Navždy plynule: Jak se rychle naučit cizí jazyk a nikdy ho nezapomenout ekniha

Vzdali jste učení se cizích jazyků? Nemáte čas a ještě k tomu vás úmorná gramatická cvičení nudí? A když už do hlavy něco dostanete, stejně to zase brzy zapomenete? Navždy plynule vaši skepsi vyléčí! Ukáže vám, jak se cizí řeč naučit efektivně, rychle, zábavně a natrvalo. Záchrana, že? Operní pěvec a polyglot Gabriel Wyner není pouhým teoretikem – již ve třiceti letech mluvil plynně šesti jazyky, které se zvládl naučit sám. A každý z nich navíc ovládl v řádu měsíců. Bohaté zkušenosti pak přetavil do nové učební metody pro samouky, která spočívá v krátkých denních trénincích, propojuje to nejužitečnější ze známých lingvistických přístupů s poznatky o fungování mozku a nezapomíná ani na pomoc zdarma dostupných online nástrojů. Navždy plynule vás naučí, jak naladit uši na nové zvuky, jak donutit ústa ke všem novým akrobaciím a jak si kousek po kousku uložit do dlouhodobé paměti vše: od jednoduchých slovíček až po složitá gramatická pravidla. A buďte bez obav, nuda přitom rozhodně nehrozí. Naopak, zábava je klíčem k úspěchu. Takže tentokrát si hru s cizími jazyky užijete a konečně se naučíte vyhrávat! Enfin! Endlich! ?????! Finally! Finalmente! Végre! Endelig! Nareszcie! În cele din urmă! ......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446585/big_navzdy-plynule-rGu-446585.png 4.433
Literatura naučná, Jazyky, lingvistika, Učebnice a slovníky

Vydáno: (ekniha), Jan Melvil

Fluent Forever: How to Learn Any Language Fast and Never Forget It, 2014

Kniha Navždy plynule: Jak se rychle naučit cizí jazyk a nikdy ho nezapomenout

pat4157

Nabito velmi užitečnými informacemi, ale pokud si myslíte, že přečíst knihu znamená naučit se cizí jazyk bez práce, tak věřte, že bez práce nejsou koláče. Kniha vám dá jasný návod, co udělat pro to, abyste se naučili jakýkoliv jazyk. Dá vám systém, rady a strukturu. Práce zůstane na vašich bedrech. Tož tak...

ElikaS

Knížku jsem poslouchala jako audioknihu, která je moc příjemně namluvená, ale nakonec jsem si přece jen z knihovny vypůjčila i její tištěnou verzi, abych si vše mohla dohledat a v klidu pročíst. Autor přináší celou řadu užitečných tipů, jak se učit cizí jazyk. Jasně s kartičkami jsem pracovala už na základce, ale musím říct, že jeho systém je opravdu propracovaný a už po pár dnech tréninku s jeho typem kartiček vidím pokroky.

Stejně tak mě nikdy nenapadlo se dívat na filmy v cizím jazyce úplně bez titulků, když tak jsem skončila u cizojazyčných, ale je pravda, že potom jsem se soustředila pouze na text. Takže tipů je v knize opravdu hromada.

Autor se velmi často odkazuje na svůj blog, a to je asi jediné, co bych mu vyčetla. Chápu, že angličtina je jeho rodný jazyk, takže nemá potřebu se jí učit, ale trochu mě mrzelo, že zrovna jí se na blogu prakticky nevěnuje a stejně tak jeho aplikace nepočítá s možností učit se anglicky.

petaSk

Jedna z nejlepších knih o výuce jazyků. Hodně založená na tvorbě kartiček. Já používám systém Anki, takže souhlasím s knihou všemi deseti. Navždy plynule se čte strašně lehce a představuje i nástroje a metodiky, které skutečně fungují. Ale jak už to u podobných knih bývá, jen číst o tom nestačí.

kikidok

Po dlouhé době rozvojovka, které jsem se upřímně dost bála, protože z mých pokusů o čtení rozvojových knížek většinou nic nebylo. Tohle ovšem bylo skvělé. Nemyslím si, že autor přišel na univerzální způsob, jak se neučit jazyk bez práce, ten neexistuje. On jen shrnul a odůvodnil proč jsou některé způsoby, které jsem znala už předtím účinné. Některé rady jsem opravdu začala používat. Navíc to je skvělá motivace, když se vám nechce něco dělat.

jaroiva
16.11.2020

Kniha mě velmi mile překvapila. Čekala jsem nějaké tipy k učení jazyků trochu říznuté americkým stylem vyprávění, ale kromě opravdu praktických tipů a rad je kniha navíc vtipně psaná, nezaznamenala jsem tu typické americké fráze a wow momenty.
Naopak, velmi čtivě a lidsky je popsané co a jak. A narozdíl od jiných podobných příruček nejde jen o to, aby se člověk naučil anglicky, ale hodí se asi pro všechny jazyky. Také oceňuji překlad, který není jen papouškováním originálu, ale vyžadoval převod do českého prostředí.
Už pár let bojuju s maďarštinou, připadá mi pro našince těžká. Ale po poslechnutí této knihy jsem vysloveně natěšená, až se vrhnu na tvorbu kartiček - hned jsem začala a věřím, že mě to nějakou chvíli bude bavit. A kdyby náhodou přestalo, stejně si budu knížku pouštět opakovaně a tak se zase nechám nakopnout.
Koupila jsem si ji jen v audioverzi, která je výborně načtená, ale přece jen ten text místy chybí. A proto jsem moc ráda, že Melvil pro takové případy poskytuje vybrané materiály k prohlédnutí i očima. Něco je na obrázku prostě jasnější.
Musím jen doporučit, ať už se chcete naučit jakýkoli jazyk.

Trubka_
14.11.2020

Kniha je sama o sobě je čtivá, vtipná a motivující a asi by si ji do určité míry užil i člověk bez zájmu o cizí jazyky, ale jinak je to především praktický návod na učení. V knize je spousta praktichých rad na různé oblasti jazyka - čtení, psaní, mluvení - ale hlavní gro je v představení "kartičkové" metody, která má podle mě největší potenciál pro učení slovní zásoby.

Knihu jsem si pořídil asi před měsícem a s recenzí jsem schválně čekal, až na nějaké osobní zkušenosti. Za tu dobu jsem si vytvořil (pravidelně denně po asi 10 kusech) 250 kartiček (=250 nových slov vždy zasazených do nějaké věty a k tomu nějaký odpovídající mnou vybraný obrázek z google images). Opravdu to (vlastně ta - paměť) funguje velice dobře, jsem překvapený. Naučené věci je pak potřeba taky uplatnit v praxi (četba, konverzace), jinak jsou vám na nic, ale ta praxe už jde právě potom o dost lépě ;-)

lubosvnenk
30.08.2020

Užitečný, originální a především prakticky návod na to, jak se naucit nový jazyk. Líbí se mi humor autora i jeho snaha věcně vysvětlit jak se jazyk (na)učit.