Navždy tvůj

Navždy tvůj https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156533/navzdy-tvuj-156533.jpg 4 199 62

Pětatřicátnice Judith se v supermarketu seznámí s okouzlujícím svobodným architektem Hannesem, který si získá nejen Juditino srdce, ale také sympatie její matky a všech přátel. Zdá se, že je to po všech stránkách ideální muž. Jenže… Hannes je příjemný, jenže až nesnesitelně, je pozorný a oddaný, jenže otravně. Intenzita jeho lásky začne Judith dusit. Čím více se chce z příliš těsného vztahu vymanit, tím více se k ní Hannes snaží připoutat. Nakonec se s ním Judith i přes nesouhlas svého okolí rozchází. Hannes na ni však začíná vyvíjet stále se stupňující psychický nátlak. Až Judith skončí na psychiatrii. Ještě že je tu její asistentka Bianca, která jediná věří Juditinu podezření… Román Navždy tvůj začíná jako klasický milostný příběh, ale končí jako napínavý psychothriller. Po svém vydání se velmi rychle vyšplhal na čtvrté místo žebříčku bestsellerů týdeníku Der Spiegel.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Ewig Dein , 2012

Stoklaska
26.10.2017 4 z 5

Od Daniela Glattauera jsem četla Dobrý proti severáku a Každá sedmá vlna, což byly skvostné knihy. Kniha Navždy tvůj mě mírně zklamala. Líbilo se mi, jak se charakter příběhu postupně měnil a jak narůstalo napětí. Chvíli jsem nevěděla, jestli je Hannes skutečně psychopat nebo jestli se vše zrodilo jen v hlavě Judith. Docela mě překvapil rychlý a odfláknutý konec celé knihy. Čtenář by si jistě zasloužil víc...

hledaseniki
24.10.2017 3 z 5

Daniela Glattauera miluji a to doslova a do písmene. Před lety jsem propadla jeho Dobrý proti severáku a Každá sedmá vlna už tehdy jsem se do něj zamilovala, pak vyšla jeho další kniha Není zač, která mou lásku jen prohloubila. Dlouhou dobu jsem měla ve čtečce Navždy tvůj a letos už byl čas si připomenout mého oblíbence.
V tomhle případě zapomeňte na předešlá autorova díla, protože tohle s nimi nemá vůbec nic společného. Jde o román, který se chvilku tváří romanticky a pak tak nenápadně přejde do děsivější noty a pomalu se v tom snaží naučit chodit. Hlavní hrdinka je nesympatická, otravná, zakomplexovaná a rozhodně je nevyrovnaná. Hannese tam byl jen okrajově a rozhodně to stačilo. Nijak zvlášť nemusím knihy ve kterých jsou psychopatičtí pronásledovatelé, protože mi to všechno přijde stejné a taky se mi při čtení stalo, že jsem si říkala, tohle jsem už někde četla, oproti tomu ten závěr byl vynikající, jenže ta cesta k tomu závěru byla trnitá nejen pro hlavní hrdinku, ale i pro mě jako pro čtenáře. Styl vyprávění mi jednoznačně nesedl, er forma a v závěsu přímá řeč to není úplně nic dle mého gusta. Daniel Glattauer evidentně vybral špatné téma pro svůj příběh, škoda. Přesto všechno Dobrý proti severáku, Každá sedmá vlna a Není zač bude vždy patřit k mým nejoblíbenějším knihám.

hanča34
03.02.2017 4 z 5

Kdysi jsem byl nadšena knihou Dobrý proti severáku, tak jsem si nadšeně půjčila i Navždy tvůj. Je fakt,že Daniel je výborný vypravěč, přesto tato kniha mně spíše děsila než bavila a na konci jsem si docela oddechla. Ale na 4 hvězdičky to je.

lidunka1
30.01.2017 5 z 5

Knížka je výborná, zhltla jsem ji.

metyna
01.12.2016 5 z 5

Ano opravdu dobře napsáno, živě. Kniha mě zabavila.

Aleh
18.07.2016 4 z 5

Už v samotném názvu je něco patologického! Kdo je vlastně Hannes? Milující člověk, nemocný muž, všehoschopný manipulátor, lidská zrůda?
Člověk, který žije dva životy. Na okolí působí jako sympatický milý mladý (řeklo by se ideální) muž.
A v soukromí?
Kdo uvěří a pomůže Judith, pro kterou jeho „láska“ začíná být nesnesitelnou, neuvěřitelně svazující a neúnosnou?
Psychothriller se vším všudy…. Daniel Glattauer dokáže čtenáře zaujmout a nepustit. Obracíte stránku za stránkou a chcete vědět, jak to dopadne.

mdvorak
16.05.2016 5 z 5

i přesto, že má kniha tak málo stránek docela se mnou zamávala. Co všechno jsou lidé schopni udělat pro lásku? A jak dlouho to vydrží...

mekkejla
12.04.2016 4 z 5

Uuuf, tak z toho se teda vyklubalo dobré psycho! V pasážích, kde Judith byla mimo díky práškům a neustálému strachu jsem si taky připadala naprosto ztracená - Glattauer to popsal opravdu hodně živě a uvěřitelně.

Ivuska.09
07.03.2016

Tahle knížka mi hodně připomínala knihu Deník mého stínu. Styl psaní byl sice odlišný, ale tématika byla stejná, jenom "omáčka" okolo trochu jiná. Protože jsem jako první četla právě Deník mého stínu, který se mi líbil, tato kniha už mě tolik nezaujala. Na druhou stranu byla čtivá a lze ji číst se zaujetím, jak to celé dopadne...

danae1515
12.01.2016 4 z 5

Knížka mně dost rozhodila. Šílené téma. Naprosto zmáknutá problematika. Jak ho takový námět mohl vůbec napadnout? Za půlkou jsem knihu na čas odložila, nemohla jsem to číst, měla jsem o Judith strach.... , takové reálné, děsivé, bolestivé, uvěřitelné....čtení.
Nemám ráda psycho, thrillery, horory.... , zde to bylo více než šmrncnuté, proto ztráta hvězdičky.

Ale ani tady se Danielovi nedá upřít mistrovství. Co kus, to perla, platí i u této knížky.

Šánka
29.09.2015 5 z 5

Mně se moc líbí jak autor píše a stejně jako předešlé knihy, i tato mě nadchla. Příběh, který zdánlivě začíná jako milostný román se postupně mění v napínavý psychothriller. Román, kde chorobná, psychopatická posedlost je zaměňována s láskou, která dusí, chce vlastnit a ničí vše kolem sebe.
Spisovatele jsem objevila jen díky DK a musím říct, že to, na co jiní potřebují popsat mraky stran, jemu se povedlo v útlé 200 stránkové knize. Paráda !!!

playada
11.09.2015 5 z 5

trošku thriler.

orson
27.05.2015 4 z 5

...tak trochu jiná love story - lehce říznutá hororem. Stejně jako tomu bylo i u předchozích knih autora, má i tato pomalejší rozjezd. Ale když se dostane do tempa, je pak k nezastavení...

Lidka
17.05.2015 3 z 5

Láska má hodně podob. Ale někdy vás dožene i do kouta.

magnolia
09.05.2015 4 z 5

Další povedená knížka od tohoto autora. Děj se pěkně vyvíjel, nechybělo napětí, zajímavé situace i humor. Líbí se mi, jak autor píše, je tam něco navíc, taková chytrá a zábavná přísada, že to není jen takové běžné čtivo. Knížka je tak na jeden víkend, ale to mi vůbec nevadilo - ono těch mnohostránkových (a komplikovaných) je poslední dobou víc než dost.

Anne Leyyd
09.03.2015 4 z 5

Daniel Glattauer mě rozhodně nezklamal - dokázal, že dovede napsat nejen velmi pěkný a působivý román (viz Dobrý proti severáku a Každá sedmá vlna) ale i poněkud temnější příběh, kdy jeden z dvojice dojde k naprosto scestnému pohledu na lásku.

Kniha je psaná vypravěčsky a stylisticky velmi barvitým a působivým stylem. Téměř z každé věty jde vycítit, jak si s ní autor pohrál. Nutí čtenáře přemýšlet nad dvojsmysly a objevovat popisy chování postav a situací ve velmi originálních a neobvyklých přirovnáních, která dávají příběhu nádech jedinečnosti.

Příběh není šokující tak, jak jsem čekala, že bude, ale pokud se nad tím jeden zamyslí pořádné, tak to hrůzu opravdu nažene...

4 zasloužené hvězdy. Drobná výtka za ten konec - uvítala bych jej trošku delší, abychom viděli ještě trochu více z toho "co bylo dál".

Na další knihu Daniela Glattauera se nemůžu dočkat! :-)

Jitush
25.01.2015 2 z 5

Pro mě docela zklamání. Styl vyprávění mě moc nezaujal a ten konec mi přišel dost rychle utnutý. Čekala jsem od této knihy dle popisku víc.

mobelka
14.01.2015 4 z 5

dobrý rozjezd, střed, jen konec moc rychle utnut.... jakoby autor již nevěděl jak zápletku lépe rozmotat a hlavně,aby ji měl rychle za sebou....

Peti
09.11.2014

První dvě knihy od tohoto autora se mi velice líbili a proto jsem se do čtení této třetí vrhla s nadšením. Bohužel musím říct, že jsem byla trochu zklamaná, kniha se mi ve srovnání s těmi předchozími příliš nelíbila. Cca první polovina mě bavila, užívala jsem si, jak je hrdinka Judith obletovaná, jak se stává středovesmírem pro nového přítele i jak je její protějšek velice schopný stratég. Další část, kdy se Judith začne cítit jak pronásledovaná oběť a postupně upadá její psychický stav až se stane pacientkou psychiatrické kliniky mě už moc nebavila, ovšem vylepšil to konec příběhu, kde došlo k rozuzlení ve stylu detektivního příběhu. V souhrnu bych knihu doporučila jako lehké odpočinkové čtení na dlouhý zimní večer.

Pedruska01
19.08.2014 4 z 5

Dovolím si říct, že je to výborná kniha. Rozhodně mě chytla. Nemohla jsem se od ní odpoutat. Fascinoval mě vývoj postav. Možná mi i Hannese bylo líto na konci. S nemocným toho člověk moc nezmůže a je jich kolem nás možná někdy až moc. Kniha mi sedla, i když to nebyla moje věková kategorie. Nebylo by na škodu si jí přečíst. :)