Navždy družičkou

Navždy družičkou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341270/bmid_navzdy-druzickou-zpt-341270.jpg 4 78 22

Maddie Fraserová se nikdy nedrala dopředu, spíš se držela v pozadí: mladší sestra oblíbence Dana, pravá ruka šílené Shony, bývalka workoholika Sebastiana a teď také dívka, která stojí mezi znesvářenými nejlepšími kamarádkami. Lauren právě oznámila, že se bude vdávat – a Sáře sdělil manžel, že se s ní chce rozvést. Maddiinou prací je zařizovat oslavy, ale nic v dosavadní kariéře ji nepřipravilo na tuhle prapodivnou kombinaci plánování a skutečného utrpení. Zpráva, že se její bývalý přítel stal otcem, je poslední kapkou. Zatímco v časopisech ženám radí, ať zaberou, chtěla by raději všechno prospat. Ale ať se to Maddie líbí nebo ne, čekají ji změny. Tahle dospělá družička už není v pozadí, ocitá se uprostřed pódia a musí se vyrovnat s důsledky…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Always the Bridesmaid , 2015

deedulka
09.03.2024 4 z 5

Od knihy jsem nic moc neočekávala a opravdu ten začátek nebyl moc záživný. Ale postupně se to rozjíždělo a ke konci už to bylo vážně super, že jsem se nedokázala odtrhnout a posunula si i večerku. :-)

Hlavní postava je docela pijan a má chudák tolik smůly, že s ní soucítíte. Jinak je ale sympatická a pro ostatní se může rozkrájet. Hlavně pro své dvě kamarádky, které prochází rozvodem a přípravou svatby.

Kniha je vtipná oddechovka s romantickou linkou, u které se budete usmívat a láskyplně culit. ;-)

vera5841
16.01.2024 4 z 5

Od této knihy jsem vůbec nic nečekala, ale nakonec mě příjemně překvapila.
Maddie je v práci, která ji sice baví, ale její šéfová je prostě mrcha. Má své dvě kamarádky, ale bohužel přijde špatné načasování a zatímco jedna chystá svatbu, tak ta druhá řeší rozvod - a Maddie stojí mezi nimi. A aby toho nebylo málo, tak jejímu bývalému příteli se narodí miminko a je více než jasné, že Maddie s z rozchodu stále nevzpamatovala.
Jedno je jasné - Maddie si musí vytyčit svůj osobní prostor a získat pořádný kus sebevědomí.
Bylo znát, že s kamarádkami mají pevné přátelství, přesto se k sobě často chovaly jako kačeny. O jejím novém "vztahu" ani nemluvím. Každému musí být jasné, že je to blbec. Ale čerstvě zamilovaná Maddie, která je pod tlakem to prostě nevidí.
Kniha na způsob klasických amerických romantických komedií je fajn oddechovkou třeba na konci hektického roku.

Nattali.ka
18.06.2023 2 z 5

Zpočátku jsem si myslela, že to bude fajn oddychovka, ale čím dál jsem četla, tím víc mě hlavní postavy svým chováním rozčilovaly. Hlavní hrdinky 3 kamarádky mi nebyly vůbec sympatické a vůbec se k sobě jako kamarádky nechovaly. Zápletka s přítelem, který ji nechtěl brát na veřejnost byla jasná od začátku, ale chybělo mi trošku více vysvětlení této situace. Závěr mohl být dokončený.

KatukaM
11.03.2022 2 z 5

Moje první kniha a zřejmě i poslední od této spisovatelky. Nechci absolutně nikoho odradit, každému vyhovuje něco jiného, ale za mě tato kniha ne...
Ani jedna z postav mi nebyla příjemná (Lauren - rozmazlená, nevděčná snobka, Sára - trochu depkařka)... Maddie, stěžejní postava, ta mi byla bohužel, příjemná nejméně. Zoufalá třicítka, co se nepřenesla přes svého ex, pracovně neustále vytížená, ale vlastně si za to může sama, protože nedokáže říct ne... Také si vůbec nevěřila, nepečovala o sebe a jako už to bylo i trapný, že kolik vypila ginů s tonikem.? Prostě do toho všeho alkoholička, každou situaci brala jako příležitost se opít. Navíc to, s kým skončí člověk pozná hned a když spolu opravdu skončí, necítím mezi nimi žádnou chemii.
Pozitivní bylo, že to nebylo jen o ní, ale i tak...
Jak jsem psala na začátku, každému vyhovuje něco jiného. Někomu tato kniha udělat radost může, ale vadilo mi, že jsem se s hlavní hrdinkou nemohla a vlastně ani nechtěla ztotožnit. Vlastně jsem jí vůbec nerozuměla.
Takže asi tak.

Charmedka
19.07.2021 3 z 5

Kniha je teda hodně předvídatelná a vlastně nenabízí nic originálního v tomto žánru, ale jako příjemná oddechovka v létě k vodě je to ideální volba.
Jediné, co mi občas vadilo, tak vulgarismy, které vycházely z úst hlavních hrdinek, mě to ruší. Je ovšem možné, že za to může překlad, přece jen ta čeština je hodně bohatá a v originále to tak zlé ani nebude.

Tebby
04.01.2021 3 z 5

Pravděpodobně nejslabší autorčina kniha. Je stále čtivě napsaná, ale bylo tam spousta absurdit. 3*

nela3812
31.12.2020 3 z 5

Oddechový příběh. Za začátku mě příliš nebavil, ale když jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Skvěle promyšlený děj, ve kterém si osud opakovaně pohrává s hlavní hrdinkou.

kochichak
17.11.2020 5 z 5

Pro mě super oddychovka, kterou jsem nebyla schopna odložit. Žádný zázrak, ale v téhle době se zasmát mi přišlo fajn. Kniha se dobře čte ????????

vendysantos
16.11.2020 3 z 5

Nejdříve jsem nevěděla, co k této knize napsat. Plno věcí mi vadilo, nejvíce asi trapné vulgární výrazy od hlavních ženských postav, možná za to mohl překlad. V knize byla spousta absurdních událostí a zvratů. Místy jsem si říkala, že jsou všechny tři kamarádky hrozné a pitomé, nejvíce Lauren, ta mi vážně nebyla sympatická. O Willovi snad ani raději nemluvit. Vůbec jsem nepochopila, proč ze svatby, na které se seznámil s Maddie, neodešel se svou přítelkyní, která mu dělala doprovod.

Květinka008
20.09.2020 3 z 5

Moc oddechovka na dva večery. Také mě v první polovině napadla Bridget, ale po dočtení bych to ani nesrovnávala. Tohle je víc pro odrostlé puberťačky. Zápletka celkem dobrá, ale postavy mi nebyly úplne sympatické a prostředek mi přišel bez děje, aby pak konec proběhl příliš rychle. Naopak kladně hodnotím neotřelý nápad autorky v závěru knihy s tím "a co bylo dál?".

Ana72154
02.09.2020 3 z 5

Jak už tu někdo napsal, kniha obsahuje prvky podobné těm z Bridget Jones. Knihu hodnotím průměrně, vůbec jsem se nebavila.

Niu
18.07.2020 5 z 5

Tahle Kelková se mi líbila. Alkoholu tam bylo sice taky požehnaně, ale už ne tolik zvracení jako ve většině jejich knih :-) Příběh byl dobrý. Celkem se dalo očekávat, co se stane i jak to dopadne. Čekala jsem, kdy Maddie rupnou nervy (a už se bála, že spíš mně :-)), ale nakonec to vyřešila na výbornou. Pro mne příjemná oddychovka.

romanka26
05.12.2019 4 z 5

Celkem to šlo :))

Kristy.Seb
14.08.2019 5 z 5

Příjemné čtení.

Mufka
27.05.2019 4 z 5

Ze začátku se mi četla ztuha, poměrně předvídatelný děj, ale poté se příběh přece jen rozjel a některé věci dopadly malinko jinak, než bych čekala. Prostě taková oddechovka :-)

Vendulik
28.04.2019 3 z 5

Za mě mohu říci průměr. U knihy jsem se moc nebavila. Docela mě vytáčela hlavní hrdina a ty její kamarádky.

LuciKo
02.01.2019 3 z 5

Romantická komedie na 300 stránkách. Už od začátku tušíte, jak to dopadne, ale stejně si tím příběhem s Maddie chcete projít. Oddychové, vtipné čtení. Člověk dostane, co očekává. :)

Gallaxy
08.06.2018

Oproti ostatnim kniham autorky mi trvalo dele se zacist. Ale nakonec jsem byla opravdu zvedava, jak vse dopadne.

Jak uz jsem u autorky zvykla mektere situace byli ponekud bizatdni a obcas zvlastne v pribehu preskakovala popis nekterych situaci.

Arianne
19.12.2017 3 z 5

No nevím. Lindsey Kelkova je moje srdeční záležitost, ale z této knížky jsem nějaká rozpačitá. Maddie se skoro celou knížku chová jako husa, co na sobě nechá dříví štípat, jakoby postrádala veškerou sebeúctu. Na konci se konečně dokáže postavit rovně, tak aspoň něco.
Kelkové hrdinky se typicky nacházejí v neuspokojivé životní situaci, kterou obrátí naruby. Moc mi tam chyběla trocha té romantiky, něco se tam sice dělo, aby se neřeklo, ale nějak podivně, nedávalo to moc smysl a pro mě to hrozně odbyla.

Safienka
14.12.2017 5 z 5

Oblíbená Lindsey nezklamala. Opět jsem si ji užila. Kniha je psaná zajímavou formou deníku pro družičku, ke kterému se přidává život Maddie, jednatřicátnice, která je opět příjemně švihlá, hledá toho pravého a pro každého udělá první poslední. Občas mi pilo krev, jak nevidí to, co je zřejmé, ale budiž ji odpuštěno :O)