Návrat z temnoty

Návrat z temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155246/bmid_navrat-z-temnoty-qVH-155246.PNG 4 728 220

Bylo jí třináct, když se ztratila. Zmizela své rodině, přátelům, světu. Když se zčistajasna objevila, zjistila, že jí chybí velký kus sebe samé. Šestnáctiletá Angie Chapmanová se po třech letech od svého záhadného zmizení vrací domů. Z toho období si nic nepamatuje, jako by jí někdo vymazal všechny vzpomínky. Musí si poskládat příběh o všech hrůzách, které prožila, aby získala nazpět svůj život.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Pretty Girl-13 , 2011

Akženka
Akženka
30.07.2019 5 z 5

Konečně knížka, která mě neskutečně vtáhla do děje až jsem nemohla přestat číst. Hlavní hrdinka s -pro mě až fascinující- disociativní poruchou, neznámý únosce, nekonečně zamotávající se okolnosti a špetka humoru a fikce pro mě tvoří dokonalou knížku.
Zkrátka další úlovek z Levných knih, který poputuje do seznamu Doporučuji.

Lída27
Lída27
28.07.2019 3 z 5

Tato kniha mě moc nebavila a těšila jsem se až jí dočtu...

klokan.1905
klokan.1905
18.07.2019 5 z 5

Návrat z temnoty...
Kniha zakoupená v Levných knihách za pár kaček... No a za pár kaček se mi do rukou dostalo vynikající čtení... Co víc si přát - za málo peněz - hodně kvalitní čtení... ;-)
Ke knize... Šestnáctiletá Angie Chapmanová se vrací domů, otevře dveře a křikne: "Mami! Ahoj, mami, jsem doma!" Na tom by asi nebylo nic divného... Jenomže Angie se vrací domů po třech letech... Z posledních tří let si nepamatuje vůbec nic... Myslí si, že je jí třináct let...
Probíhá policejní vyšetřování... Pomoc se snaží i psycholožka Lynn Grantová, která zjišťuje, že Angie trpí disociací... Disociace... Při disociaci se oddělí část mysli a ta se vydá svou cestou - člověk ujede autem padesát kilometrů bez toho, aniž si to uvědomí... Sní v bdělém stavu a zmešká celou vyučovací hodinu, vytěsní z hlavy všechny zvukové podněty, když se soustředí na něco jiného... Tato lehká forma disociace je do určité míry přirozená... Na opačném konci disociativního spektra je psychóza, úplná ztráta kontaktu s realitou projevující se halucinacemi a bludy... A do této formy psychiatrických pacientů patří i Angie... Její část mysli se oddělila, aby ji ochránila před prožíváním traumatických událostí, vládu nad jejím tělem přebrala úplně jiná osobnost...
Tohle byla hodně zajímavá kniha, kterou mohu s klidným svědomím doporučit ostatním k přečtení... Za mě 90 procent... Zaokrouhlím to nahoru, tedy na pět hvězdiček... ;-)

Luciáš01
Luciáš01
12.07.2019 5 z 5

Knihu jsem si koupila na doporučení a nelituji. Takhle rychle jsem snad nikdy žádnou knihu nepřečetla. Úplně mě vtáhla do sebe a svého děje. Styl psaní je čtivý a téma velmi zajímavé. Lituji, že jsem si ji nepřečetla už dřív a myslím si, že ještě dlouho tato kniha ve mně zůstane. Určitě doporučuji.

makyla
makyla
05.07.2019 4 z 5

Třináctiletá Angela je unesena z tábora. Náhle se po třech letech objeví doma. Vůbec netuší, že uběhly tři roky od jejího zmizení. Tři roky vůbec neexistují a Angela nemá ani potuchy, kde byla, co se dělo. Během psychoterapie se začínají střípky únosu skládat.
Velmi zajímavé téma, podle mě dobře zpracované. Samozřejmě není ve skutečnosti vše přesně tak, jak je v knize popisováno, ale to je v doslovu přiznáno a vysvětleno. Doporučuji, za přečtení rozhodně stojí.

Kefyna
Kefyna
20.06.2019 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Kupovala jsem ji jako oddechovku, překvapila mě a pohltila.

Alexxxka
Alexxxka
22.05.2019 4 z 5

Od knížky jsem nic nečekala, o to víc jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Rozhodně stojí za přečtení.

Danuscka
Danuscka
10.04.2019 4 z 5

Tohle jsem nečekala, kniha byla čtivá od začátku až na konec... Četla se jedním dechem... Byli tam drobné detaily, které mi neseděli, ale knize neubrali na zajímavosti...

NymphMaeve
NymphMaeve
10.04.2019 4 z 5

Od začátku mě nečekaně kniha pohltila. Angie má v hlavě opravdu prázdno a zpočátku se jí zdá, že omdlívá. Přitom jen její "já" ustupuje do pozadí, aby bylo ochráněno. Je to neskutečně krásně napsané, čtivé a pořád se tam něco děje. Vše nám vypráví Angie, popřípadě její "ostatní já", což tomu všemu dodává úplně jinou příchuť. Hrůzy, které si prožila nejen během tří let tmy, byly popsány skutečně věrně a uvěřitelně. Autorka netlačila na pilu, vše pomalu a jistě odkrývala. Konec mě zasáhl opravdu hodně silně, dočítala jsem před půlnocí a nemohla přestat. Co kniha slibovala, to splnila. Jsem spokojená a čtení jsem si užila, ale pocity po dočtení rychle vyprchaly a nic víc ve mě kniha samotná nezanechala.

zuzana4291
zuzana4291
07.04.2019 5 z 5

Kniha mě velmi překvapila. Byla plná různých zvratů a překvapení. Takže od začátku až do konce jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Kniha je velmi emotivní. Je to smutné kolika dětem se tyto věci dějí a do konce života je to poznamená.

PetaZ
PetaZ
20.03.2019 5 z 5

Tak to byla sila teda.. Nemam k tomu co rict vic

Olava
Olava
17.02.2019 2 z 5

Příběh měl velmi slušný potenciál, který ale autorka bohužel nevyužila - jakoby spíchnuté horkou jehlou, velmi nepravděpodobné. Nedokázala jsem příběhu uvěřit. Pro mě zklamání.

Termina
Termina
23.01.2019 3 z 5

Smutný příběh :) myslím že kniha měla celkem silný námět a styl psaní této knihy z toho pro mě udělal celkem snesitelný osud.. a to by tak být nemělo ale ne?

Olous1
Olous1
23.01.2019 5 z 5

Knihu jsem opět zakoupila v mém oblíbeném obchodě(levné knihy) a byla to opravdu dobrá volba....bomba....perfektní.Určitě doporučuji přečíst.

Kekik
Kekik
12.12.2018 5 z 5

Cena knihy byla pár kaček. Požitek ze čtení k nezaplacení !!! Velmi čtivá kniha od začátku do konce. Naprosto výborně zpracované téma. Napětí mě drželo po celou knihu. Doporučuji přečíst poznámku autorky, a zvláště DOPORUČUJI přečíst celou knihu.

Ticiana
Ticiana
01.12.2018 5 z 5

Do knihy jsem se hned zacetla, co se mi casto nestava. Podle mne moc hezky napsany, zadne zdrzovani i kdyz nektere veci jsem predpokladala. Za mne stoji moc za precteni. I tema rozhodne supr.

Lavender756
Lavender756
23.11.2018 3 z 5

Tři hvězdy nakonec jenom díky poslední třetině knihy,jinak nuda a absolutní nevyužití potenciálu námětu knihy. Velká škoda, čekala jsem více. Navíc četba spíše pouze pro dospívající.

Ctenar1202
Ctenar1202
17.11.2018 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Naprosto skvela kniha od ktere jsem se nemohla odtrhnout. A kdyz jsem na konci cetla poznamku autorky, ze az na jeji verzi vymazani alterek je vse mozne, musela jsem googlit vic o DID.

Urcite doporucuji precist!!

Dela111
Dela111
17.11.2018 5 z 5

Návrat z temnoty je psychologický příběh plný tajemství. Pachatel tady vlastně není tak důležitý. Tahle kniha je především o traumatu hlavní hrdinky. Jde o silný psychologický příběh, děsivý i dojemný.

Mozek řídí veškeré naše konání, avšak jeho nejdůležitějším a prvořadým úkolem je udržet člověka naživu, a to za každou cenu. Pokud je pro člověka nějaká situace tak trýznivá, že ji nedokáže unést, může tou cenou být ztráta paměti. V lepším případě určitý časový úsek prostě zapomene. V tom horším, kdy se situace opakuje, může mozek ochránit tak, že na tyto chvíle vytvoří alternativní osobnosti, které tu hrůzu prožívají a postižený si to potom nepamatuje.
Právě druhý případ autorka výborně zpracovala. Samozřejmě, že léčení disociativní poruchy není tak jednoduché, ale pro thriller to musela autorka zjednodušit.

Příběh je děsivou emocionální jízdou. Thriller ocení především zájemci o psychologii.

verisek93
verisek93
12.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Když jsem ji kupovala v Levných knihách, nemohla jsem tušit jaký masterpiece držím v ruce. Zas a znova se mi vyplatilo moje vybírání knih podle obálky. Příběh je velmi čtivý, zajímavý námět a jen tak tu knihu z ruky neodložíte.