Nebe je všude

Nebe je všude https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225830/mid_nebe-je-vsude-5aa-225830.jpg 4 431 114

Sedmnáctiletá Lennie je knihomolka, má ráda muziku a svůj klarinet. Žije ve stínu své báječné sestry a trochu jí hraje druhé housle. Sedmnáct let se dělily o šaty, myšlenky, radosti i strasti. Ale teď je Bailey mrtvá a Lennie najednou přespává v domě smutku pod zamračenou oblohou. Jako by někdo vypnul nebe. Lennie se navíc do toho všeho zamiluje - poprvé ve svém životě a hned do dvou kluků. Joeho tajemný úsměv trumfne snad už jen jeho hudební talent a Toby je tichý pohodář, skejťák a hlavně Baileyina velká láska. Lennie z toho má pěkně zamotanou hlavu, jeden z kluků jí pomůže vymanit se ze smutku, druhý jí do něj naopak uvrhává. Lennie se pokouší vypsat si duši na každý kus papíru, který najde, ale pomůže jí to najít tu pravou cestu, svou vlastní melodii ve všem tom hluku na světě? Křehký a dojemný příběh o ztrátě a životě, palčivých pocitech bezmoci a nenávisti i lásce zároveň.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Sky is Everywhere , 2010

seredomi
11.12.2015 4 z 5

Další pěkná a osvěžující love story. A přece má tato svůj punc výjimečnosti...

Pedruska01
29.11.2015 3 z 5

Knížka nebyla špatná. Četla se hezky, byla i místy úsměvná, ale přeci jenom něco mi na ní nesedělo. Nevím proč, jednoznačně nedokážu soudit. Zřejmě jsem byla moc namlsaná samotnou anotací, velmi dobrým hodnocením a komentáři.
Možná se mi to zdá, ale tohle téma je v poslední době hodně vděčné, leč pochmurné - pro každého. Což asi není moc dobře. Vypadá to, jako bych knihu hanila, ale ne, to já nechci. Mě se to líbilo, ale být autorkou, asi bych na tom ještě zapracovala - hodně. Bohužel.
Musím se přiznat, že ze začátku jsem se snažila číst i "ilustrované" vsuvky od Lennii, která je zanechávala kompletně všude, ale pak jsem to vzdala. Nejen, že jsem měla problém občas se v tom škrabopisu vyznat :D, ale hlavně, nic moc mi to neřeklo a v ději to ani nechybělo.
Dlouho jsem váhala, jak titul ohodnotit. Snad už v polovině knihy mi bylo jasné, že plný počet nedám. Na 4 hvězdy to také nebylo, jelikož znám knihy, které jsem tak ohodnotila a byly stokrát lepší! Za mě tedy hodnocení průměrné.

kendllajf
14.11.2015 4 z 5

jedna z nejlepších. Líbili se mi různé scény. Akorát musím jednu hv. ubrat , protože autorka skákala jen na určitá místa pořád dokola.

zuzkailleova
30.10.2015 4 z 5

Už dlouho jsem knížku nepřečetla takhle rychle. Jakoby to šlo úplně samo.
A je to vážně úžasná knížka! Žal se nějak začal přenášet na mě, cítila jsem ho, pukalo mi srdce stejně jako Lennie. Chtěla jsem Bailey zpátky stejně jako Lennie. A přiznávám, přestože tohle není žádné fantasy, doufala jsem, že se stane něco, co tu Bailey vrátí zpátky, nějaký zázrak, co já vím. Chtěla jsem, aby se to stalo, i když by pak kniha naprosto ztratila na reálnosti, a pak bych si možná zanadávala, že takhle to ve skutečném světě nechodí. Ale chtěla jsem to tak.
Někdo by možná řekl, že se z toho stala až zbytečná lovestory, ale mně, asi jako většině pubertálních holek, to naprosto vyhovuje. Celou dobu jsem jim fandila!
Třešničkou na dortu pak byly básničky od Lennie. Ale možná to byla trochu kyselá třešnička - určitě by neuškodilo to napsat nějak jinak, Lennie totiž očividně dost hrabe a já měla vážně problém některá slovíčka přečíst...

verulik196
19.10.2015 5 z 5

Úžasná a čtivá kniha. Akorát jsem měla problém s luštěním rukopisu :-(

snilek.holka
07.10.2015 4 z 5

Já osobně musím tuhle knihu vychválit, četla se opravdu skvěle. A i když se mohlo zdát že bude otravné, číst tolik smutku, nebylo to tak. Teda aspoň pro mě. Co mě mrzelo, tak ten rukopis Lennie, jelikož jsem to četla jako e-knihu, někdy se to louskalo obtížně. Jinak si myslím, že krásné čtení

jitka7
06.10.2015 4 z 5

Krásný příběh plný emocí. Nebudu víc knihu popisovat, protože si ji člověk musí přečíst.

helena8654
28.09.2015 5 z 5

Naprosto úžasná knížka! vřele doporučuji.

katerinad
28.09.2015 4 z 5

Čekala jsem, že na konci půjde o něco víc, ale ani tak to nebylo špatné. Kniha se mi dobře četla, popisy zajímavé. V knize byly nějaké chyby, ale přišlo mi, že až v druhé polovině nebo jsem si jich začala všímat až tam. Nicméně jich tam nebylo zase tolik jako v některých knihách to bývá, ale i tak to trochu kazilo. Co mi dost vadilo byl font písma u těch básniček, pro mě naprosto nečitelný, takže jsem si žádnou poezii moc neužila, protože jsem je přeskakovala.
Určitě mě kniha neodradila od přečtení dalších titulů od této autorky, jen pevně doufám, že v dalších knihách je příběh trochu lepší.

Normalgirl
26.09.2015 4 z 5

Spisovatelka měla opravdu talent zachytit to, co snad ani zachytit nejde. Nevím proč, ale cokoliv, co by v jiných případech znělo špatně, u ní znělo nádherně. Alespoň mi se to tak zdálo.
Celá ta situace s Tobym mi ale přišla trochu zvláštní. Jo, jasně, byl smutný, když přišel o snoubenku, ale aby hned letěl za její sestrou? No, možná by asi ve skutečnosti letěl, ale jak je vidět, v příběhu to ničemu nepomohlo.

Teribookoholik
23.09.2015 3 z 5

"Průměrná kniha" nenadchla ani neurazila...

niknikita
12.09.2015 5 z 5

Vždycky jsem měla slabost pro básně a tohle jsou tři stovky
stránek krásné poezie.

luciefeix
24.08.2015 1 z 5

takovouhle krávovinu jsem dlouho neviděla . celá kniha o ničem , stále se omílá jedno a to samé . Lennie chce dospet ale vubec nevi o čem mluví .

Aléda
23.08.2015 5 z 5

Neuvěřitelně silný, dojemný a srdcervoucí příběh, ze kterého jsem měla, nekecám, husí kůži. Tak úžasně napsané a vtipné: brečela jsem a smála se najednou a to se mi ještě u žádné knížky nestalo.
Totálně mě to dostalo, protože vím, že ztratit blízkého člověka je něco strašného a bolestivého, protože se to může stát komukoli z nás a protože mám přesně takovou sestru se kterou sdílím úplně všechno.
Milovala jsem ty básničky na kouscích papíru, kelímcích, kůře stromu,... Vlastně jsme se z nich dozvídali o jejich společném životě...a to mi přišlo geniální.
Absolutně doporučuji (hlavně těm co mají nějakého sourozence, nebo jakoukoli blízkou osobu). Nebudete litovat, protože na tuhle knížku se nedá jen tak zapomenout.

,,Chci, aby věděla, že se nikdy nestane nic, čeho by nebyla součástí, že je všude, jako nebe."

fangirl_books
17.08.2015 4 z 5

Kniha byla super. Začatečni kapitoly jsem četla asi 4 dny, protože mě to vůbec nechytalo. Id třetina jsem to přečetla za necelý den. Ale nutně potřebuju vědět co bylo dál!
#možnátrochuspoiler
Takže Len získala první klarinet. Šla studovat na Julliard (asi to nemám dobře napsané) a po tom šla s Joem do Paříže, kde ji odpanil a měli spolu jednu holčičku jménem Bailey a kluka Tobyho. A nemaji lampičky protože jejich úsměvy osvětlují celou ulici stejně jako teď moje srdce. Velikán si vzal Bábinku a místo těch jontů teď hulí ty její růže. (Nebo ten zbytek, který ještě bratři Fontaineovi neostříhaly. Sarah si založila vlastní svět.
Jediná výčitka je ten hrozný škrabopis...

Roselunda 1928
14.08.2015 4 z 5

Tenhle příběh není nic extra. Vlastně to je tuctový příběh s "dokonalými" kluky a hlavní hrdinkou, o které občas nevím, co si mám myslet. Ale je něčím neidentifikovatelným jedinečný. Musela jsem se zastavit už u prvního papírku (Lennie fakt strašně škrábe.). Ale chtěla jsem, ať Lennie skočí z mostu :-D ale i tak hezký konec. Jsem moc ráda, že jsem se mohla s Lennií, Joem, kterého jsem měla moc ráda, Velikánem, bábinkou a všemi ostatními seznámit ;)

janka2000
06.08.2015 5 z 5

Nikdy mě moc nebavil žánr YA ,ale některé knihy mě přesvědčí o opaku, a sem patří Nebe je všude. Něco na těch myšlenkách, které Lennie měla, se mi vloudilo do duše. Tento příběh je o ztrátách a nálezech, o životě a o lásce. Autorka píše svým neotřelým způsobem, také ty stránky s básničkami v knize byly úžasné. Doporučuji.

Acquenta
24.07.2015 3 z 5

Ze začátku mi knížka přišla nudná, ale při čtení dalších stránek se mi hned zalíbila. Čtenáře zasáhne přímo do srdce...

SmallLucia
20.07.2015 4 z 5

Krásná knížka o tom, jak těžké je ztratit blízkého člověka a jak se říká, zoufalé situace vyžadují zoufalé činy. Hned jsem si oblíbila postavu Joea. No kdo by nechtěl mít v životě takového člověka? Jediné, co mi na knížce vadilo byly pravopisné a tiskařské chyby, ale to není chyba autorky. Přečteno za 2 dny, čtyři hvězdičky a určitě doporučuju.

Jodie
15.07.2015 3 z 5

Možná bych dala i čtyři hvězdičky, ale hrozně mě otrávil překlad a především spousta chyb! Po další knize autorky už sáhnu radši v originále.

přátelství láska smrt hudba pro dospívající mládež (young adult)

Jandy Nelson
americká, 1965
2016  87%Dám ti slunce
2015  75%Nebe je všude

Kniha Nebe je všude je v