Nazí a mrtví

Význačný americký spisovatel, příslušník válečné generace, podává v románu na základě osobních prožitků strhující obraz války v Tichomoří. Líčí invasi amerických jednotek na ostrovy Anopopei a boj o jeho vyčištění od Japonců, hlavně se však zaměřuje na charakterizaci amerických vojáků a velitelů, zachycení jejich životních osudů, pohnutek a názorů. Román tak uvádí čtenáře do samého středu amerického života s jeho sociálními rozpory, honbou za úspěchem a mravní bídou. Sugestivně je vylíčen i americký vojenský systém, založený na brutálně vymáhané poslušnosti podřízených, a demoralizující účinky válčení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/81758/nazi-a-mrtvi-81758.jpg 4.3266

Norman Mailer (1.)

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Levné knihy

The Naked and the Dead (1948)

Kniha Nazí a mrtví

BlackBlade
08.12.2018

Přečteno skoro do poloviny, ale odloženo. Právě to, co ostatní čtenáři vyzdvihují - "boční" příběhy jednotlivých vojáků - mě neskutečně nudily a kniha neměla spád. Čekal jsem více akce, popis bojů atd., ale tohle mě zklamalo.

Strnady095
23.10.2018

... mám rád několik "válečných"...a tahle je po Hlavě XXII hned druhá

Ay.Le
02.10.2018

Skvělá kniha!!! Opravdu to rozhodně není jen válečný román - důležitou a velkou roli tu hraje i rovina sociální, která odkrývá pohnutky a chování hlavních hrdinů. Délka ani určitá pomalost děje mi vůbec nevadila, dalo by se říct, že právě naopak - mohla jsem všechno vychutnat do detailu a závěrečná gradace tak měla následně větší efekt, který mě naprosto dostal... a tím, jak banálně to skončilo, byl dokonale podtrhnut celý příběh.

ynot
05.08.2018

Tuto knihu řadím mezi nejlepší válečné romány, které jsem četl. Pokud pro mě první světová válka znamená hlavně Na západní frontě klid, pak pro mě druhá znamená Nazí a mrtví.

PaulaHortensie
03.06.2018

Knihu jsem četla na gymplu kvůli referátu z donucení. Ale dostala me. Cetla jsem ji se zatajeným dechem( v slovenčině). Mám ji ve slovenčině a nedávno jsem si ji pořídila i v češtině. Líbí se mi to realistické vykreslení ,bez nasládlých přídavků nebo konejšivých fráz. Je super.

Marekh
08.02.2018

Upřímně řečeno jsem se trochu ztrácel v hlavních postavách, kniha byla náročnější na čtení.

Taychi
25.11.2017

Konečně dočteno! Kniha, která mě opravdu nestrhla dějem, protože ten si už tolik nepamatuji, jako spíše jednotlivými situacemi. Ke knize jsem se dostala na doporučení přítelova táty, když jsem chtěla knížku, která nepobuřovala socialismus. A tady to je. Kapitalistická Amerika dostává těžce na zadek, když bojuje v Tichomoří na fiktivním ostrově s Japonci. Každá z postav je americkou společností nějak zkažena, a o tom se dozvídáme právě v kapitolách, které se nazývají Stroj času. Odhalí nitro každé důležité postavy. Můj nejoblíbenější je Goldstein, americký žid. Knihu jsem četla dlouho, musela jsem po kouskách, mezitím jsem četla jiné. A opravdu doporučuji. Psaná jako věrohodná výpověď, skoro až zpravodajské dílo.

HCh
31.10.2017

Tohle pro mě bylo hodně náročné na čtení. Přes hodně zajímavý námět mě ta kniha nechytla. Spíš naopak. Vlastně mi hodně vadily retrospektivní skoky, které většinou padly do slibně se rozvíjejícího děje.