Návrat z pekla

Návrat z pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289268/bmid_navrat-z-pekla-9BP-289268.jpg 5 251 115

Karlu Millerovi, nadějnému studentovi medicíny, převrátí život naruby nejen krásná židovská dívka Marie, ale také nadcházející druhá světová válka. Společně se stará se svým otcem o pekárnu v přízemí pavlačového domu, v němž místní obyvatele terorizují kolaboranti a donašeči. Karel se neskutečně trápí výčitkami, že nedokázal zabránit transportu své ženy a dětí do Terezína. Díky podrazu se dostane do koncentračního tábora, kde se stane osobním kuchařem velitele. Záhy zjišťuje, že se jeho děti a žena v tomto táboře objevily také. Setká se znovu se svou rodinou? Pomstí se za veškerá příkoří, která mu život do cesty přinesl?... celý text

Market = )
21.10.2016 5 z 5

Místy podle mě trochu neobratná práce s jazykem (obecně nemám ráda zaměňování "díky" a "kvůli" a vážně nevím, proč by měl kdokoli umírat "díky" nacistům...), pátá hvězdička je za to, že se příběh zakládá na skutečnosti. Nejvíc mě knížka zaujala pro svůj odlišný pohled na věc - pár knížek o holocaustu jsem četla, ale ještě nikdy mi příběh autor nepředestřel částečně "zvenku", s popisem toho, jak těžké je být ne přímo účastníkem, ale rodinným příslušníkem. Byla jsem ráda za časové skoky tam a zpět, i takhle to bylo silný kafe, natož mít to všechno najednou :-(. Jako vždycky - nechápu, nechápu, nechápu, jak se něco tak strašlivýho mohlo vážně dít a kolik spokojených a pracovitých rodin to úplně zničilo (a to se netýká samozřejmě jen holocaustu, tahle knížka je toho jasným důkazem...).

prochajda
12.10.2016 5 z 5

Čtivé a poutavé vyprávění o hrozné době za války a po ní. Velký obdiv a úcta všem, kteří dokázali přežít. Pro mně byl dojemný hlavně konec knihy.

konicekbily
05.10.2016 4 z 5

Velice dobře napsaná kniha, shrnující autorovy poznatky o druhé světové válce. Škoda, že příběh urychlil od roku 1945 do roku 1968, mohl to být námět pro další knihu.

Karel67
16.09.2016 5 z 5

Přeživších je už bohužel málo, paní ( slečno ) Cori. Je třeba o těchto věcech vědět a psát, i když už tu žádní přeživší nebudou. S tím ale asi souhlasíte. Vám vadí zpracování. Já si naopak myslím, že příběh je zpracován velmi kvalitně a hlavně tak, že po knize sáhnou a dočtou ji až do konce i mnozí mladí, kteří jinak už moc nečtou. A to je to, oč tu běží.

katka001
12.09.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Mně se naopak autorovo pojetí velmi líbilo, poznámky týkající se Boha byly velmi na místě, nota bene, když mi autor na FB osobně prozradil, že kniha šla v rukopise pod názvem Bůh není.
Jeho pojetí se mi velmi líbilo, dialogy byly v pořádku. Učím dějepis a tato kniha mi pomohla probudit u žáků deváté třídy zájem o dějiny dvacátého století. Díky za ni.Katka

cori
12.09.2016 3 z 5

Snaha autora převést do románu příběh, který mu vyprávěla babička, a uctít památku obětí holocaustu je chvályhodná, ale zpracování silně pokulhává. Při čtení jsem měla pocit, jako by autor psal podle nějaké příručky, co by nemělo chybět v příběhu z války. Některé scény mi přišly jako úryvek ze slohové práce na téma holocaust, včetně dialogů.
I když autor popisuje nacistická zvěrstva, nemohla jsem se nějak do hlavního hrdiny vžít. Vadily mi jeho výkřiky k bohu a u téměř každé třetí kapitoly poslední věta: To jsem ještě netušil, že....
Mám načteno mnoho knih o holocaustu, zejména od přeživších, ty mě zasáhly mnohem více.

AESA
19.08.2016

Je to 30min.co jsem dočetla Návrat z pekla. Kniha Vás doslova "vcucne" do děje a nepustí Vás. Občas jsem musela knihu odložit a rozdýchat, kvůli zrůdnostem, které se opravdu udály. Kdo rád čte knihy z poválečné doby, tak vřele doporučuji.
Člověk po přečtení takového díla opravdu přehodnocuje svůj život a jeho problémy jsou v tu chvíli malicherné a může jen děkovat, za to jak se má...
Těším se na další knihu tohoto autora:) Katka

bookcase
18.08.2016 4 z 5

Silná a emotivní výpověď, opravdu k neuvěření, čeho byli Němci za války schopní. Bohužel, je to realita :(

Béďa2
12.08.2016 5 z 5

Mám z knihy radost!

amladar
15.07.2016 5 z 5

Krásná kniha o neskutečně smutných věcech. Jak tohle někdo mohl přežít, nechápu. Měl by to povinně číst každý!!!

jiri.petrovic
30.05.2016 5 z 5

Skvělá kniha, díky za ni. Jirka

jana.pompova
28.05.2016 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, děkuji za ní. Dnešní mládež by se měla o holocaustu dovědět víc. A vzhledem k tomu, že vznikla více než 70 let po válce, je napsaná pro dnešní mladé lidi čitelně a dobře.

lapagerie
28.05.2016 3 z 5

Precetla jsem behem dvou dnu, ale nemohu rict, ze by me kniha ohromila. Je tezke si predstavit nruzy, ktere tehdy zazíi lide v koncentracich, ale samotne vypraveni me moc nezaujalo. samozřejmě jsou v deji mista, kde vam leze mraz po zadech a dela se knedlik v krku. To asi jinak j podobneho tematu nejde. Ale v celku myslim, ze jsem o holocaustu cetla lepsi veci.

DariDerek
10.05.2016 5 z 5

Kniha, která má duši, kniha, která opět má místo jak v mém srdci, v mé hlavě, tak i v mé knihovně. Více jsem se rozepsala v recenzi, takže tradičně v záložkách tady ji najdete. :)

karel9273
12.04.2016

Knihu jsem četl jedním dechem. Pokud si někdo myslí, že má problémy a jeho život nestojí za nic jen proto, že má málo peněz nebo se právě rozešel s partnerkou, měl by si knihu přečíst a zjistit, co jsou ( byly ) skutečné a opravdové problémy. Zároveň je to memento pro všechny, kteří by si pohrávali s myšlenkou oživování jakýchkoliv totalitních ideologií. O to víc alarmující, že jde v podstatě o skutečný příběh. Klobouk dolů před autorem. Návrat z pekla by měl být povinnou literaturou pro mladé - a jelikož povinnou literaturu nečtou, tak jim třeba říct, že jde o knihu zakázanou... Naštěstí není... :-) Prostě, abych se nezamotal - každý by si to měl přečíst.