slova smyslu, ačkoliv oproti Dopisům na konec světa, které jsem četla před tím, je Nebe o něco slabší.

Lístečky jsem občas ani nerozluštila, ale považuji je za hezký a nakonec dobře využitý nápad.

MíšaK.
09.04.2016 2 z 5

Knížka byla sice poměrně čtivá, ale nudná. Některé pasáže moc zdlouhavé a příběh nijak originální. Za mě asi ne, četla jsem lepší knížky. Jediné, co bylo hezké, byly básničky, které by mohli být lépe k přečtení.

Milášek
22.03.2016 4 z 5

Velmi rychlé čtení.... Je pravda, že v reálném životě by Lenni asi trpěla víc ze ztráty sestry. Měla jsem teda co dělat abych přečetla její vzkazy, které pohazovala(totálně naškrábané :D). Ale myslím si, že to příběhu dodalo něco navíc.

LuCyMcLy
19.03.2016 4 z 5

Velmi křehký a dojemný příběh o dospívající dívce jménem Lennon, které nedávno umřela sestra. V příběhu se dozvídáte o tom, jak se se sestřinou smrtí snaží vypořádat a přitom žít prostě dál. Do toho se v jejím životě objeví nový kluk, který s ní sdílí stejnou vášeň k hudbě jako ona sama.
Tahle knížka se mi opravdu zalíbila a dojala mě. Příběh byl čtivý a stále se v něm něco dělo, takže jsem se vůbec nenudila. Už se těším na autorčinu další knihu: Dám ti slunce.

warca
15.03.2016 3 z 5

Chování Lennie a Tobyho bylo hrozný.
Líbili se mi ty lístečky a přišlo mi hezký, že je Joe hledal :)
Jinak asi do půlky jsem byla rozhodnutá dát jen ** ale konec byl přeci jen dojemný ...

Minde123
12.03.2016 4 z 5

Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická. Knížka byla nádherně napsaná, i když jsem se někdy ztrácela v autorčiných zvláštních přirovnáních :D Musím říct, že jsem se do knížky dost vžila a čím víc jsem četla tím víc jsem se vciťovala do Len. Nakonci knížky mi připadalo jako by Baily byla i moje setra a že jsem ji taky ztratila...Byly samozřejmě chvíle kdybych Len nejradši nafackovala a fakt jsem nechápala proč se pořád chová takhle pitomě, ale to nijak nezmenšilo můj celkově dobrý dojem z knihy. Jsem ráda, že to dopadlo šťastně. Ale bych řekla, že se to nedá brát jako klasický happyend...bylo to takové jiné jako by se autorka snažila, aby každý pocítil nakonci trochu optimistické nálady(když teda přehlédnu přeslazený konec té scény v lese ...to bylo i na mě trochu moc sladké..). Jediné co mě dost štvalo bylo ne příliš dobře čitelné písmo, kterým byly psané básničky( Mimochodem většinou moc zajímavé a hezké básničky :) )

i.love.books@
14.02.2016 4 z 5

Je to skvělá kniha, kterou doplňují vzkazy a vzpomínky. Jen Tobyho nemusím...

Efeméra
31.01.2016 3 z 5

Co na knížce musím ocenit, je poetický jazyk, ten styl, kterým je napsaná. Autorka výborně popsala pocity ztráty blízkého člověka. To je ale asi tak všechno. Nelíbilo se mi chování hlavní hrdinky - když si o sobě myslela, že je děvka, jen jsem tiše souhlasila. Její obsese sexem a podivné myšlení mi přišlo vážně na hlavu. Kdo prosím líbá zárubně a nábytek? Taky jsem si nesčetněkrát říkala, jestli autorka při psaní nebyla sjetá - vlastně by to vysvětlovalo i její nevšední metafory.

lenka5325
25.01.2016

Super kniha strašně moc se mi líbí ale chvílema jsem s ní měla maličko deprese :D

InFinito
17.01.2016 4 z 5

Skvělá knížka. Ze začátku jsem si myslela, že to bude jen taková sladká oddechovka, ale ty Lenniiny pocity a myšlenky ohledně Bailey a pak i ty city k Joeovi/Tobymu mě zasáhly. A líbily se mi i postavy, většina z nich mi přijde zajímavá, 'barevná'. A básničky to celé doplňují, ikdyž jsem ze začátku měla občas problém je přečíst, ale pak jsem si na to písmo zvykla a všechno bylo v pohodě.
Myslím, že o knížce budu ještě dlouho přemýšlet.

Terča.K
16.01.2016 4 z 5

Vezmu to stručně, kniha Nebe je všude se mi opravdu moc líbila a poznámky napsané Lennie krásně dokreslovaly atmosféru celé knihy, problém však byl, že se místy nedaly moc přečíst, což mě opravdu mrzelo. Je zde klasický milostný trojúhelník, přesto si nemyslím, že by kniha byla pouhé love story. Postavy v ní jsou neobyčejné, ale myslím, že vžít se do Lennie může opravdu jen ten, který už zažil ztrátu milované osoby.

Knihomolice
09.01.2016

Úplně boží knížka, nemohla jsem otrhnout oči od písmenek, která stvořila, tak dokonalý příběh. Všem doporučuji!

klarinet02
06.01.2016 5 z 5

Knížka je úžasná. Zbytek 153 stran jsem zhltala za dvě hodiny. Moc všem doporučuji

Anka.
05.01.2016 5 z 5

Krásná a napínavá knížka :) ne jednou sem chtěla hlavní hrdinku praštit po hlavě kvůli její přelétavosti, ale nakonec to dopadlo dobře :)

Maysonnie
30.12.2015 2 z 5

Mě tahle knížka nějak nesedla.
Obal je hezký, je to tak trochu na styl ilustrací knih Johna Greena, líbí se mi :)
Ten příběh mě moc nezaujal. Klasický milostný trojúhelník, který mi nepřišel nijak zajímavý. Celou dobu to bylo jenom o truchlení a porovnávání Joea a Tobyho. Ten smutek a žal se na mě vůbec nepřenesl, což bych řekla, že by se u takových knížek stát mělo. Chybí mi tam prostě nějaká akce, nějaká pořádná zápletka, něco neobyčejnýho, co by mě zaujalo, jenže nic takovýho jsem tam nenašla. Možná je to tím, že prostě nejsem na klasické romány.
Stránky s rukopisy, výpisky, básničkami a citáty napsané Lennie byly podle mě skvělým nápadem, ale je obrovská škoda, že se mi strašně špatně četly. Chápu, že autorka chtěla udělat co nejlepší rukopis, ale i ten by čtenář neměl s obtížemi luštit, jako já. Takže jsem se na to luštění už potom vykašlala. Je to moc dobrý nápad, jenže trochu nedomyšlený...
Hodnotím jako průměrnou knížku.

Kosáče
30.12.2015

Krásný příběh se smutným podtextem, který dodává celé story zvláštní nádech.

přátelství láska smrt hudba pro dospívající mládež (young adult)

Jandy Nelson
americká, 1965
2016  87%Dám ti slunce
2015  75%Nebe je všude

Kniha Nebe je všude je v