Cesta věčnou nocí

Cesta věčnou nocí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143088/bmid_cesta-vecnou-noci-Kt1-143088.jpg 4 435 60

Nebe série

Od chvíle, kdy se Árie dozvěděla o smrti své matky, uplynulo už několik měsíců. I Perry už je nějakou dobu Krvepánem a dívka o něm nemá žádné zprávy. Nyní se však mají znovu setkat. Po tomto okamžiku oba nesmírně touží, a skutečně jsou naplněna všechna jejich očekávání. Tedy aspoň zpočátku. Bývalá Osadnice však není Perryho druhy přijata nijak laskavě a kmen se začíná bouřit. Éter bouří každým dnem víc a víc a jediným příslibem bezpečí je Poklidná modř. Je však tento bezpečný přístav skutečný?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Through The Ever Night , 2013

ElisR1
29.03.2015 4 z 5

Skvělý díl, sice o něco méně akčnější, ale pořád se to četlo samo.

maca5449
26.02.2015 3 z 5

První díl mi nedal spát a musela jsem se hned pustit do druhého. Hmm. Přišlo mi, že se tady vlastně nestalo vůbec nic zásadního. Budu ho brát jen jako předehru k třetímu dílu. :)

Sam.Mischell
13.02.2015 5 z 5

Skvělé pokračován, kniha mě nenechala spát..

IvcaK98
26.01.2015 3 z 5

Pro mě osobně trošičku zbytečný počin, ve kterém se děj trilogie téměř nikam neposunul a který absolutně postrádal akci. Nepředvídatelné dějové zvraty? Asi těžko. Pořádná akce nakonec? Nehrozí. Jak už přede mnou někdo psal, zbytečné natahování děje mezi jedničkou a trojkou. Mohla to být jedna z mála pěkných dilogií. A abych nezapomněla, co ta otřesná obálka a kopec gramatických chyb a překlepů?

DariDerek
17.01.2015 5 z 5

Prvni dil byl fajn, tento byl jeste lepsi a prosiiiiim, at je trojka dokonalaaaaaaa ☺

Kessetra
14.06.2014 3 z 5

Tento díl mi přišel jen jako výplň mezi jedničkou a dvojkou. Takový nijaký. Přesto jsem zvědavá na třetí díl a doufám, že trojka nezklame. A taky jsem tak trochu doufala, že tentokrát udělají pořádnou korekturu, ale ne, je to opět plné chyb a to mi při čtení docela vadí.

Scharks
10.06.2014 4 z 5

Po super akčním prvním dílu mě tento trošku zklamal - nebyla tam taková akce jak jsem očekávala. Doufám, že další díl to dožene :o)

Veromika
12.05.2014 odpad!

Tato kniha mě velice nebavila. Knihu nemohu doporučit, ale koneckonců každý máme jiný vkus. :)

Laf
27.04.2014 4 z 5

Víc a víc se dozvídám nové zápletky a další osudy lidí. Je to velmi dobře napsané, promyšlené a jen tak to čtenáře nenechá odejít, neboť svět v knize dokáže velmi člověka pohltit. Jenom už aby bylo pokračování, protože to bylo tak rychle utnuté :)

Posli
01.02.2014 1 z 5

Po průměrném prvním dílu byl pro mě tento díl velkým zklamáním. Původně jsem si ho ani neplánovala přečíst, ale když jsem v knihovně viděla tenoulinkou knížečku, tak jsem si řekla, že tomu dám šanci. Přece jen to bylo krátké. Četla jsem to asi před měsícem a už teď si nemůžu vybavit, o čem to pořádně bylo, až tak mě to nebavilo. Pamatuji se, že se celá kniha vlekla a nestalo se v ní nic zajímavého. Perry a Árie mě štvali a jediné postavy, které mi byly sympatické jsou Roar a Uhlík. K přečtení dalších dílů se opravdu nachystám.

muchomurka
22.09.2013 4 z 5

Příběh byl vleklejší než v předchozím díle, ale i tak se mi líbil. Spousta věcí byla vysvětlena, rozšířena. Co ale fakt nechápu je, proč ta kniha skončila tak blbě, jak kdyby uprostřed příběhu, v prostřed knihy... Jestli je to záměrně, nepochopím, kdo tohle (a hlavně proč) vymyslel a udělal.
Jsem napnutá, jak to celé dopadne. Jen doufám, že Perry a Árie budou spolu...

Lucka.79
06.09.2013 4 z 5

Pěkné, čtivé, ale .... dávám o hvězdičku méně, protože to rozdělení knihy je opravdu nepochopitelné. Takřka celý díl je takový nijaký, vše se semele na posledních pár stránkách .... a kniha končí. Každopádně jsem moc zvědavá, jak to vše dopadne a doufám, že nebudou s vydáním dalšího dílu moc otálet, protože těch sérií je tolik, že se v tom za chvíli ztratím :)

Alie
25.08.2013

Ahoj knihu jsem četla celou a je to bomba,sice mě tento díl nebavil tolik jako ten první ale to nic neznamená protože to bylo opět plné různých zážitků hlavních hrdinů.Užasná kniha můžu jenom doporučit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anne Leyyd
22.08.2013 5 z 5

Zdařilé pokračování Pod nekonečnou oblohou. Kdybych věděla, že tahle kniha DOOPRAVDY skončila tak, jak skončila její česká verze, dala bych „jen“ 4 hvězdy. Ale jelikož vím, že to tak NENÍ, dávám 5.

Nechápu reakce Knižního klubu a jejich vysvětlení, proč vydali pouze POLOVINU knihy – polovinu regulérního dílu od Veronicy Rossi. A zase tolik chyb! Opravdu bych byla VDĚČNÁ, kdyby si na korekci této série odpovědná redaktorka či redaktor posvítili, protože tohle je neskutečné. Hrozně to sráží celkovou hodnotu knihy, navíc tak skvělé jako je Nebe.

Co se týče děje – napínavé, i když mě štvalo, že se Árie s Perrym na tak dlouho museli odloučit a tady OPĚT narážím na to slavné utnutí v polovině, kdy to je nejzajímavější.

Roara jsem si oblíbila ještě víc než v 1. dílu, pokud to je vůbec možné :-) A Liv jsem chtěla proplesknout, ovšem nakonec jsem ji chápala.

Pevně doufám, že se Perry nedá tou (no, nechci říct husou) Kirrou zblbnout. A že se nám tam neobjeví milostný trojúhelník, protože zrovna u tak silné a nezapomenutelné dvojice jako je Árie s Perrym, by to bylo (pro mě) jasné mínus a degradovalo by to knihu na úroveň dalších, což si nezaslouží.

Takže celkově – Veronica Rossi: super, jen tak dál. A co z toho udělali v Knižním klubu? Raději bez komentáře.

mynonka
13.08.2013 4 z 5

Kraťoučký díl, ale i tak se pěkně četl :). Nic extra jsme se sice nedozvěděli, ale těším se na pokračování, které nejspíš bude hodně našlapané. Úplně jsem zapomněla, jak to spisovatelka umí udělat, že si její postavy oblíbíte :).

kleria
29.07.2013 4 z 5

Tento díl mě už tolik nebavil jako ten první, ale možná to bude tím že je tohle jenom první část, věřím že druhá část bude mnohem lepší ;). Už aby tady byl. Doporučuji!!!

Omy
19.07.2013 4 z 5

Nechápu, jak můžou mít zrovna u takto známé série tak odbytou (žádnou?) korekturu..

lakme
09.07.2013 5 z 5

Nééé já potřebuju další díly další příběhy a né zase jen čekat... :D:D:D

T.Ma
14.06.2013 5 z 5

Nějak to nechápu... Dostala jsem se k originálu, který o dost delší. Český překlad končí na 249 straně anglické verze - ta má 337 stran. (Ty chyby byly strašné už v první knize, ale tady se mnohdy stává, že překladatel zaměnil smysl celé věty, takže to potom nedává smysl...)
Tak jsem dostala odpověď - prý byla kniha moc dlouhá, tak ji rozdělili na dvě. No, zbytek jsem si dočetla anglicky, i přes moji ne moc dobrou angličtinu, mi to nezabralo moc času. Buď tento zbytek bude ve velmi krátké knize, či, což by bylo skvělé, ji spojí s překladem krátkého půl dílu mezi prvním a druhým věnovaný Liv a Roarovi. Ať mi ale netvrdí, že knihu rozdělili kvůli obsahu. Kniha byla obdobně dlouhá jako první díl, který nechali vcelku. Ale asi tuším, odkud vítr vane...

Monisek.B
12.06.2013 4 z 5

I druhý díl této série je úžasně čtivý. Skvělý příběh o Árii a Perrym pokračuje. Kniha je to rozhodně zajímavá a stojí za přečtení, protože vás znovu úplně pohltí. Sama jsem ji zhltla během dvou pracovně nabitých dní. Mám z toho ale rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi to hrozně moc líbilo a jsem vlastně nadšená, na druhou tomu mám co vytknout. Zklamaná jsem byla především délkou, autorka nás podarovala "pouhými" 220 stránkami. Co mi však vadilo nejvíc je to, že vydavatelství v ČR na těchto 220 stránkách textu nechalo neskutečné množství chyb a překlepů, které poklidné čtení prostě rušily. Celkový dojem z knihy je však více než dobrý a na další díl se opět hrozně těším :)

antiutopie, dystopie, kakotopie dobrodružství

Veronica Rossi
brazilská, 1973
2012  83%Pod nekonečnou oblohou
2014  88%Do Poklidné modři
2013  83%Cesta věčnou nocí

Kniha Cesta věčnou nocí je v