(Ne)obyčejný kluk

(Ne)obyčejný kluk https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167162/bmid_ne-obycejny-kluk-HS4-167162.jpg 5 643 182

August se narodil s deformovaným obličejem, který většině lidí z jeho okolí brání dostat se v kontaktu s ním za hranice této nedobrovolné masky. Nyní nastupuje poprvé do školy, rovnou do páté třídy. Kniha je dokonale sestaveným kaleidoskopem pohledů samotného Augusta, jeho sestry Vii a jejích kamarádů i Augustových spolužáků na jednu a touž situaci, na to, jak na tuto velkou změnu reaguje on sám, jeho rodina i spolužáci. Celou knihou prostupuje laskavý humor, který usnadňuje mladým čtenářům se s tak náročnou tematikou vyrovnat. Je vhodný také pro starší / dospělé čtenáře!!!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Wonder , 2015

misisekc
31.05.2017 5 z 5

Kniha může na první pohled působit jako dětská, ale podle mého tomu tak určitě není, s klidným svědomím bych ji doporučila i starším. :) Já ji tedy četla v angličtině (která není nijak těžká, takže je knížka vhodná i pro méně zkušené angličtináře), každopádně byla velmi čtivá. Jak již tu bylo několikrát zmiňováno, možná by to v realitě celé probíhalo trochu jinak, ne zas tak růžově, ale líbí se mi myšlenka toho, že jsou mezi námi stále hodní lidé a „nezkažené” děti. Zkrátka milá, oddechová knížka na zamyšlení, kdy se v jeden moment usmíváte a ve druhém pláčete (já jsem hrozná cíťa, takže pláču při každé příležitosti, vy to možná budete mít jinak). :)

bookwoman
24.05.2017 4 z 5

Musím uznat,že knížka byla super na zamyšlení.Děj byl čtivý.

LucyA7
12.02.2017 5 z 5

Úchvatná knížka, nebyla jsem schopná se od ní odtrhnout, i když je možná určená opravdu spíš pro dospívající čtenáře. Těžko říct, zda by v reálném životě všechno skončilo takovým happyendem, ale to laskavé a lidské poselství z ní prostě nelze jen tak "zaklapnout" s poslední stránkou knihy.

hopla
16.12.2016 3 z 5

Ano, je to opravdu kniha spíš pro dětské čtenáře, jimž může dát naději, že v lidském životě dobro, přátelství a laskavost dokáží zvítězit nad zlem, hloupostí a povýšeností. V reálném životě by tento příběh byl zřejmě o poznání krutější, ale pokud by si dokázal najít cestu alespoň do části z těch hlaviček rodících se despotů a dokázal některé z nich přesměrovat k volbě lidštějšího chování k druhým, splnila by kniha svůj účel.

Kiwi24
13.12.2016 4 z 5

byla to vážně hezká a dojemná kniha.

ivca3710
14.11.2016 5 z 5

Úžasná kniha! Znáte ten pocit, kdy dočtete knihu a řeknete si: "Bože, to bylo naprosto boží!" ?? Já jsem si to řekla po přečtení téhle knihy :) Škoda, že to nemá pokračování..

buccaneerka
01.08.2016 5 z 5

Kniha je napsaná naprosto geniálním způsobem. Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě tak pohltila, že jsem chtěla číst pořád dál. August sám sebe nepopíše hned na začátku, což ve čtenáři vzbudí zvědavost, zda se to někdy z knihy dozví. Jde vlastně o citlivou sondu do myšlení a vnímání lidí, kteří se pohybují v okolí postiženého člověka. Možná nám to může pomoct, až budeme v kůži některé z postav této knihy.

ChytráVčelka
14.07.2016 3 z 5

Knihu jsem četla při hodině čtení ve škole. Doteď nevím jak na ní reagovat ikdyž jsem jí četla před půlrokem.. Ale asi mně to tolik nezaujalo :(

JajaCZ
14.07.2016 5 z 5

Nádhená kniha, ktorá chytí za srdce.

JajaCZ
14.07.2016 5 z 5

Krásna kniha, ktorá dlho po dočítaní zanechá hlboký dojem.

HermionaKnihom
24.06.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Neskutečně mě chytla za srdce. Uvědomila jsem si, že mám být ráda za to, co mám atd. Knihy byla lehce napsaná a hodně se mi líbilo rozdělení knihy na části a malé kapitolky. Knížka se mi neskutečně líbila.

adelinka
21.06.2016 5 z 5

veľmi krásny príbeh malého chlapca,ktorý sa narodil s tak strašne poškodením tváre, že ani po operáciach sa nedá povedať, žeby mu to pomohlo......príbeh sa číta úplne ľahko, odporúčam si prečítať aj deťom od 10 rokov a aj dospievajúcim, aby pochopili, že krása nie je o tom, aký naozaj človek je...v závere knihy som si poplakala od dojatia - chlapec ktorému sa deti vyhýbali, si ich svojou povahou nakoniec získal....

kamibe
01.05.2016 5 z 5

Velmi působivý příběh, svěže napsaný. Na prvotinu opravdu velmi zdařilá práce. Oceňuji krátké kapitoly a postupné, skoro detektivní odhalování různých skutečností. Musela-li jsem ve čtení přestat, snažila jsem se ke knize co nejrychleji vrátit.
V závěru mě napadalo, jak je pravdivé to, co se nám děje v životě vlastně pořád: jak se s námi musí stát něco opravdu hodně nepříjemného, až hnusného, a teprve vzápětí (časový rozptyl může být velmi různý) se ukáže, k čemu skvělému ta hnusota v našem životě pomohla.
Budou-li číst knihu rodiče spolu s dětmi, nabízí se jim mnoho nejrůznějších námětů k úvahám a rozhovorům, a to nejen o čteném příběhu, ale o životě vůbec.

DDBerry
23.04.2016

Je to jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četl

Nielada
03.04.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Téma chlapce, který se narodil s vážnou vrozenou poruchou je podáno z pohledu postiženého hlavního hrdiny, jeho sestry, přátel. Člověku dojde, že těžké to není jen pro Augusta, ale i pro jeho sestru a rodinu. Kniha není ale vůbec depresivní. Nabízí plno zamyšlení o hodnotách, o tom, v čem doopravdy spočívá štěstí, o tom, že těžký životní úděl může člověka posunout dopředu a umožnit mu dozrát. Zároveň oceňuji vtip a lehkost, s jakou je napsána. Četla jsem ji už podruhé a opět jsem měla silný zážitek. Ve škole ji máme nakoupenou ve více kusech a čteme v šesté třídě. Doporučuji!!! Otevírá spoustu témat k debatě (a děti baví).

Vance
29.03.2016

Nádherná knížka. velice mě pobavila někdy i chytla za srdce. Doporučuji všem.

MikeDV3
06.02.2016 5 z 5

Krásná kniha, která člověka naučí že na vzhledu nezáleží. Kniha je vhodná i pro dospělé, protože i oni na tuto zásadu občas zapomínají. :-)

opfoan
28.01.2016

Snad nejlepší kniha z těch mála, které pojednávající o tomhle tématu.

alwa
25.01.2016 5 z 5

Na knize se mi libilo, ze je popisovana ocima kluka, ktery je sice fyzicky postizeny, ale psychicky nikoliv a vnima soucitne ci znechucene pohledy ostatnich. A taky to, ze na konci temer vsichni pochopi, ze August je uplne normalni kluk.

DajaF
15.01.2016 5 z 5

Moc krásná knížka! Na konci jsem si poplakala

pro děti zfilmováno šikana tělesné postižení lidé se zdravotním postižením

Raquel J. Palacio (p)
americká, 1963