Návrat z pekla

Návrat z pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289268/bmid_navrat-z-pekla-9BP-289268.jpg 5 251 115

Karlu Millerovi, nadějnému studentovi medicíny, převrátí život naruby nejen krásná židovská dívka Marie, ale také nadcházející druhá světová válka. Společně se stará se svým otcem o pekárnu v přízemí pavlačového domu, v němž místní obyvatele terorizují kolaboranti a donašeči. Karel se neskutečně trápí výčitkami, že nedokázal zabránit transportu své ženy a dětí do Terezína. Díky podrazu se dostane do koncentračního tábora, kde se stane osobním kuchařem velitele. Záhy zjišťuje, že se jeho děti a žena v tomto táboře objevily také. Setká se znovu se svou rodinou? Pomstí se za veškerá příkoří, která mu život do cesty přinesl?... celý text

helča5
02.09.2017 5 z 5

Mám ráda knihy z války i knihy týkající se židovského obyvatelstva.Vavříkova kniha ukazuje velice trpký život v koncentračním táboře i po válce.Jeho hlavní postava ztratí mnoho blízkých,ale nakonec se setkává s milovanýmn synem a vše si vysvětlí.Dobře se četla,moc se mi líbila.

orinka3
01.09.2017 3 z 5

Snaha poctivě sepsat vzpomínky i pocity. Kniha je čtivá. Jenže....nic nového pod sluncem, naopak. Jako bych v postavě domovnice uviděla paní Kloudovou, po okupaci tedy frau "Klaudy", z Kamenného řádu. Stejná mrcha, stejné podrazy. Pavlače...Byl jednou jeden dům. Záchod na konci chodby tam hraje roli též. Nevím, jestli si autor uvědomil, že všechno už tu bylo! Vlak dětství a naděje - tam byl přece pekař taky! Jenže ten do těsta neplival, ale do housek cpal šváby. Já pana spisovatele neobviňuji, že vykrádá. Prostě je to kniha pro ty, co předtím nic nečetli a neviděli.

Urbana
20.08.2017 5 z 5

Čtivě napsaný, silně emoční příběh, krásná i když smutná kniha.

LuckaH2
16.08.2017 4 z 5

Jednou za cas mam potrebu si takovou knihu precist, abych si vazila doby, ve ktere zijeme (i kdyz se to muze zmenit...). Je strasne, co se delo. A autor to podava uveritelne i s pribehem jeho rodiny, a pritom ne nejak obsirnymi popisy jen treba zivota v koncetr.tabore. Za me precteno jednim dechem za jeden dech, porad jsem chtela cist dal

Nestorkea
02.08.2017 4 z 5

Smutná kniha, chytla mě za srdce. Splnila přesně, co jsem očekávala-nejedná se o faktografickou knihu, takže se liší od knih psaných lidmi, kteří tyto hrůzy opravdu prožili, je více popularistická. Možná díky tomuto podání osloví více čtenářů. Trochu mi připomíná Osvětimskou knihovnici.

Lucie Luu
21.07.2017

Knížku jsem četla u vody ve 40st a přesto jsem měla metr husí kůži. Kniha je naprosto skvělá. Přečetla jsem za 4 hodiny jedním dechem a nemohla přestat, protože jsem doufala, že v tom strašném příběhu přece musí najít hrdina kousek toho štěstí. Rozhodně doporučuji přečíst.

michaela7087
21.06.2017 5 z 5

Nádherná knížka, i když je strašně smutná.

Gretka66
10.06.2017 5 z 5

O holocaustu,koncentračních táborech a útrapách druhé světové války bylo napsáno mnoho knih.Knih,které byly v popisu krutostí ,nelidského zacházení a toho,co se v této době dělo podstatně otevřenější a tvrdší. Přesto mě tato kniha oslovila a při jejím čtení mi několikrát vstoupily slzy do očí,protože mi připomněla vyprávění mého dědy,který koncentračním táborem prošel a přežil.(také tahal těžké kameny,..atd.,)Děda o tom ,co tam zažil, vyprávěl jen jednou.Takové vyprávění se nezapomíná.To se do paměti vryje,ať člověk chce nebo nechce.
Oceňuji,že i současný spisovatel napíše knihu zabývající se touhle těžkou dobou a přestože to ,,zažil" jen z vyprávění,tak se toho zhostil velmi dobře a se ctí.

Aaloha
07.06.2017 5 z 5

Knížka je čtivá, vtáhne do děje. Moc hezká a zároveň plná hrůzy a utrpení.

KaajaS
01.06.2017 5 z 5

jedním dechem

alabra
30.05.2017 4 z 5

Po celou dobu četby knihy jsem si myslela, že je autobiografická. Silné detailní osobní prožitky, mírný sentiment staršího autora. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila skutečný vztah autora k látce. po této stránce není co vytknout. Snad jen obsahově - hlavní hrdina prožil všechna možná utrpení, je toho až příliš. Stále jsem měla pocit, že zůstává mírně nad věcí, jako by ho to vše jen míjelo. Přesto je to silná kniha.

Jana77
24.03.2017 5 z 5

Pro mě strašně silná knížka. Masochisticky po knihách o holocaustu sáhnu a pak stejně trpím.

Jája92
24.02.2017 4 z 5

Je velmi těžké číst takovou knihu, na jednu stranu je napsaná naprosto úžasně, ale když si uvědomím, že to není jen fantazie, ale že se to skutečně dělo, je mi do pláče. Jak se něco takového mohlo stát ? Kolik životů bylo zmařeno ...

zeja
20.02.2017 5 z 5

Knížka se četla dobře, určitě doporučuji.

Melic
12.02.2017 4 z 5

Poslední dobou jsem četl dost knih z období druhé světové války a tahle rozhodně nepatří ke slabším. Autorův styl psaní mi sedl. Nemůžu rozebírat detaily, abych nevyzradil věci dopředu, takže musím komentář takto odbýt.

28401
23.01.2017 5 z 5

Údajný původní autorův název "Bůh není" by byl přesným pojmenováním pocitů, které jsem měla při čtení této knihy.

jindrich7442
22.01.2017 5 z 5

Neskutečně mě kniha překvapila. K podobným tématům jsem vždy byl poněkud skeptický, ale musím říct, že vyprávění je velice čtivé a pohlcující. Příběh naprosto neskutečně emotivní. Děkuji za takové knihy!

Deny95
01.01.2017 5 z 5

Tuto knihu by si měl povinně přečíst každý! Velice silný příběh.

Vladísek
14.12.2016 5 z 5

Kniha je napsána opravdu poutavě. Při jejím čtení jsem měla nezřídka pocit, že s hlavním hrdinou sdílím jeho osud, převážně u vyprávění z koncentračního tábora. Dá se tedy říci, že kniha dokáže čtenáře doslova vtáhnout do děje. Je to velmi smutné čtení, které jsem musela několikrát přerušit, protože některé pasáže (převážně ty s dětmi) jsem prostě musela rozchodit. Je až k neuvěření, co dokáže udělat člověk člověku. Opravdu bych se přimlouvala za to, aby dnešní školou povinné děti měly tuto a jiné podobné knihy zařazeny do seznamu jako povinnou četbu. Aby pochopily, co to znamená ztratit své blízké a co jsou to opravdové starosti a problémy.

Kachnička9
21.10.2016 5 z 5

Kniha je napsaná opravdu čtivě! Autor je velice talentovaný a už se těším na další tvorbu. Pro mě osobně TOP kniha za několik posledních měsíců. :)