Navždy tvůj

Navždy tvůj https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156533/navzdy-tvuj-156533.jpg 4 199 62

Pětatřicátnice Judith se v supermarketu seznámí s okouzlujícím svobodným architektem Hannesem, který si získá nejen Juditino srdce, ale také sympatie její matky a všech přátel. Zdá se, že je to po všech stránkách ideální muž. Jenže… Hannes je příjemný, jenže až nesnesitelně, je pozorný a oddaný, jenže otravně. Intenzita jeho lásky začne Judith dusit. Čím více se chce z příliš těsného vztahu vymanit, tím více se k ní Hannes snaží připoutat. Nakonec se s ním Judith i přes nesouhlas svého okolí rozchází. Hannes na ni však začíná vyvíjet stále se stupňující psychický nátlak. Až Judith skončí na psychiatrii. Ještě že je tu její asistentka Bianca, která jediná věří Juditinu podezření… Román Navždy tvůj začíná jako klasický milostný příběh, ale končí jako napínavý psychothriller. Po svém vydání se velmi rychle vyšplhal na čtvrté místo žebříčku bestsellerů týdeníku Der Spiegel.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Host

Ewig Dein , 2012

Pivísek
25.07.2014 3 z 5

Předchozí knihy autora jsem nečetla a asi ani číst nebudu, ale zase to nebylo tak špatné... Mělo to zajímavý příběh a opravdu jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Jen jsem se místy musela do čtení nutit a nemělo to takový čtivý spád, jak jsem čekala, bohužel...

Brambram
30.03.2014 3 z 5

Přečteno,ale hlubší dojem nezanechal. Ono nenadchlo mě ani Dobrý proti severáku ani jeho pokračování. Říkala jsem si, dám mu ještě šanci.Ale ne, tento autor není nic pro mě. Na začátku této knihy jsem si říkala, že mi strašně připomíná Deník citového vyděrače od Monyové. Ale ani tak to není. Až do konce knihy čekáte rozuzlení, jestli tedy bude velké odhalení Hanesse nebo ne. Ale to jak to spisovatel usekl je divné a rozporuplné. Kdybych tu knížku nečetla, nic by se nestalo.

Aneleh
15.02.2014 5 z 5

Kniha mě zaujala svým tématem i zajímavým a poutavým způsobem vyprávění. Nechybí romantika, napětí ani vtip. Zasmějete se i se budete příjemně bát. Pouze konec bych brala více vysvětlený či rozpracovaný. Jinak to nemá chybu a určitě si půjčím další knihy od tohoto autora.

Ivinka.S
24.01.2014 4 z 5

Ze začátku mě knížka moc nebrala,ale to se rychle změnilo a musím říct, že to je fakt dobré čtení.

wiana82
05.01.2014 4 z 5

Kniha mě bavila, velmi čtivá...asi od poloviny mě opravdu zajímalo, jak to skončí a byla jsem chvíli na pochybách, kdo je vlastně ten "cvok"...

Zara
21.11.2013 5 z 5

Brilantní autorův styl si v ničem nezadal s předchozími dvěma romány. Málokdy se u knihy směju nahlas (a už vůbec ne,pokud jde o prvoplánově humoristickou záležitost),tahle skvělá knížka je výjimkou.
(Btw - ve vyhledávači mi pod tímto názvem naskočil jiný román signifikující sladkobolný romantický příběh pro ženy. Kupodivu má mnohem vyšší hodnocení,než Glattauer...že by pan spisovatel zklamal tolik svých čtenářů anebo prostě jen benevolentnější hodnocení milovnic Harlekýnek...?

sachista
31.10.2013 3 z 5

Danielu Glattaeurovi se daří čtenáře zaujmout. Po veleúspěšném e-mailovém románu Dobrý proti severáku a jeho pokračování, zamířil do zcela jiných žánrových vod. Byť to zpočátku vypadá na klasický románek pro ženy, velmi brzy se děj posune do oblasti thrilleru. Celou dobu jsem si lámal hlavu nad tím, zda nás čeká šokující rozuzlení, nebo naopak nejasný konec či se náhodou nedostaví zklamání. A u mě převládla třetí možnost. Zdá se mi, že Glattauer závěr nezvládnul, chybí tomu větší propracovanost a možná i lepší objasnění některých momentů. Nechci román shazovat, ale Dobrý proti severáku byla pro mě doslova bomba, zatímco Navždy tvůj skončí sice vedle něj v mé knihovně, ale bude asi brzy pozapomenut.

Ladushka
29.10.2013 3 z 5

Mé první setkání s v Česku již oblíbeným Danielem Glattauerem. Autor si vybral pro svůj román velmi zajímavé a aktuální téma. Jeho balancování mezi romantickou prózou a psychothrillerem mi však přišlo trochu plytké a bylo spíše ke škodě. I když chápu autorův záměr demonstrovat postupný a nenápadný vývoj stalkingu, postavy a jejich emoce a postoje pro mě nebyly dostatečně vykreslené a tak se mi zdály méně uvěřitelné.

lenkahrabalkova
28.10.2013 5 z 5

Kniha , její styl a rozdělení kapitol - fází vztahu, se mi velmi líbila. Začetla jsem se hned od první stránky a nemohla jsem se odtrhnout. Pěkně a děsivě propracovaný příběh. Nechci ani domýšlet, kolik emočně labilních, přesto docela inteligentních lidí, kolem nás žije. Po přečtení knihy jsem o ní ještě nějakou dobu přemýšlela, listovala si jednotlivými kapitolami a sledovala jednání Hannese. Působivé čtení, které se mi dostalo pod kůži. Jen je škoda, že nemá čtenář možnost zjistit, proč z Hannese vyrostl labilní člověk, většinou to má nějakou příčinu a štve mě, že ji nemám možnost zjistit :-) Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora.

misssicccka
15.10.2013 3 z 5

pro mě rovněž zklamání...a je mi líto, že to musím napsat, protože jsem se na tuhle "pecku" těšila asi dva měsíce a měla jsem ji pěkně dlouho objednanou před vydáním...
po předchozích knihách, kterým nebylo naprosto co vytknout, které byly reálné, které zachytily skvělým způsobem pochody mužského a ženského myšlení, mi tato kniha přišla fádní, nudná a s naprosto pro mě nepřijatelným tématem...přišlo mi to jako intelektuálně popsané téma z červených knihoven...taková jako Steel či co...
no nechci pořád ještě svého oblíbeného autora očerňovat víc než je nutno, ale já tuto knihu nedoporučuji

Hanin
10.10.2013 3 z 5

Oproti předchozím knihám-hlavně Dobrý proti severáku docela zklamání.

Balenka
02.09.2013 4 z 5

Výborná kniha, autor veľmi pútavo píše, číta sa to na jeden dych.. Dej má rýchly spád, nedá sa od nej odtrhnúť :)

bookcase
21.08.2013 5 z 5

Pschychopecka. Přečteno za večer, dostal mě autorův zajímavý styl psaní.

LiLinka
26.07.2013 4 z 5

Jak už zde bylo zmíněno, celkem mi vadilo, že kniha byla psána v er-formě (a následná nutná přímá řeč, proč?) ..jinak mě kniha zaujala, stejně jako autorovy další dvě knihy. Zajímavý příběh, rychlé čtení.. jen poněkud nečekaný závěr, ale i tak je to kniha, kterou bych doporučila. :)

Brabikate
22.07.2013 3 z 5

Navždy tvůj je příjemné a oddechové čtení, kterým si večer nezkazíte, ale bohužel to není taková čtenářská lahůdka, jakou byste po předešlých dvou knihách nejspíš očekávali.

Terry11
13.07.2013 3 z 5

protože jsem z jeho předchozích knih byla v tranzu :-), na tuto jsem se vrhla a přečetla ji během noci. No, stylistikou mi autora Severáku docela připomínala, četlo se to také poměrně dobře, ale prostě to téma mě nějak nenadchlo. Tak nějak jsem nemohla uvěřit, že by hlavní hrdina stíhal ničit dvě ženy a ještě práci a ten závěr byl teprve neuvěřitelný. Ty maily šly Danielovi mnohem lépe.

jasmína
04.06.2013 3 z 5

Kniha měla několik nečekaných zvratů a ačkoli jsem se každý den těšila, co mě zase překvapí, nemůžu si pomoct, že se autor, sice jen trošku, ale určitě, inspiroval filmem http://www.csfd.cz/film/1821-plynove-lampy/. Ale to čtenář zjistí až skoro v závěru knihy.

Proto jen tři hvězdičky.

Neri
26.05.2013 5 z 5

Výborně zpracované téma "nezdravé" lásky, která se zvrhne v pronásledování. Stránku za stránkou jsem s napětím četla, jak se ze sebevědomé Judith stává psychická troska, jak snadno lze manipulovat s lidmi, kteří dříve byli vašimi nejbližšími přáteli nebo rodinou. Moc příjemnou postavou a určitým odlehčením pro mě byla učnice Bianca. Překvapivý závěr knihy je příjemným bonusem, celá kniha se čte jedním dechem ...........za mě rozhodně plný počet hvězdiček.

srutkovaa
21.05.2013 4 z 5

Vadilo mi, ze vypraveckou nebyla Judith. Jinak ale kniha byla necekane napinava coz ocenuji. Libila se mi a rozhodne stoji za precteni.

evasamankova
01.05.2013 5 z 5

Knihu jsem měla vyhlédnutou dlouhou dobu před tím než vyšla a nezklamala. Napsaná čtivě, ze života. Obtěžování, které v menší nebo větší formě, může postihnout každého. Kdo v životě nezažil alespoň jeden ošklivý rozchod. Autor, pro mě velmi uvěřitelně, výborně vystihl jednotlivé fáze vztahu a především psychickou destrukci hlavní hrdinky. Závěr knihy povedený, thrillerový.