Navždycky

Mei Bradleyová se pomalu smiřuje s tím, že dopis z Bradavic už nedorazí. Tuhle nespravedlnost naštěstí zmírňuje čokoláda, kterou fakt miluje! Když už jsme u toho, miluje i svého nejlepšího kámoše Travise, ale to mu nemůže říct, aby všechno nepokazila. U jejího úhlavního nepřítele Liama není co pokazit, protože s tím válčí už od třetí třídy. Přestane Liam někdy prudit? Uvidí Travis v Mei víc než jenom kamarádku? A dojde konečně i na vysněné rande?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449843/big_navzdycky-XIc-449843.jpg 3.3471

Kniha Navždycky

Julinka679

Jelikož Olu znám tak mě vůbec nepřekvapilo, že knížka je napsána tak jak Ola mluví. Ti z vás, kteří ji znají tak ví a nepřekvapí je to stejně jako mě.
Hodnocení 65% mě dost překvapilo, knížka by si zasloužila dle mého názoru mnohem víc protože já jsem z ní naprosto nadšená! :-)
Je to milá, romantická oddechovka, která stojí za to a nezadá si v mnohém i se zahraničními počiny.
Mei a Travise jsem si oblíbila okamžitě... Liam nakonec taky není tak špatný jako na začátku a Ava je sice takové třeštiprdlo ale bez ní by to nebylo ono.
Za mě jasných 5* a už se těším na další díl :-)

deedulka

Podle hodnocení a komentářů jsem čekala, že to bude mnohem horší. :-) Šla jsem do toho s tím, že to nebude nic moc a možná díky tomu jsem to přelouskala jako takovou nenáročnou jednohubku. Jako jo, má to hodně much a tak hroznou vazbu knihy jsem v životě nedržela v ruce. Olu znám z videí a tak jsem s jejím trochu dětinským stylem počítala. Mei mi byla celkem sympatická a naopak jsem od začátku nechápala, že někteří chovají náklonnost k Avě. Chaty to příjemně prokládaly a nahnaly tak větší počet stránek, jinak by to byla hodně tenká knížečka. Klidně se pustím do dalšího dílu, až zase budu chtít něco nenáročného.

Pitbullka

Začnu klady knížky, první z nich je rozhodně to, že se příběh neskutečně rychle čte. Další vidím v grafickém zpracování, to bylo vydařené, stejně jako ozvláštnění příběhu screeny z chatů. Ale tím to končí. Hlavní hrdinka je pro mě prototyp toho, jak se rozhodně nikdy a k nikomu nechovat. Snaží se být tak moc cool, až to působí jako zoufalé volání o pomoc. Různé polokulturní odkazy by byly fajn, ale tady jich bylo už tolik, že to absolutně po pár stranách přestalo mít to kouzlo, které to mít mělo.

Lutzinka

Pokud čekáte takovou milou jednohubku, žádnou světobornou literaturu, tak tohle je přesně taková oddechovka.

marina4088
10. říjnaodpad!

„Žárlím na všechny, kteří tě nikdy nepotkali.”

A zcela upřímně, přesně tenhle citát z téhle knihy sedí na celý příběh naprosto 100%.

Nevím, kde začít, ale většinou začnu u plusů, tak teď tomu nebude jinak. Kniha má jediné plus a tím je koncept chatů a možná i trochu hezká obálka. A tady s plusy končím.

Mínusů je tu mnohem víc a moc ráda je trošku rozeberu a začnu tím hlavním - hlavní hrdinka - protože ta byla totálně nepříjemná, nevyspělá, hloupá, sobecká, arogantní a uměla člověka tak leda naštvat. Zbytek postav mi vadilo jen tím, že dýchali, teda snad až na Avu, která v tomhle díle byla snad jediná postava, o které se dalo aspoň trochu číst, ale nebylo skoro o co stát. Problém číslo dva je taky dost rozebíraný a to je zcela jednoduchý fakt - dva lidi se milují hrozně dlouho, ale najednou si dají první polibek a jelikož ani jeden z nich necítil výbuch vnitřností, tak se ujistí, že to láska tedy není? Uhm, myslím, že takhle to fakt nefunguje. Už to přestávám číslovat, ale dále je tu ta kniha sama o sobě. Jakože, jak v ní mám sakra normálně listovat? Vždyť je to tvrdý jako kámen, ohybnost nulová, fakt mě z toho při čtení bolela jak ruka tak mozek. Pak je tu třeba styl psaní - naprosto otřešný vzhledem k tomu, že to nepsala holka v 11 letech na wattpad. Všichni ti prdící jednorožci, trapné chaty, zmíňka o čokoládě v každé páté větě a podobné věci mi pomalu způsobovali vícedenní migrénu. No jelikož knihy dočítám, tak jsem to sice zvládla, ale musela jsem se motivovat velkou dávkou dobrých knih, co na mě ještě čekají a nehodit si to rovnou.

No, myslím, že už na psaní o téhle patlanině nemám sílu, ale za jednu věc chci poděkovat - a to, že autorka doslova zašlapala knihu do země tím nejhorším poděkováním v historii poděkování.

Sečteno, podtrženo, na začátku psaní recenze jsem knize dávala 1,5⭐, myslím, že teď může být ráda aspoň za těch 0,5⭐. :)

Selfinka

(+ SPOILER) Číst tuhle knížku bolí, psychicky i fyzicky (ne, fakt nejde udržet otevřená, aniž by vám nevykloubila ruku). O ději a postavách škoda mluvit *jedno velké protočení očí vzhůru*. Mé mladší já by trpělo úplně stejně, jako já teď.

Bad-wolf

Tuto knihu jsem původně ani číst nechtěla, ale nalákala mě na ni jedna zajímavější negativní recenze, a tak jsem si řekla, že je na čase si o ni udělat svůj vlastní názor.

Kniha nebyla vyloženě špatná, ale má mnoho ale. V první řadě jde o styl psaní autorky. Nevím, jak přesně to popsat, ale je opravdu zvláštní. Mě osobně nijak zvlášť nevadil, ale věřím, že mnoha lidem se líbit nemusí. V knize se také klade až extrémní důraz na vtipné hlášky, čokoládu a Harryho Pottera a přiznávám, že něco z toho mi přišlo sice úsměvné, ale velká část byla opravdu přetažená. Nejvíce mi asi vadil neustálý důraz na čokoládu – bylo toho až moc. To vše bych však dokázala knize odpustit, ale co je asi největším problémem této knihy jsou postavy. Mei je opravdu příšerná hlavní hrdinka – sobecká, arogantní, zlá, sebestředná s chováním dvanáctileté dospívající dívky. Ještě nikdy se mi snad nestalo, že bych si vytvořila takový odpor k hlavní postavě. Mei to však zvládla s přehledem. U ostatních postav to naštěstí nebylo až tak hrozné, ale přiznávám, že zde asi nebyla postava, jejíž chování by mi nevadilo. Každopádně, celkový dojem z knihy nebyl až tak hrozný, ale věřím, že kdyby se na této knize více zapracovalo, mohla být mnohem lepší.

Hodnotím 3* - není to vyloženě strašné čtení, jak jsem čekala. Přečíst se to dá, ale má to mnoho zásadních chyb. I přes to věřím, že mladším čtenářům se kniha může líbit.

kindlova42

Od téhle knihy jsem neměla žádná očekávaní, koupila jsem si ji protože všude v té době propagovali druhý díl (Miluju tě, Já vím). Po koupi jsem byla překvapená kolik negativních recenzí to má a na čtení jsem se moc netěšila. Ovšem světe div se, knížka mě nenudila a přečetla jsem ji za den a půl. Je to prostě taková oddechovka zaměřující se na dospívající středoškolačku, takže to že to místy bylo trapné k tomu patří, protože mi to krásně připomnělo, že jsme v tomhle věku byli trapní všichni! :D Moc se mi líbil styl psaní zahrnující zprávy a za mě by jich tam mohlo být klidně víc :)
Takže ano, není to žádný literární skvost a kdybych to četla na střední oslovilo by mě to určitě víc, ale za mě to bylo příjemné čtení plné vtipných narážek, u kterého jsem si odpočinula a autorka se nemá za co stydět jako za první napsanou knížku :)