Cesta věčnou nocí

Cesta věčnou nocí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143088/bmid_cesta-vecnou-noci-Kt1-143088.jpg 4 435 60

Nebe série

Od chvíle, kdy se Árie dozvěděla o smrti své matky, uplynulo už několik měsíců. I Perry už je nějakou dobu Krvepánem a dívka o něm nemá žádné zprávy. Nyní se však mají znovu setkat. Po tomto okamžiku oba nesmírně touží, a skutečně jsou naplněna všechna jejich očekávání. Tedy aspoň zpočátku. Bývalá Osadnice však není Perryho druhy přijata nijak laskavě a kmen se začíná bouřit. Éter bouří každým dnem víc a víc a jediným příslibem bezpečí je Poklidná modř. Je však tento bezpečný přístav skutečný?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Through The Ever Night , 2013

Napůlanděl
22.05.2017 5 z 5

Nádherné pokračovaní…spisovatelka to rozjela ve velkém…Spisovatelka se více ponoří do děje a zápletky, začne se více řešit problém, který se v knize probírá už od začátku, postavy lépe poznáváme a lži, krádeže a intriky jsou na denním pořádku.

bara9550
17.03.2017 5 z 5

Druhý díl jsem zhltla ještě rychleji, asi i kvůli tomu, že jsem ho našla v elektronické podobě a neviděla jsem, jak se mi před očima míhají stránky.
Knihu hodnotím spíš jako most mezi prvním a třetím dílem, na který jsem teď příšerně natěšená.
doufám, že bude happy end, i když jsem příznivcem spíše špatných konců, taky jim to oběma vysloveně přeji.
Něco mi ale říká, že to asi nebude ještě tak lehké.
Nonic, jdu číst :)
dávám 5 hvězd, protože se zkrátka nejde odtrhnout a jste ve zněti emocí. :)

elisnovotna
16.02.2017 5 z 5

Obávala jsem se, že druhý díl bude nuda, ALE NAOPAK! Možná byl ještě lepší než první. Protože autorka tam zařadila i děj, který "nebyl nutný" k tomu, aby mohla psát třetí díl. Opět pár překlepů, ale díky tomu, že překvapil 5*

Madlenkačte
15.12.2016 4 z 5

Druhý díl opět nezklamal a teď jdu honem do knihovny, protože nikde jinde nejdou tento a třetí díl sehnat.

BarkaS
15.11.2016 4 z 5

Dobrý nápad, škoda, že není tahle dystopie trochu hlubšího "rozměru". A taky škoda, že se třetí díl nedá sehnat :).

jana7477
04.11.2016

Ahojky,

neprodal by jste ji někdo kdo ji už má přečtenou? Děkuji Poláková

kacak6798
08.10.2016 5 z 5

Knihovna...

Lilimonster
11.09.2016

Dobrý den, neporadil by mi někdo, kde se dá tato kniha sehnat, vůbec nikde ji nemohu najít :/

PetraBery
18.08.2016 4 z 5

Další setkání s Árií a Perrym se mi také líbilo. Je pravda, že tolik akce jako v prvním díle zde nebylo, přesto i tento díl stál za přečtení. Těším se na závěr, jsem zvědavá, zda se hrdinům podaří najít Poklidnou modř... :o).

adela3429
17.08.2016 4 z 5

I když je to vlastně výplňový díl, líbil se mi víc než ten první :)
Akorát mě opravdu mrzí ty překlepy a chyby, zdá se mi to ještě horší než minule :(

velunka1269
11.08.2016 4 z 5

Úžasný konec, moje oblíbená série je u konce. Sice končí trochu smutně ohledně jedné osoby (nechci psát ohledně jaké), ale přesto je konec super. :)

e.llis
18.05.2016 4 z 5

Naprosto ůžasné pokračování knihy.

Po přečtení prvního dílu jsem si ihned půjčila zbylé dva, protože nebylo absolutně možné, že bych litovala. A překvapivě....jsem měla pravdu!!! Přečetla jsem ji za den a na konci zmateně přetáčela strany v naději, že se tam objeví nějaká skrytá strana...ehm, ne.

Pravda je, že jsem proletěla tím dějem hlavně proto, že jsem hledala, kdy už sakra budou Árie a Perry zase spolu...no a když už to vypadalo že už jako že jo...konec knížky!!...Což mě přinutilo skočit po té zbývající-kde se najednou objevil konec druhého dílu...JAKO CO??? Asi tady už opakuju hodně lidí, ale proč to nedali do druhého dílu?

Pořád před něčím musejí utíkat, ale to nezabránilo této knize aby byla tak ůžasná...

"Uteče ti někdy něco?"(Árie)
"Ty. Pokaždé."(Perry)

zuzuzajda
16.04.2016 4 z 5

Prvni dil byl lepsi, ale to tak u teilogii byva, ze dobry dej je v prvnim a v poslednim dile. Druhy dil je proste takova zaplata. I tak se mi kniha pekne cetla, mozna taky pomohlo to, ze ma jenom 200 stran. :)

Black-stars
14.04.2016 3 z 5

Toto pokračování je krátké a přišlo mi psané tak nějak na rychlo. Děj se lehce odkloní od hlavní dějové linie. Řeší se více vůdcovství Perryho v jeho kmeni a nenavist kmunu k jeho novému hostu "osadnici" Árii. Ta to nevydrží a s Perryho nejlepším přítelem bez rozloučení odejde za Liv k Rohům.... Perry to bere jako zradu a nemůže to pochopit, přesto protože se Árii odevzdal je optimistou :-). Ke konci příběhu přijde mnoho zvratů v podobě zákeřné Kirry (jenž obluzuje Perryho) a celý vysněný ráj v podobě "poklidné modři" se stále více podobá více báchorce!

warca
03.01.2016 5 z 5

Pěkné pokračování, rychle jsem se do děje dostala a nemohla jsem se dočkat, jak to všechno dopadne.

ivzu77
03.01.2016 4 z 5

Druhý díl má nejméně stránek, takže jsem došla k tomu, že se v něm i nejméně stalo, ale uvidíme.....Arie putuje na Sever, Perry je nešťastný, že odešla, Road najde Liv, ale můžou spolu být????
Jak jsem psala v komentáři u prvního dílu, pustila jsem se do čtení všech tří dílů po sobě a hned uvidím, jaky budu mít pohled na komplet.

maxx
12.11.2015 4 z 5

Druhý příběh mě velmi pohltil dějem a prostředím v kterém musí putovat za svým cílem.....

Teringer
08.10.2015 3 z 5

Po dokončení druhé knihy mi přišlo, že se vlastně nic moc nestalo, přišlo mi to takové neuzavřené. Když jsem ale zjistila, že konec druhého příběhu je z nepochopitelnýho důvodu na začátku knížky třetí, a ten konec jsem přečetla, tak jsem názor změnila. Povedený díl, jen prostě nerozumím tomu, proč je 100 stránek umístěno do třetí knížky, a jak byl někdo schopný vypustit ven něco, co obsahuje takový množství chyb.

Terka18
14.05.2015 5 z 5

Velice povedený i druhý díl. Škoda těch chyb a překlepů, to mi trošku zkazilo dojem, ale nemůže to zkazit celý krásný příběh.

kklepkaa
06.05.2015 3 z 5

Nebýt toho, že nějaký chytrák na české straně si nezkontroloval co mu vlastně přistálo v rukách by to byl opět výborný díl, ale ten konec knihy, který u nás nevyšel, tam dost chyběl.

antiutopie, dystopie, kakotopie dobrodružství

Veronica Rossi
brazilská, 1973
2012  83%Pod nekonečnou oblohou
2014  88%Do Poklidné modři
2013  83%Cesta věčnou nocí

Kniha Cesta věčnou nocí je v