Do Poklidné modři

Do Poklidné modři https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180627/bmid_nebe-do-poklidne-modri-pbs-180627.jpg 4 355 71

Nebe série

< 3. díl

Árie a Perry jsou rozhodnuti najít Poklidnou modř, bezpečné útočiště před éterovými bouřemi dříve než Sobol a Hess. V jeskyni, kde nalezli provizorní útočiště, se snaží usmířit obě skupiny, Osadníky a Outsidery, které spojuje jen nenávist k jejich zoufalé situaci. Čas běží a je třeba zachránit Uhlíka, kterého kvůli jeho neobyčejným schopnostem unesli Sobol s Hessem. Pak dorazí žalem zničený, rozzuřený Roar a svou touhou po pomstě všechny uvrhne do nebezpečí. Perrymu a Árii nezbývá než sestavit zcela nepravděpodobnou družinu a vydat se na beznadějnou záchrannou akci. Uhlík není jen klíčem, který jim odemkne Poklidnou modř, a jedinou nadějí na přežití – je to i jejich kamarád. V umírajícím světě má smysl jediné – přátelství.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Into The Still Blue , 2013

luutha
28.07.2023 3 z 5

(SPOILER) Zažili jsme spoustu akce, spousta postav taky zahynulo. Ze všech smrtí mě nejvíc mrzel Uhlík a člověk u takové knihy naivně doufá, že se zázrakem uzdraví.
Konec skončil přesně tak jak jsem předpokládala, Árie a Peregrin budou spolu šťastní až do smrti. Opona spadla a pohádky byl konec.
Narozdíl od předchozích dvou dílů, se tato neuvěřitelně táhla od začátku do úplného konce a já se prostě nemohla nudit víc. Akční pasáže tentokrát byli mnohem lépe popsané, ale všechny ty postavy jakoby najednou běželi na autopilota. Zdáli se mi ploché, nezajímavé, bez charakteru... zkrátka mrtvé.
S jistotou mohu říct, že série Nebe je pro mě tímto konečně uzavřena a určitě se k ní nevrátím.

maluck
05.12.2022 5 z 5

Skvělá série.
V prvním díle mi sice chvíli trvalo se v tomto světě orientovat, ale jakmile jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Všechny díly přečteny jedním dechem.
Příběh obsahoval vše - dobrodružství, napětí, intriky, přátelství i lásku. Jen by podle mě mohly být hlavní postavy o pár let starší.

Reniee
20.01.2022 5 z 5

Bude se mi po této sérii stýskat.

nikiss76
24.10.2021 4 z 5

Závěr byl předvídatelný, ale i tak mě celá série bavila a určitě si od autorky zase něco přečtu.

petrulka
17.06.2021 5 z 5

Třetí díl je zrovna tak skvělý, jako první dva. Celé je to čtivé, má to spád, žádná hluchá místa. Téma je poměrně neotřelé, střet dvou světů zajímavý. Mě se líbilo moc.

marianna7090
26.04.2021 5 z 5

Knižka ma nesklamala. Aj skrz ten predvídateľný koniec. Opäť som sa cítila ako v roku 2015 na strednej keď som sa dostala k jednotke. Proste Roar a Perry a Aria a celé to prostredie... No skvelé ukončenie skvelej série.

Ketfl
18.02.2021 5 z 5

V první řadě musím říct, že ten překlad je teda pro ostudu. Překlepy, chybně přeložená jména - jednou ponechaná v originále, jednou přeložená do češtiny, to čtenáře akorát naštve. Nechápu, že takový paskvil vůbec mohou vydat.
Každopádně, i tak si knihu (a i celou trilogii) nemohu vynachválit. Sice by se našla spousta nedokonalostí, ale nemohu upřít čtivost. Téma i prostředí se mi jevily opravdu zajímavě. Dokonce i postavy jsou všechny super, i ty záporácké. U hlavních postav je vidět velký vývoj. Jediná postava, která mě trochu štvala, byla Kirra. Hlavně když se lísala k Perrymu, to jsem si úplně říkala: "Mazej od něj, ty potvoro jedna!" :-D Celkově romantická linka byla skvělá. Árii i Perrymu jsem neskutečně fandila. I když občas mi tam bleskla ta myšlenka, jestli by nebyl lepší adept Roar. Vím, že tam autorka vůbec nenaznačila nějakou možnost romantického vývoje, ale přeci jen mi přišlo to sdílení myšlenek a doteky s tím spojené takové intimní. To prostě Árie s Perrym neměla. Nicméně jsem šťastná, jak to celé dopadlo, nechybělo napětí, akce, přátelství i láska. Jsem spokojená. Škoda jen, že od autorky nejsou k dispozici další knihy, ráda bych si je přečetla.

vladka16
14.11.2020 5 z 5

Dnes hodnotím všechny tři díly najednou. Proto, že jsem je skoro zhltla. Líbilo se mi to moc ,škoda že už je konec. Paní spisovatelka by mohla napsat další knihy, pokud napsala , tak
u nás přeložit a vydat.

keri.H
08.09.2020 5 z 5

Nádherná fantasy série. Bylo hezké sledovat osudy dvou hlavních hrdinů. :)
Co mi vadilo byl velký počet chyb, to bohužel kazilo čtení tak nádherné knihy. :(

Sarah11
12.08.2020 3 z 5

Rozhodně nejzdařilejší ze všech dílů, je tu nejvíc akce, děj se konečně někam posunuje, ale za mě stejně se stejně stále drží průměru. Konec byl na můj vkus strašně uspěchaný, úplně jsem se děsila, jak z toho chce autorka, proboha, během těch pár stránek vybruslit a bohužel musím konstatovat, že se jí to moc nepodařilo. Nevěřím tomu, že by se vše vyřešilo tak snadno a nikdo by neprotestoval.
Sci-fi/postapokalyptický svět je v této sérii spíše jen kulisou pro romantiku, takže pokud tomuto zrovna neholdujete, ale jste romantická duše, rozhodně bych se toho nebála.
Jinak OPĚT naprosto příšerná korektura - jména jsou popletená, některá jednou přeložená a podruhé ponechána v originálním znění, spoustu překlepů a mnoho dalšího. Takhle nekvalitně provedenou knihu jsem tedy ještě nečetla, což samozřejmě není chyba autorky, ale je to dost rušivý element.

Áža707
08.07.2020 3 z 5

Vážně skoro prvních 100 stran knihy mělo patřit k dílu předtím? Nechápu.
U minulého dílu mi přišlo, že chybělo nějaké vzrušení a tady ho máme hned na začátku knihy.
Kniha udržuje napětí delší dobu a víc vás nutí a baví číst, protože tady akce doopravdy nechybí. Když už se něco vyřeší, tak se najednou objeví další problém a další... Ani nevíte jak, ale jste na konci knihy. Velký rozdíl oproti druhému dílů, u kterého snadno čtenář ztrácí svou pozornost a neděje se tam skoro nic zajímavého.
Tato kniha mě hodně bavila a bylo to skvělé vymyšlené, promyšlené a dobře dotažené do konce. Pozor spoiler na konci je takový happiend, jaký se dá od dystopie očekávat.

⭐ 4/5

smajiska
03.07.2020 4 z 5

Třetí díl triologie s trošku očekávaným koncem, ale bála jsem se, že happy end nakonec nebude. Ty já ráda :)

juni
04.05.2020 5 z 5

Skvělé zakončení série. Jenom je škoda, že autorka nenapsala více knih. Doporučuji

ydnac
06.02.2020 5 z 5

Po přečtení této série jsem byla akorát naštvaná, protože jsem kápla zas na super autorku a ona napsala jen tyhle 3:-( no ale stály za to:-) těším se na další knihy

katka639
09.01.2020 5 z 5

Vážně skvělá trilogie. Moc jsem si ji oblíbila. Líbí se mi, že jsou všechny díly na stejně dobré úrovni a jsou napínavé od začátku až do konce a na konci této jsem vydržela dlouho do noci, abych zjistila, co se stane.
Celou sérii moc doporučuji.

DreamerX9
31.12.2019 5 z 5

Tahle série byla prostě skvělá. Střetnutí dvou světů, láska napětí a mělo to svoje kouzlo které trvalo až dokonce. Arie a Perry prostě patří k sobě :)

Kacennnka
02.11.2019 4 z 5

Do poklidné modři je obstojné zakončení celé série. Kdyby kniha vyšla ve svém původním rozsahu, tedy bez části druhého dílu, oprostili bychom se od problému opakování konečných událostí a trochu by zmizel i fakt, že se v některých částech rozchází překlady.

Coli
25.08.2019 2 z 5

Je to fakt pro mladé čtenáře. Ale na druhou stranu zde teče i krev, což je u tohoto žánru snad výjimka. Za to ty dvě hvězdičky.
Co je ale naprosto příšerné, tak ten překlad nebo spíš ty korektury. Hodit originál do googlu a nechat to přeložit, by vyšlo asi nastejno. Na každé straně 2-3 chyby. Někdy jméno Bear přeloženo jako Medvěd, někdy necháno v originále....no, tak nekvalitní knihu jsem dlouho neviděla.

marianna7090
27.05.2019 5 z 5

Každému z vás ktorému sa kniha nepáčila, nemohol by mi ju predať? :) je úplne nedostupná už roky a ja naozaj veľmi túžim si ju prečítať a ukončiť túto sériu. :(

Siwan
14.05.2019 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších sérií v rámci žánru. Romantická linka příjemně přijatelná, hlavní hrdinové mi byli sympatičtí do jednoho, děj frčí jako po másle, vykreslení přírodních katastrof akorát. Chytlo, líbilo, přelouskáno za tři dny všechny díly. :)
Jediné k čemu bych měla výhrady jsou ty FAKT PŘÍŠERNÉ OBÁLKY - proboha proč??? :)

antiutopie, dystopie, kakotopie dobrodružství

Veronica Rossi